Strona głównaStartWiadomości

Zdrowie: Nowa rzeczywistość w dobie pandemii
Epidemia koronawirusa w wielu obszarach zmieniła system ochrony zdrowia. Wytyczne i zalecenia dotyczące postępowania z pacjentami wymusiły na przychodniach wprowadzenie nowych zasad funkcjonowania. Rozmawiamy na ten temat z prezesem Optimy Medycyna w Prudniku Adamem Szlęzakiem.

Tragiczny finał poszukiwań
Nie żyje 53-letni mieszkaniec Lubrzy, które zaginięcie zgłosili znajomi.

Otwarty spór szambo
Mieszkańcy popegeerowskiego budynku w Dobroszewicach mogą wkrótce zostać pozbawieni możliwości korzystania z kanalizacji. Sprawę pilotuje posłanka Katarzyna Czochara, której udało się pozyskać środki na budowę wybieralnego zbiornika na nieczystości bytowe wraz z przyłączami. Inwestycję na podarowanej działce miałaby realizować Gmina Lubrza. Wójt Mariusz Kozaczek stanowczo odpowiada: nie będzie na to mojej zgody.

Koronawirusa w parafii, sanepid apeluje do wiernych
Osoby uczestniczące w obrzędach religijnych w Parafii w Twardawie w dniach 7-18 sierpnia, proszone są o obserwowanie stanu zdrowia.

Biała: Absolutorium dla burmistrza
16 lipca w Białej odbyła się XIII sesja Rady Miejskiej. Sesja ważna z uwagi na głosowanie dotyczące pracy burmistrza, urzędu oraz dyskusje radnych nad stanem gminy.

Absurdy w parku
Kolejny projekt zrealizowany w prudnickim parku pokazuje jak wielka jest różnica między tym, co zapisano w dokumentacji, a tym, jak to wygląda w rzeczywistości już po kilku miesiąca po zakończeniu inwestycji. Wniosek jest ten sam – brak osoby lub podmiotu, który dbałby o to, co powstało.

Kącik prawny: Czy można zmusić do szczepienia?
Coraz głośniej mówi się o tym, że jesienią na rynku pojawią się szczepionki na koronawirusa SARS-CoV-2. Z uwagi na to, że liczba zakażeń w kraju nadal jest wysoka, to wiele osób zastanawia się, czy szczepionki będą obowiązkowe? Sprawę pod względem prawnym wyjaśnia mec. Agata Zwojewska.

Powiat Prudnicki: Parki wypięknieją
Znaczącą metamorfozę przejdą parki przy Prudnickim Centrum Medycznym i Zespole Szkół w Głogówku. To wszystko dzięki środkom pozyskanym przez Starostwo Powiatowe w Prudniku w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Korfantów: Będą muzyczne przesłuchania
Mimo sytuacji związanej z epidemią i obawami przed jesiennymi chorobami, ośrodki kultury organizują tematyczne zajęcia powakacyjne dla dzieci i młodzieży. Tak też jest w Korfantowie.

W WĘDROWCU:

Tłumy na dworcu w Prudniku
Przejazdy turystycznych pociągów specjalnych cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W niedzielę 23 sierpnia z tej okazji dworzec kolejowy w Prudniku pękał w szwach.

Nowa atrakcja: Czechosłowacki słup graniczny
Staraniem grupy „Patrioci” na granicy państwa między Slezskimi Pavlovicami a Dytmarowem stanął historyczny słup graniczny.

Źródełko pod Świętą Lipą
Jaka woda wypływa ze źródła w dolnie Białej?

Góry Opawskie: Pomóżmy naturze
Co zrobić, by powstał las naturalny? Trzeba pozwolić mu urosnąć.

W poszukiwaniu „mnicha”
Za nami dwie imprezy PTTK – marsz nordic walking i Rowerowa Jazda na Orientację.

Warto się wybrać!
Prudnicki Maraton Pieszy, Zlatohorsky Treking, Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Waking i Pożegnanie Wakacji w Białej, to imprezy do udziału, w których zapraszamy.

Śluby Jasnogórskie: To się zrodziło w Prudniku
20 sierpnia 1956 roku, w święto Matki Boskiej Częstochowskiej, przed zgromadzonym na Jasnej Górze narodem, odczytano Jasnogórskie Śluby Narodu, które miały swój początek w trzecim miejscu uwięzienia, internowania prymasa Polski, w Prudniku.

Poezja: Trzeba się cieszyć, bo…
… prudniczanki zasłużyły na wyróżnienie i nagrody. Mimo pandemii covid-19, maseczek i izolowania się od otoczenia, są osoby, które piszą wiersze i wysyłają na konkursy krajowe, co przynosi pewne osiągnięcia. Są wśród nich: Alina Nowak i Bożena Tokar-Matkowska.

Sport (piłka nożna): Ciągle bez zwycięstwa
Z powodu kontuzji w drużynie Fortuny Głogówek zabrakło kilku podstawowych graczy. Absencje były widoczne na boisku podczas meczu z Agroplonem Głuszyna.

Sport (piłka nożna kobiet): Historyczny punkt
Zawodniczki Rolnika Biedrzychowice-Głogówek zdobyły pierwszy historyczny punkt w ekstralidze kobiet.

Sport (piłka nożna): 75 lat prudnickiej Pogoni (cz. 22)
To już 22. część historycznego cyklu Mieczysława Matczaka i opis sezonu 1984/1985.

Sport (piłka nożna): Terminarze
W gazecie znajdziecie terminarze rozgrywek drużyn: 2 ligi juniorów młodszych (gr. 3), 1 ligi młodzików (gr. 2), 2. ligi trampkarzy (gr. 4), terytorialnej ligi młodzików (gr. 7) oraz opolskiej ligi młodzików.

Sport (piłka nożna): Bez sześciu doświadczonych
W takim zestawieniu kadrowym trudno było marzyć o nawiązaniu równej walki z dobrze spisującym się od początku rozgrywek Chemikiem Kędzierzyn-Koźle. Pogoń Prudnik wyjechała z miasta nad Odrą na tarczy.

gfx/newsart/tygodnik26082020.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 26 - Sierpień 2020r. Nr 2909/news/2020. Wyświetleń: 783.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje