Strona głównaStartWiadomości

Polityka: Nie dam sobie zamknąć ust
Wójt gminy Lubrza Mariusz Kozaczek wystąpił z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Świetne zarobki w szpitalach
375 tysięcy złotych wyniósł dochód dyrektora bialskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej. Ponad 284 tys. zł Zdzisław Juszczyk zarobił w samym szpitalu. Zobacz, jak kształtowały się dochody innych osób w powiatowych jednostkach.

Prudniczanin w Kapitule Orderu Krzyża Wojskowego
Pochodzący z Prudnika pułkownik Grzegorz Kaliciak został powołany do składu kapituły wysokiego odznaczenia wojskowego.

Plany plus wyobraźnia
Prace w parku wciąż trwają w wielu miejscach (o których pisaliśmy), ale nigdzie jeszcze nie ma ostatecznego efektu. Pozostaje lektura projektu i… wyobraźnia.

To było nasze okno na świat
To jedyny na terenie byłych koszar budynek, jeszcze z wyraźnym oznaczeniem jakim celom służył, a biblioteka dla żołnierzy była nie tylko „oknem na świat”, ale też „ucieczką od szarego, wojskowego dnia” i służyła „ku pokrzepieniu serc młodych ludzi”. Bibliotekę prudnickich koszar wspomina Marek Karp.

Wystawa śmieciowych reklam
Każdy, kto wjeżdża do Pokrzywnej główną drogą od Moszczanki, na wstępie zmuszony jest minąć całkiem pokaźną galerię reklam tutejszych obiektów noclegowych i rozrywkowych. Można by się spodziewać, że wjeżdżając do, jakby nie było, miejscowości turystycznej, zastaniemy zadbany krajobraz zachęcający do wypoczynku. Tymczasem już na wjeździe atakuje nas kilkanaście kolorowych kawałków blachy, każdy inny, niczym się niewyróżniający w gąszczu pozostałych reklam.

„Stalin” na ślubnym kobiercu
Kacper Stawicki, największy talent prudnickiej koszykówki ostatnich kilku dekad, wstąpił na nową drogę życia.

Pożegnanie po siedmiu latach
Tyle czasu spędzili w sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie franciszkanie, którzy żegnali się z Prudnikiem podczas Mszy św. wieczorem w sobotę 10 sierpnia. Z klasztoru w Prudniku odchodzą…

IX Rajd Prudnik – Pradziad: było cudnie
Tak komentował udział w imprezie jeden z uczestników. Jak to jednak w życiu bywa, by osiągnąć cel, trzeba się mocno napracować. Wędrowcy – i biegacze – mieli do pokonania setki metrów podejść i kilkudziesięciokilometrową trasę. Z nizin w góry…

Kto jest za to odpowiedzialny?
Czytelniczka alarmuje o fatalnym stanie nieczynnego taśmociągu znajdującego się nad bocznym fragmentem ul. Nyskiej w Prudniku.

Jazda rowerowa na orientację Prudnik 2019
Marsze i biegi na orientację są powszechnie znane. Prudniccy turyści postanowili zorganizować podobną imprezę, ale z pomocą rowerów. O zasadach gry piszemy w gazecie.

Kącik prawny: Małżonkowie mogą się rozwieść, ale rodzice nigdy nie rozstaną się na dobre
„Nie opuszczę cię, póki śmierć nas nie rozłączy” – piękne słowa przysięgi, ale bywają też i takie wyznania miłosne: „Kocham na zabój”, „Będziesz tylko mój/moja”, „Będziesz ze mną, albo z nikim”, pozornie to też wyznania miłosne, ale jeżeli są wypowiadane w sytuacji, gdy para się rozstaje powinny one budzić niepokój… W lipcu cała Polska, żyła historią małego Dawida, dzisiaj już wiemy jak tragicznie się ona zakończyła – pisze mecenas Agata Zwojewska.

Archiwum Odkrywcy: W przedwojennej drukarni Radka
U zbiegu ulic Kościuszki i Mickiewicz w Głogówku przed wojną stał okazały budynek, w którym mieściła się drukarnia i redakcja „Oberglogauer Zeitung” Emila Radka.

Pielgrzymka do Włoch śladami cudów eucharystycznych
Już roku temu, na 6-16 lipca tego roku Maria i Witold Jankowscy, niestrudzeni organizatorzy wyjazdów, zaprosili na podróż do Włoch. Po powrocie relacjonują, opisując to, co przeżyli.

Jakub Otte - młody poeta ziemi prudnickiej
W „Tygodniku Prudnickim” często prezentujemy wiersze autorów z terenu ziemi prudnickiej: Prudnika, Białej, Głogówka, Korfantowa, czasem z Głuchołaz. Nieczęsto jednak zdarzają się poetyckie debiuty, szczególnie w młodym pokoleniu.

Sport (piłka nożna): Fatalny początek sezonu
Pogoń Prudnik grę rozpoczęła obiecująco z nadzieją na korzystny wynik. Jednak z upływem czasu odmłodzony zespół Swobnicy, widząc nieporadność gospodarzy przejął inicjatywę, poczynając sobie coraz śmielej i tylko dzięki Roskoszowi prudniczanie nie doznali wyższej porażki.

Sport (łucznictwo): Bezkonkurencyjne prudniczanki
Żeńska drużyna Obuwnika Prudnik w składzie: Karolina Farasiewicz, Dominika Koszańska i Olimpia Kowszyn, wywalczyła złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Sport: Terminarze
W tym numerze publikujemy terminarze następujących klas rozgrywkowych piłki nożnej: klasa A gr. 4, klasa A gr. 6, klasa B gr. 7, klasa B gr. 11 i I liga juniorów gr. 2.

gfx/newsart/tp13082019.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 13 - Sierpień 2019r. Nr 2863/news/2019. Wyświetleń: 378.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje