Strona głównaStartWiadomości

Lubrza. Będzie bezpieczne przejście dla pieszych i rowerzystów
Przy Rondzie im. Stanisława Szozdy w Lubrzy ruszyła budowa łącznika, który zepnie ścieżki-pieszo rowerowe w Prudniku i Lubrzy.

Prudnik. Burmistrzowie współtworzą nowe, prudnickie stowarzyszenie
Porozumienie Samorządowe Powiatu Prudnickiego, to nazwa nowego stowarzyszenia, które stawia sobie za cel działalność społeczno-samorządową. W tym gronie są m.in. włodarze Prudnika i Głogówka, przedstawiciele Zarządu Powiatu, radni oraz inne osoby związane obecnie i w przeszłości z samorządem.

Początek budowy na Tkackiej
Rozpoczęły się prace przy przebudowie biurowca przy ul. Tkackiej w Prudniku. Na czas budowy z użytku wyłączony został parking przy skrzyżowaniu ulic: Damrota i Tkackiej.

Prudnik doskonałym planem filmowym
W Prudniku i Mosznej powstają zdjęcia do dwóch filmów fabularnych nawiązujących do historii międzywojennych polskich sportowców – „Szachiści” i „Złoto Haliny Konopackiej” w reżyserii Marka Bukowskiego.

Kapsuła czasu dla następnych pokoleń
Do fundamentów powstającego budynku Publicznego Przedszkola nr 4 w Głogówku trafiła kapsuła czasu.

Prudnik stanie się polską stolicą nordic walking
V Międzynarodowe Mistrzostw Polski w Ółmaratonie Górskim Nordic Walking oraz V Rajd Górski Nordic Walking o Puchar Burmistrza Prudnika odbędą się w sobotę w Lesie Prudnickim.

Pieniądze na drogi
Poprawi się stan dróg w górskich miejscowościach gminy Prudnik. Samorząd otrzymał dofinansowanie na remonty dróg w Dębowcu i Wieszczynie.

Dytmarów. Dach kościoła wymaga pilnego remontu
Parafia w Dytmarowie chce pozyskać środki zewnętrzne na remont więźby dachowej kościoła parafialnego. Potrzeba jest pilna, a do wsparcia idei zaangażowany został samorząd Gminy Lubrza.

Dom przy Kilińskiego 8 w Białej
Kilka słów wspomnień, jak się wydaje niezbyt modnych dzisiaj. Nie bądźmy obojętni na to, co było, bo z tego wyrastamy i tkwimy w obecnej, czasem dziwnie szarej rzeczywistości. O minionej przeszłości sióstr Notre Dame w Białej pięknie pisze Bożena Tokar-Matkowska.

Racławice Śląskie. Kiermasz wielkanocny dla Małgosi Łapickiej
Tym razem pomagamy Małgosi Łapickiej z Racławic Śląskich - zapowiadają organizatorzy kiermaszu. - Będziemy zbierać pieniążki na kosztowną rehabilitację.

Sztuka. Marek Bień. Oblężenie 25 zwierciadeł
Po długiej, artystycznej nieobecności, niemal równo 20 lat po pierwszej wystawie („Ułamki i strzępy” w 2004 r.), w głuchołaskim Centrum Kultury odbył się wernisaż prac prudnickiego twórcy - Marka Bienia. (17 marca).

Śląskość. O tożsamości, jej poszanowaniu
Bywając od czasu do czasu z ludźmi pióra, przekazano mi zaproszenie na spotkanie autorskie z laureatem Nagrody Literackiej Nike 2021 Zbigniewem Rokitą (ur. 1989); reporterem, redaktorem. Specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska.

Spotkanie z Heleną Wojtasik
Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Muzyczne pogadanki”. Tym razem gościem w muzeum będzie twórczyni ludowa z Tułowic Helena Wojtasik.

Muzyka. Jezus jest moje imię
Muzyczny projekt: „Jeszua Szemi” i pierwszy utwór „Bliżej”, to znakomita propozycja na czas Wielkiego Postu i nadchodzących świąt. Oczywiście nie tylko; do muzycznego świata pełnego wiary zaprasza Marek Domagała.

PLEBISCYT SPORTOWY

Finałowy etap konkursu potrwa do piątku 24 marca!

Sport (koszykówka). Lekko nie było

Pogoń długo męczyła się w jeleniogórskiej hali im. Mariana Koczwary. Prowadzenie w meczu z Sudetami zmieniało się aż szesnastokrotnie, a osiem razy notowano remis. Na uwagę zasługuje słaba skuteczność naszego zespołu w rzutach z dystansu (6/30). (Sudety Jelenia G. - Pogoń Prudnik)

Sport (piłka nożna). Byli już w ogródku
Kiedy w 34. minucie Koc zdobył bramkę na 2:0 dla gospodarzy na stadionie nie było chyba nikogo, kto uwierzyłby, że ambitna młodzież Opola może odwrócić losy meczu. (Fortuna Głogówek - Odra II Opole).

Sport (piłka nożna). Niespodziewana porażka
Broniący się przed spadkiem do klasy A zespół z Niemodlina sprawił dużą niespodziankę i zrewanżował się Pogoni za wysoką porażkę w Prudniku w rundzie jesiennej. (Sokół Niemodlin - Pogoń Prudnik).

Sport. Powtórnie w złocie
Futsalistki prudnickiego Zespołu Szkół Medycznych ponownie nie miały sobie równych w finale wojewódzkim licealiady.

gfx/newsart/tygodnik22032023.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 22 - Marzec 2023r. Nr 3023/news/2023. Wyświetleń: 292.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje