Strona głównaStartWiadomości

Jak wielkie żniwo zebrał koronawirus?
2.246 potwierdzonych przypadków zakażeń i 60 ofiar śmiertelnych - to smutny bilans pandemii koronawirusa w powiecie prudnickim w 2020 roku.

Wyniki sondy: Czy będziesz się szczepił?
Na Portalu Informacyjnym TerazPrudnik.pl zorganizowano sondę, w której zapytano internautów, czy będą się szczepili przeciwko COVID-19.

Warsztaty ruszają już w tym roku
Nareszcie! Prudnik jest ostatnim miejscem na Opolszczyźnie, w którym nie było takie podstawowej formy wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Teraz jeszcze pozostaje otworzyć Zakład Aktywizacji Zawodowej.

Droga Trzebina - Skrzypiec jako nowa
Zakończono modernizację 5,5-kilometrowej drogi powiatowej z Trzebiny do Skrzypca. W środę 23 grudnia uroczyście oddają ją do użytku.

Pośpiesznym do Warszawy i bez przesiadek!
Od 22 grudnia zgodnie z nowym, obowiązującym od 13 grudnia, rozkładem jazdy, przez Głogówek i Prudnik jeżdżą pociągi Intercity „Sudety” relacji Jelenia Góra - Kraków. 2 stycznia doszedł „Kormoran” - pospieszny do Olsztyna przez Warszawę.

Milion złotych dla prudnickiego szpitala
Ze środków Unii Europejskiej i za pośrednictwem samorządu województwa opolskiego, do Prudnickiego Centrum Medycznego trafi milion złotych na zakup nowoczesnego wyposażenia służącego pacjentom.

Nowy ambulans dla szpitala
W poniedziałek 28 grudnia do Prudnika przyjechał nowy ambulans, który zasili tabor pojazdów ratownictwa i transportu Prudnickiego Centrum Medycznego.

Niecodzienna pamiątka: Slajdy o Prudniku z lat 80. XX w.
Dzięki uprzejmości Adama Lutogniewskiego zbiory redakcji „Tygodnika Prudnickiego” wzbogaciły się o kilkadziesiąt slajdów przedstawiających Prudnik i okolice w końcowym okresie Polski Ludowej. Z niektórych fotografii wynika, że czas zatrzymał się w miejscu. Na innych zmieniło się prawie wszystko.

Premedytacją rozsiewał koronawirusa?
Do Prokuratury rejonowej w Prudniku wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez radnego powiatowego.

Głogówek - Mochów: Most nad Osobłogą
To niecodzienny czas, kiedy stoją obok siebie dwa mostu na Osobłodze - stary, który lada chwila zostanie rozebrany i nowy - tymczasowy.

Głogówek: Nowy rozkład jazdy pociągów
Po stacji Prudnik przyszła kolej na stację Głogówek. Nowy rozkład jazdy obowiązywać będzie do końca zimy.

Głogówek: Prudniccy przedsiębiorcy wsparli Dom Dziecka
Przedsiębiorcy, ich rodziny i znajomi ufundowali dla Domu Dziecka w Głogówku prezenty o wartości około 4 tysięcy złotych.

Gmina Głogówek: Tragiczny finał poszukiwań
Tragicznie zakończył się finał poszukiwań mieszkańca Wróblina.

Gmina Strzeleczki: Zaatakował starszą kobietę
Policjanci z Krapkowic już po niespełna godzinie zatrzymali 20-latka podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Biała: BMW wypadło z drogi
W piątek 18 grudnia na obwodnicy Białej doszło do wypadku.

Szybowice: Przedszkolaki z nagrodami
Dzieci z przedszkola w Szybowicach mocno zaznaczyły swój udział w regionalnym konkursie „Choinkowa ozdoba”.

Biała: Sukcesy uczniów
Uczniowie Szkoły Podstawowe w Białej odnieśli w ostatnich czasie znaczące sukcesy.

Podsumowanie roku: Co dobrego wydarzyło się, pomimo pandemii, w kulturze w 2020 roku
To był dziwny rok, wiele imprez, wydarzeń artystycznych, spotkań kulturalnych, poetyckich, historycznych, okolicznościowych nie odbyło się. Ten rok niestety zaczyna się również źle. Ale coś jednak w 2020 roku miało miejsce…

Muzyka - wywiad: Mieszamy ze sobą różne gatunki, brzmienia i style muzyczne
Rozmawiamy z Markiem Gąsiorowskim, Tomaszem Puszem i Zbigniewem Towarnickim, muzykami prudnickiej grupy SMB Group. To nowy projekt muzyczny, który tuż przed świętami zwrócił uwagę internetowych odbiorców.

Sztuka - wywiad: Nie lubię nudy, jestem kreatywna i spontaniczna
Rozmawiamy z Ewą Bielecką, artystką pochodzącą z Prudnika. Niedawno powstała strona internetowa prezentująca jej twórczość przyciągnęła uwagę wielu osób, także prudniczan.

Wędrowiec: Inspiracja z Prudnika
Władze dolnośląskiej Sobótki postanowiły wykorzystać wzór prudnickiego dzieła Jaroslava Vonki i jego kopię wyeksponować u siebie.

Wędrowiec: Noworoczny kieliszek z Kopy z kontrowersyjną postacią
Jak do roku Mirek Petřik, były kasztelan wieży na Biskupiej Kopie, przygotował pamiątkowe kieliszki noworoczne. Za każdym razem przedstawiają coś innego - okoliczną budowlę, wspominają rocznicę wydarzenia z przeszłości lub historyczną postać.

Warmia i Mazury: Statkiem po łące
Tak określiłabym miejsce, które mimo upływu lat, zostało w mojej pamięci. Dodam jeszcze słońce, zieleń i niezwykłość przemieszczania się, która mnie tak zafascynowała, że płynęłam dwa razy z Ostródy do Elbląga.

Archiwum Odkrywcy: „Bardzo rada układom wiersze…”
Wybitny dialektolog, badacz gwary Głogóweckie, Feliks Pluta jest autorem licznych artykułów naukowych, a także zapisów poświęconych śląskim poetom ludowym. W ich gronie znalazła się też dziś już nieco zapomniana mieszkanka Wilkowa - Elżbieta Ermler.

Archiwum Odkrywcy: Ostatni wywiad ks. Nabzdyka
W 23018 r. franciszkanin o. Wit Bołd były gwardian klasztoru w Prudnik - Lesie przeprowadził wywiad z ks. prałatem Zygmuntem Nabzdykiem. Jak się okazało była to jedna z ostatnich zarejestrowana rozmów z zasłużonym dla ziemi prudnickiej duchownym.

Sport (plebiscyt): Czas wyboru
Wybieramy Najpopularniejszego Sportowca, Trenera, Sportowca-Juniora i Działacza Ziemi Prudnickiej 2020 roku.

Sport (koszykówka): Nowy rok, stare problemy
W arcyważnym meczu o podwójną stawkę prudniczanie nie sprostali Zniczowi Pruszków. Była to już ich dwunasta porażka w sezonie i ósma w ostatnich dziewięciu grach.

Sport (piłka nożna): Przygnębiająca jesień Pogoni
Niepowodzeń ciąg dalszy i uzasadniona obawa o dalsze losy Pogoni. Tak można ocenić tworzoną kadrę seniorów, prezentowany poziom i uzyskane wyniki naszego zespołu w rundzie jesiennej w sezonie 2020/2021. Mieczysław Matczak analizuje przyczyny bardzo słej postawy prudnickiej drużyny.

Sport (karate): Dobry rok, mimo trudności
To była już ostatnia szansa na powiększenie swojego medalowego dorobku przez karatków Zarzewia Prudnik, którzy wystartowali w ogólnopolskim Turnieju Karate Empi Cup w Dopiewie koło Poznania.

Sport (historia): 75 lat prudnickiej Pogoni
Sezon 2003/2004 to gra w lidze okręgowej i pożegnanie z zasłużonymi dla klubu piłkarzami: Bogdanem Marajem i Edwardem Migoniem.

gfx/newsart/tygodnik50102021.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Poniedziałek, 4 - Styczeń 2021r. Nr 2923/news/2021. Wyświetleń: 952.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje