Strona głównaStartWiadomości

Wiemy, co dalej z Pogonią. Gmina podjęła decyzję
Wszystko wskazuje na to, że prudniccy koszykarze w przyszłym sezonie wystartują w rozgrywkach 2. ligi. Tylko i aż.

Były wychowanek Domu Dziecka: To ironiczna nazwa
Sporo kontrowersji wywołuje nowa nazwa placówek opiekuńczo-wychowawczych w powiecie prudnickim. Od 1 lipca miejscem pobytu pozbawionych władzy rodzicielskiej dzieci będą… Domy Marzeń. Głosującym w tej sprawie radnym „związano ręce”.

Inwestycje: Nowoczesna strzelnica
Ministerstwo Obrony Narodowej przyzna 75-procentowe dofinansowanie na budowę strzelnicy w II Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku.

Lubrza mogłaby mieć przystanek kolejowy
Czy Lubrza, stolica gminy, rozwijająca osiedle mieszkaniowe i posiadająca za chwilę okazałe centrum handlowe, mogłaby mieć przystanek kolejowy z napisem „Lubrza”? Pomysł nie wydaje się wybitnie nierealny, skoro przy innych liniach kolejowych w Polsce, również w województwie opolskim, powstają nowe przystanki.

Dalej, niż do Mosznej
Już nie tylko z Prudnika do Mosznej, ale i do Zieliny można bezpiecznie przejechać jednym ciągiem ścieżki pieszo-rowerowej.

Zgłoś się do Klubu Seniora „Ławeczka”
Ośrodek Pomocy Społecznej w Prudniku ogłosił nabór uczestników do Klubu Seniora „Ławeczka”.

Wjechał w rowerzystkę
Do groźnego wypadku doszło na oznakowanym przejeździe dla rowerów w Białej.

Jubileusze: Recepta na długoletnie małżeństwo?
Wyrozumiałość, zaufanie, wzajemny szacunek - odpowiadają zgodnie Kazimiera i Roman Koryznowie. Prudniczanie obchodzili niedawno złote gody. Z tej okazji, wraz z innymi parami, odebrali medale nadane przez prezydenta RP.

Ćwiczenia na Koziej Górze
W środę 9 czerwca w rejonie Koziej Góry w Prudniku zorganizowano ćwiczenia II Kompanii Gaśniczej „Kędzierzyn” i VII Kompanii Gaśniczej „Strzelce” przy udziale kadry kierowniczej Komendy Powiatowej PSP w Prudniku oraz Nadleśnictwa Prudnik i Policji.

Ponownie z prymasem
To wieloletnia tradycja organizowania przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana spotkań poświęconych Prymasowi Tysiąclecia wraz z modlitwą o jego beatyfikację. W tym roku spotkania miały trochę inny charakter.

Racławiczki: Ten Dom Kultury robi wrażenie
Mieszkańcy Racławiczek i okolicznych miejscowości doczekali się zakończenia remontu Domu Kultury.

Gmina Walce: Stawiamy na młodzież
Trudno wskazać w regionie bardziej aktywną młodzieżową radę samorządową, od tej funkcjonującej w Walcach. O jej kolejnych inicjatywach pisze „Tygodnik Prudnicki”.

Korfantów: Wakacyjne wyjazdy
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Korfantowie zaprasza na wakacyjne wycieczki.

Korfantów: Najdłuższy turniej skata
Chodzi o Turniej Skata Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i rekreacji w Korfantowie. Dlaczego taki długi? Oczywiście wina epidemii COVID-19.

Poezja: Spotkanie autorskie z Edmundem Borzemskim
We wtorek 15 czerwca w ogrodach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu odbyło się spotkanie autorskie z poetą Edmundem Borzemskim z Korfantowa. Dzień nie był przypadkowy, bo 15 czerwca to urodziny Borzemskiego (1959 roku).

Archiwum Odkrywcy: Nieznane drogi Szubienicznej Góry
W kwietniu pisaliśmy o próbie odkrycia przez archeologów szubienic w Głogówku i Prudniku. Uważny czytelnik mógł dostrzec w tekście ciekawy wątek drogi na Nysę, która przebiegała zupełnie inaczej, niż to jest obecnie.

Patronat TP: Święto polskiego Nordic Walking
III Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratronie Górskim Nordic Walking oraz III Rajd Górski Nordic Walking o Puchar Burmistrza Prudnika odbędą się już w najbliższą sobotę w Lesie Prudnickim.

Sport (piłka nożna): Do utrzymania jeden krok
mimo, że do zakończenia 4-ligowych zmagań pozostała zaledwie jedna kolejka, ciągle nie wiadomo, ile drużyn zostanie zdegradowanych do klasy okręgowej. Ostatnie mecze Fortuny to remis i porażka. (Fortuna grała z OKS-em Olesno i Porawiem Większych)

Sport (jeździectwo): Zawody hipiczne w Chocimiu na wysokim poziomie
Ludowy Klub Jeździecki „Olimp” Prudnik wraz ze Stadniną Koni Prudnik spółka z .o.o. zorganizował drugie z trzech wpisanych w kalendarz Opolskiego Związku Jeździeckiego na rok 2021 Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody w Chocimiu.

Sport (karate WKF): Nauka nie poszła w las
Na niedawno rozegranych we Wrocławiu Akademickich Mistrzostwach Polski swoją obecność zaznaczyli prudniczanie, zdobywając kilka medali.

Sport (piłka nożna): Zwycięstwo na pożegnanie
Pomimo panującego upału piłkarze obu zespołów rozegrali dobre spotkanie. Korzystny dla Pogoi wynik tego interesującego piłkarskiego widowiska w ostatnim kwadransie mógł być kilka razy zmieniony przez gospodarzy i gości. (Pogoń Prudnik - LZS Skorogoszcz)

Sport (piłka nożna): Walczą do końca
Oba zespoły dążyły do zwycięstwa i zajęcia jak najwyższego miejsca w strefie spadkowej tabeli, bo trudno przewidzieć czy decyzje o spadkach są już ostateczne. (Start Namysłów - Pogoń Prudnik)

Sport (piłka nożna): Jeszcze nie teraz
W szlagierowym meczu grupy 10 klasy B LZS Rzepcze zwyciężył na własnym boisku drużynę z Łąki Prudnickiej i tym samym zapewnił sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Sport (historia): 75 lat prudnickiej Pogoni
Tym razem Mieczysław Matczak pisze o działaczach, który mieli walny wpływ na kondycję klubu i wyniki drużyn.

gfx/newsart/tygodnik230602021.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 23 - Czerwiec 2021r. Nr 2946/news/2021. Wyświetleń: 389.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje