Strona głównaStartWiadomości

Być może uratowały jej życie
Pracownice jednego z dyskontów w Głuchołazach przyczyniły się do odnalezienia 60-letniej prudniczanki, która przez kilkadziesiąt godzin błądziła po okolicy.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Prudniku: Wszystko rozbija się o pieniądze
Wśród odnowionych budynków w zasobach prudnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej wciąż stoją szare straszydła przypominające czasy PRL-u. Wszystkich naraz – co oczywiste – nie da się wyremontować, ale dlaczego – zachodzą w głowę zainteresowani – pomija się pojedyncze bloki przy tej samej ulicy?

Konsultacje w sprawie stadionu: Nie chcą też placu zabaw
Za nami ostatnie na obecnym etapie konsultacje społeczne w sprawie budowy stadionu przy ul. Kolejowej w Prudniku. Całość ma nosić nazwę - Centrum Sportowo-Rekreacyjne.

Inwestycje: To ułatwi działalność
W ciągu dwóch miesięcy powinna zostać oddana do użytku nowoczesna instalacja tlenowa wraz z sześciotonowym zbiornikiem w Prudnickim Centrum Medycznym. - Tlen jest bardzo potrzebny do obsługi pacjentów nie tylko w czasie pandemii, ale także podczas bieżącej pracy szpitala - zauważa starosta Radosław Roszkowski.

Będzie nowocześnie i ekologicznie
Dobiegają końca prace modernizacyjne w parku w obrębie II LO przy Zespole Szkół Rolniczych.

Turystyka: Bezpieczniej na rowerze
Już można korzystać z nowego odcinka ścieżki rowerowej zbudowanej przez Powiat Prudnicki. Przebiega on wzdłuż ul. Gimnazjalnej i stanowi uzupełnienie transgraniczne trasu rowerowej z Prudnika do Jindřchova.

Co drugi najemca nie płaci regularnie czynszu
Mowa o zjawisku występującym w zasobach mieszkaniowych gminy Prudnik. Jedni popadają w spiralę zadłużenia, ponieważ ledwo wiążą koniec z końcem, inni mają obowiązek w głębokim poważaniu.

Wzięli się za wandali. Jeden „podkulił ogon”
Miejski monitoring w Głogówku przynosi zamierzone efekty. Dzięki czujnym oczom kamer udało się namierzyć m.in. lokalnych rozrabiaków.

Spór w Łące Prudnickiej: Gdzie jest miejsce dla kultury?
Pytanie wydaje się niestosowne wobec nowego, efektownego obiektu nazwanego domem kultury, ale projektanci wydaje się nie bardzo pomyśleli, bo w tym budynku niestety dla kultury miejsca jest bardzo niewiele.

Interwencje: Skarga na mleczarnię
Mieszkanka ul. Prężyńskiej w Prudniku skarży się na hałas dobiegający z pobliskiego zakładu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. „Wyje” dzień i noc, jedynie w niedziele mamy chwilę spokoju - denerwuje się. Co na to prezes OSM, o tym w gazecie.

Wysyp wypitych za „kółkiem”
Prawie dwa promile alkoholu wydmuchał 34-letni sprawca kolizji drogowej.

Firma Namysło - Landtechnik ze Zwiastowic wśród laureatów
A laureaci - jak głosi tegoroczne podsumowanie - „stają się symbolem przedsiębiorczości i gospodarności w polskim rolnictwie oraz agrobiznesie”.

Sportowa współpraca
W ramach współpracy partnerskiej Białej i czeskich Albrechtic organizowane są kolejne wydarzenia.

Szlakiem mogił powstańczych
Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny zaprasza do udziału w wycieczkach rowerowych szlakiem mogił powstańczych.

Kultura: Marta Balažova i Tibor Žida
„Kultura uskrzydla” to polsko-czeski projekt realizowany przez Prudnicki Ośrodek Kultury i Městské Informační a Kulturní Středisko Krnov.

Kultura: Nowoczesny folklor
Projekt „Muzycznej Stodoły” w Lubrzy jest w realizacji. Za nami już drugi koncert realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubrzy w ramach tego wakacyjnego cyklu. Tym razem muzyka ludowa we współczesnej aranżacji grupy Zakuka.

Kultura: Zupełnie nie prywatnie
Spotkanie wokół książki Adriana Glenia „(Nie)zupełnie prywatnie. Studia i szkice o literaturze współczesnej” wydanej w tym roku przez Instytut Literatury w Krakowie.

Kultura: Miłość w koronie
Kolejny spektakl grupy teatralnej Międzypokoleniowy Teatr Odlotowy z Białej został zaprezentowany.

SP nr 3 w Prudniku: Książki czytane przez aktorów
Jak co roku w pierwszym tygodniu czerwca w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, którego pomysłodawcą jest niezmiennie od 20 lat Fundacja ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”. W akcji bierze regularnie również udział biblioteka Szkoły Podstawowej nr 3 w Prudniku.

ZSP w Szybowicach: Certyfikat czytelniczy zdobyty!
Drugoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Szybowicach pod opieką wychowawczyni Ryszardy Kuzak przez cały rok szkolny 2020/2021 realizowali międzynarodowy edukacyjny projekt czytelniczo-ekologiczny „CZYTAMY Z KLASĄ lekturki spod chmurki” i zdobyli certyfikat jego II edycji.

Sport (piłka nożna): minimum zgodnie z planem
Dla beniaminka z Głogówka głównym celem w sezonie 2020/2021 4. ligi opolskiej była walka o utrzymanie. O aktualnej sytuacji w klubie i planach na najbliższą przyszłość pisze Dragomir Rudy.

Sport (piłka nożna): Pożegnanie Pogoni z czwartą ligą
Bardzo dobra gra w rundzie rewanżowej nie uchroniła Pogoni przed spadkiem w sezonie 2020/2021 do klasy okręgowej. Pewne utrzymanie w 4. Lidze zapewniłoby zwycięstwo na własnym boisku z OKS-em Olesno, kiedy prudniczanie prowadzili już 2:0, a poznali porażki 2:3.

Sport (igrzyska olimpijskie): Po raz trzydziesty drugi
214 sportowców (102 kobiety i 112 mężczyzn) będzie reprezentować Polskę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Stolica Japonii po raz drugi została gospodarzem tej imprezy (poprzednio w roku 1964). Swój udział w olimpiadach mają również mieszkańcy ziemi prudnickiej.

gfx/newsart/tygodnikprudnicki21072021.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 21 - Lipiec 2021r. Nr 2949/news/2021. Wyświetleń: 396.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje