Strona głównaStartWiadomości

Chcą remontować budynku komunalne
Gmina Prudnik stara się do dofinansowanie kompleksowego remontu kilkunastu budynków komunalnych oraz modernizację oświetlenia miejskiego.

Epidemia nie dała rady Orkiestrze
Mimo obostrzeń sanitarnych, przełożonego terminu finały, ograniczeń związanych z funkcjonowaniem gospodarki i formami spędzania wolnego czasu, organizatorom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się pobić rekord w zbiórce pieniędzy. W gazecie obszerna relacja z orkiestrowych działań na ziemi prudnickiej.

Żona burmistrza dostała pracę w starostwie
Magdalena Kolbiarz, małżonka burmistrza Nysy, wygrała konkurs na nowo utworzone stanowisko głównego specjalisty w Wydziale Organizacyjnym, Programów Rozwojowych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Prudniku.

„Domowe Smaki” nakarmią pacjentów z Prudnika i Głogówka
Prudnicka Spółdzielnia Socjalna „Domowe Smaki” wygrała przetarg na przygotowywanie posiłków dla pacjentów szpitala w Prudniku i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Głogówku.

Nowe logo miasta
Prudnicki samorząd gminny przygotowuje się do wprowadzenia systemu identyfikacji wizualnej, którego głównym elementem będzie grafika nawiązująca do herbu miasta.

Dewastacja na ogromną skalę
W ciągu ostatnich miesięcy systemowa dewastacja budynków byłej elektrociepłowni doprowadziła do zagrożenia całego otoczenia.

Reszta musiała obejść się smakiem
Wiadomo, co się stało z pulą pieniędzy niewypłaconych gronu pedagogicznemu powiatowych placówek oświatowych z okazji ubiegłorocznego Dnia Edukacji Narodowej.

Inicjatywa: Ziemia Prudnicka jest Kobietą
Jaką rolę odegrały kobiety w historii ziemi prudnickiej? Ogromną. Niestety nie ma to przełożenia na pamięć o nich. Przykładem są ulice Prudnika. Na około 160 nazw ulic i placów tylko 6 związanych jest bezpośrednio z kobietami.

Tytus i Papcio Chmiel
Grzegorz Weigt wspomina osobę zmarłego przed kilku dniami Henryka Chmielewskiego i publikuje komiks z użyczonymi postaciami z „Tytusa, Romka i A’Tomka”.

Konkurs rozstrzygnięty: Zabytki nieoczywiste
Większość młodych uczestników konkursu fotograficznego Muzeum Ziemi Prudnickiej „Zabytek nieoczywisty” doskonale wpisała się swoimi pracami w idee konkursu. W gazecie publikujemy wyniki konkursu oraz fotografie laureatów.

Maszty staną w czterech gminach
Na ziemi prudnickiej akcję patriotyczną premiera Mateusza Morawieckiego „Pod biało-czerwoną” trudno będzie uznać za udaną.

Pułkownik Leszek Czereba już na emeryturze
W mundurze służył ponad trzy dekady. 31 stycznia był ostatnim dniem pracy prudniczanina pułkownika Leszka Czereby, dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Opolu.

Prudnik: Gaz ulatniał się z butli
W poniedziałek 1 lutego po godz. 17.05 straż pożarna wezwana została do ulatniającego się gazu w jednej z kamienic przy ul. Traugutta w Prudniku. Służby ratunkowe potraktowały zdarzenie szczególnie poważnie, ściągając na miejsce jednostki z Prudnika, Szybowic i Rudziczki.

Biała: Co będą robić w 2021 roku
Podczas ostatniej w 2020 roku sesji Rady Miejskiej w Białej radni uchwalili ramowy program prac rady na 2021 rok.

Kujawy - Zielina: Był most i nie ma mostu. Ale będzie
To krótki opis tego, co się aktualnie dzieje na drodze wojewódzkiej między Zieloną a Kujawami.

Korfantów: Bajkowe ferie
Pod koniec stycznia ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego „Bajkowe ferie”. Konkurs z okazji ferii zimowych ogłosił Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie.

Gmina Walce: Finanse oświatowe w 2020 roku
Samorząd Walec dokonał pewnego rodzaju podsumowania tego, co się działo w oświacie i wychowaniu w gminie w 2020 roku.

Strzeleczki: Młodzi Artyści 2021
Pod takim hasłem ogłoszony był jeszcze przed feriami a podsumowany w ubiegłym tygodniu konkurs zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Strzeleczkach.

Szonów: Staramy się realizować normalny harmonogram
Tak pracujemy, pomimo nienormalnych warunków, mówi dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szonowie.

Węża: Dzień Babci i Dziadka
Chociaż nie ma tu Wasm nasi Dziadkowie kochani… - te słowa przedszkolaki z Węży skierowały do swoich babć i dziadków, ponieważ pierwszy raz seniorzy nie mogli uczestniczyć w przedszkolnej uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Tak było w PRL-u: Te fakty powinny nas wzmocnić
Okres od 1945 do 1989 roku w Polsce, to ponury, można powiedzieć absurdalny okresu PRL-u. Dzisiaj problemy Polski Ludowej odbieramy często jako żarty, bo trudno zrozumieć brak podstawowych towarów, niekończące się kolejki, niemożność wyjazdu za granicę, trudności w otrzymaniu mieszkania, pralki, czy samochodu. Czasy PRL-u to jednak też mnóstwo ciekawostek - pisze Bożena Tokar-Matkowska.

Propozycje online ośrodków kultury
Ograniczenia związane z epidemia w bardzo dużym stopniu dotyczą życia kulturalnego. Na chwilę obecną możemy uczestniczyć w nim poprzez Internet. Miejsc wartych odwiedzenia, czy zdalnego uczestniczenia jest dużo, a co aktualnie jest dostępne na ziemi prudnickiej?

Archiwum Odkrywcy: Beno, głogówecki „zielony husarz”
W 1816 roku miastami garnizonowymi były: Prudnik, Gliwice, Racibórz i Głogówek. Stacjonowały w nich regimenty konne, wchodzące w skład dywizjonów tworzących pułk husarski. W Głogówku zachowała się wzruszająca pamiątka po jednym z żołnierzy – „zielonego husarza”.

Sport (koszykówka): „Widać na naszych twarzach uśmiechy”
Prudniczanie (Pogoń) odnieśli cenne zwycięstwo we Wrocławiu.

Sport (historia): 75 lat prudnickiej Pogoni
Miała być walka o awans do 4. ligi, a kończyło się na odległym miejscu w tabeli „okręgówki”. Tak wiodło się prudnickiej Pogoni w sezonie 2007/2008.

Sport (wywiad): Moja małżonka ma wielką cierpliwość
Damian Wicher rozmawia z Rafałem Bolibrzuchem, grającym wiceprezesem B-klasowego LZS-u Łąka Prudnicka.

Sport (piłka nożna): Z grodu Kraka nad Dunaj
Lukas Klemenz nie jest już zawodnikiem krakowskiej Wisły…

gfx/newsart/tygodnik03022021.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 3 - Luty 2021r. Nr 2927/news/2021. Wyświetleń: 641.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje