Strona głównaStartWiadomości

Przed dronem nic się nie ukryje
Mundurowi pozyskują do utrzymania porządku i bezpieczeństwa mieszkańców nowy sprzęt - drony. I są już tego pierwsze efekty w Głogówku i Prudniku.

Szlaki bez śmieci, niech Prudnik przykładem świeci
Miło jest wędrować szlakami turystycznymi pozbawionymi śmieci. By tak się stało musi być ktoś, kto je posprząta. Okazja do wspólnej akcji w tej sprawie nadarzy się już w najbliższą sobotę 28 maja.

Gospodarka: Bardusch w Prudniku świętuje 150 lat istnienia
W Prudniku jest to nieco krótszy okres, ale i tak ćwierć wieku to również długi i zacny czas. Z prudnickimi pracownikami firmy świętowała współwłaścicielka firmy - Christiane Bardusch - Haupt.

W Białej rozmawiano o dziedzictwie śląskich Żydów
Konferencja „Ocalić od zapomnienia” (19 maja) zakończyła cykl wydarzeń w ramach Bialskiego Festiwalu Kultur. Podczas czwartkowego spotkania była okazja do spotkania z wybitnymi specjalistami w dziedzinie kultury i historii żydowskiej na Śląsku. To wydarzenie zapisze jako jedno z najważniejszych w dziedzinie badań historii ziemi prudnickiej 2022 roku.

Kultura: Efektowne podsumowanie projektu
Dobiega końca realizacja polsko-czeskiego projektu „Zręczne ręce 2”. Był to kolejny projekt artystyczny zorganizowany przez Městské Informačí a kulturní středisko Krnov i Prudnicki Ośrodek Kultury i Biblioteki Publicznej z udziałem mieszkańców gminy Prudnik.

Kiedyś gasili pożary, ale i dziś budzą gorące emocje
13 maja w Prudnickim Ośrodku Kultury otwarta została wystawa pt. „Pasje emerytów pożarnictwa”. Wystawa przygotowana została z okazji 26-lecia działalności prudnickiego Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.

Dzień Strażaka: Oddali hołd byłemu komendantowi
Samorządowcy, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz zwykli mieszkańcy dziękowali strażakom za ich ofiarną, pełną poświęcenia służbę. Gazeta publikuje listę wyróżnionych funkcjonariuszy.

Ranking: Powiat ma swoją perłę
Larysa Zamorska zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie Skarbnik Samorządu 2022.

Śladem naszych artykułów: Pokłosie decyzji prokuratury?
Elewacja zabytkowego budynku Wielokulturowej Izby Regionalnej w Trzebinie ponownie została popisana.

Biała: Łożenek w muszli
Za nami Bialski Festiwal Kultur. Cykl wydarzeń rozpoczął się w piątek 13 maja w parkowej muszli od premiery spektaklu teatralnego w reżyserii Ewy Radomskiej - Żelazko „Łożenek”.

Niezwykły debiut poetycki w Korfantowie
14 maja w Korfantowie odbyła się uroczystość rocznicowa poświęcona pamięci Zdzisława Borzemskiego. Z tej okazji wydany został album „Szkatułka pamięci, Zdzisław Borzemski 1932 - 2021”.

Biała: Turniej z jajem
Nazwa turnieju koordynowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej nic a nic nie jest przesadzona, bo jego uczestnicy - aktywni seniorzy podchodzą do życia z uśmiechem! A też i jajka były głównym rekwizytem poszczególnych konkurencji.

Wspomnień czar
14 maja w Zespole Szkół Medycznych w Prudniku odbyło się II spotkanie klasowe absolwentów Liceum Medycznego im. Janusza Korczaka - klasy B (1967-1972).

Drzewo liściaste, ale zarejestrowane jako drzewo iglaste
W powiecie prudnickim znajduje się stanowisko bardzo rzadkiego drzewa, którego historia gatunkowa jest fascynująca. Niestety drzewo rosnące u nas jest zaniedbane tak samo, jak stojąca przy nim budowla - zamek w Łące Prudnickiej.

Sport (jeździectwo): Sporo kibiców i sportowych emocji
Pierwsze w tym sezonie Regionalne Zawody Konne w Skokach przez Przeszkody w Chocimiu cieszyły się sporym zainteresowaniem zarówno klubów jeździeckich jak i kibiców.

Sport (karate WKF): Młodzi w natarciu
W Głubczycach rozegrano 12. edycję Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego karate. W imprezie wzięło udział 220 karateków z 23 klubów reprezentujących Czechy, Ukrainę i Polskę.

Sport (piłka nożna): Powrócili na fotel lidera
Siedem minut po pierwszym gwizdku sędziego wstrząsnęło kibicami Pogoni wystawionymi na próbę nerwów i niepokój o kolejne straty punktów. Na szczęście jeszcze przed przerwą prudniczanie dali swoim fanom powody do radości i nadzieję na powrót na szczyt tabeli. (LZS Twardawa - Pogoń Prudnik)

Sport (piłka nożna): Zderzenie z walcem
Nie było niespodzianki w meczu Fortuny Głogówek z Ruchem Zdzieszowice.

gfx/newsart/tygodnik25052022.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 24 - Maj 2022r. Nr 2988/news/2022. Wyświetleń: 409.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje