Wywiad: Dlaczego w Prudniku nie można?
Rozmawiamy z Aleksandrem Buglą, dyrektorem Domu św. Jana Bożego prowadzonego od lat przez prudnickich bonifratrów. Konwent chce zorganizować Warsztaty Terapii Zajęciowej i w dalszym etapie Zakład Aktywności Zawodowej dla niepełnosprawnych. Zajmował się tym tematem przez lata obecny przeor konwentu br. Eugeniusz Kret. W Prudniku sprawę pilotuje dyrektor Bugla.
Na ratunek PKS Głubczyce
Samorządowcy z ziemi prudnickiej przeprowadzili kolejne rozmowy na temat zabezpieczenia połączeń autobusowych w powiecie po rezygnacji Arriva.
60 procent więcej za śmieci
Początek roku wiąże się z przykrą dla mieszkańców gminy Prudnik wiadomością o podwyżkach za odbiór odpadów komunalnych. Ceny wzrosną aż o 60 procent.
Porodówka nadal nieczynna
Działalność oddziału położniczo-ginekologicznego Prudnickiego Centrum Medycznego została zawieszona na kolejne trzy miesiące.
Oświata: Przenosiny z Podgórnej nadal aktualne
Władze powiatu podjęły kolejną próbę reformy bazy oświatowej. Wszystko po to, by pozbyć się budynku na Jasionowym Wzgórzu.
Z nikłym zainteresowaniem
Blisko 90 procent respondentów opowiedziało się przeciwko budowie kanalizacji Szybowic, Rudziczki, Mieszkowic oraz Wierzbca. Jednak tylko niecało 3 procent osób odpowiedziało na ankietę ZWIK.
Gmina Prudnik rozważa wsparcie dla szpitala
Ewentualne wsparcie dla prudnickiego szpitala burmistrz Zawiślak chce przedyskutować z radnymi.
Prudnik już oficjalnie zainteresowany budową więzienia
Prudnik jest drugim po gminie Lubrza samorządem w powiecie prudnickim, który deklaruje chęć lokalizacji na swoim terenie nowoczesnego zakładu karnego.
Polityka: Katarzyna Czochara Nie jest już liderem opolskiego PiS
Prudnicka polityk przestała pełnić funkcję pełnomocnika regionalnego Prawa i Sprawiedliwości na rzecz Violetty Porowskiej.
Gmina Prudnik: W tych wsiach są już nowi sołtysi
Za nami półmetek zebrań wiejskich i wyborów sołtysów oraz rad sołeckich w gminie Prudnik.
Głogówek nie musi się martwić o most tymczasowy
Nowy most w Mochowie według wymagań zarządcy drogi ma stać co najmniej przez następne sto lat. W ramach inwestycji powstanie też solidny, dwukierunkowy most tymczasowy sfinansowany ze środków państwa.
Korfantów znów z wiceburmistrzem
Janusz Wójcik zdecydował o powstaniu stanowiska swojego zastępcy. Został nim sekretarz gminy Janusz Szewczyk.
Racławice Śląskie: Uczczą ofiary Marszu Śmierci
W lutym w Racławicach Śląskich przewidziane są uroczystości upamiętniające Marsz Śmierci w 1945 roku. Odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica. Jej treść została zaakceptowana przez radę miejską, po czym po kilku dniach postanowiono ją zmienić.
Walce: Rok szkolny 2019/2020 dla najmłodszych
Podajemy harmonogram działań, jakie należy podjąć w celu zapisania swojego dziecka do przedszkola bądź szkoły.
Interwencja: Chcemy mieszkać w godnych warunkach
Lada chwila wraz z jedenastoletnią córką zostanę bez dachu nad głową – rozkłada bezradnie ręce pani Izabela. I dodaje, że Gmina Głogówek nie interesuje się jej losem. Innego zdania są przedstawiciele ratusza.
Polemiki, opinie, komentarze
Tym razem oddajemy łamy posłance Katarzynie Czochrze i prezes PCM Wiesławie Gajewskiej w sprawie dodatków za specjalizację dla pielęgniarek oraz staroście Radosławowi Roszkowskiemu, który odnosi się do wywiady ze wspomnianą parlamentarzystką. Z kolei wójt gminy Lubrza Mariusz Kozaczek prostuje wypowiedź posłanki.
Dzień dobry, co słychać: Nie tylko burmistrz jest z Czyżowic
147 program publicystyczno-artystyczny „Dzień dobry, co słychać”, tym razem prosto z Czyżowic.
Młode pokolenie
Wieści z prudnickiej Harcówki ZHP oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dytmarowie.
Archiwum odkrywcy: Tajemnica „kapliczki”
Henryka Młynarska odkrywa dla czytelników „Tygodnika Prudnickiego” pierwotne przeznaczenie „kapliczki” obok hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Prudniku. Historia tego obiektu jest bardzo ciekawa. Zapraszając do lektury tekstu pani Henryki zapowiadamy, że do tematu na pewno wrócimy, bo warto.
Archiwum odkrywcy: Starostwo na Dębowej Górze
Stare mapy, zwłaszcza te w dużej skali, zawieją wiele zapomnianych nazw miejscowych. O jednej z nich prawie na pewno nie macie pojęcia.
Poezja: Patriotyczna codzienność w twórczości Edmunda Działoszyńskiego
Odkąd pamiętam w Klubie Ludzi Piszących w Prudniku zawsze był obecny Edmund Działoszyński. Na każde spotkanie przynosił wiersze, czasem czytał, czasem śpiewał, a najczęściej opisywał swoją dawną – trudną i obecną – lepszą ojczyznę.
Poezja: Powroty do Białej
W ostatni dzień stycznia w Gminnym Centrum Kultury w Białej odbyło się spotkanie z Anną Myszyńską i Piotrem Myszyńskim, podczas którego nastąpiła promocja ich najnowszego wspólnego zbioru wierszy.
Sport (koszykówka): Cóż za ofensywa!
Walcząca o uniknięcie gry w fazie play-out Pogoń Prudnik odniosła zaskakująco łatwe zwycięstwo nad trzecią w tabeli Asturią. – Takiego basketu „Obuwnik” dawno nie widział. Chyba jeden z lepszych meczów ostatnich lat – komentowali po końcowej syrenie rozradowani kibice.
Sport: „Zbić” i nie dać się „zbić”
Kto nie zna szkolnej gry w „dwa ognie”. W Prudniku rozegrano miejsko-gminne mistrzostwa czwartoklasistów w tę grę.
Sport (piłka nożna): Kubeł zimnej wody
Pogoń Prudnik doznała pierwszej porażki w grze kontrolnej z siódmym zespołem IV ligi opolskiej.

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki
Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 5 - Luty 2019r. Nr 2840/news/2019.
Napisz swój komentarz
Tagi: tygodnik prudnicki,