Strona głównaStartWiadomości

Nowe więzienie w Prudniku? Mieszkańcy też się wypowiedzą
Czy w Prudniku powstanie duży zakład karny? Nie wiadomo. Starosta Radosław Roszkowski przedstawił taki pomysł, licząc na poparcie posła Grabowskiego i burmistrza Zawiślaka. Do tematu musi odnieść się ministerstwo sprawiedliwości (czy to w ogóle jest możliwe). Mam być też czas na zapytanie o zdanie mieszkańców.

Arriva wychodzi z Prudnika. Pasażerowie zostaną na lodzie? Co z pracownikami?
W połowie przyszłego roku spółka zakończy swoją działalność w sześciu miasta: Prudniku, Węgorzewie, Kętrzynie, Bielsku Podlaskim, Sędziszowie Małopolskim oraz sąsiednim Kędzierzynie-Koźlu.

Będzie rozbudowa „Sójki”
Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak zapowiada rozbudowę basenu przy ul. Podgórnej o nowe atrakcje. W przyszłorocznym budżecie mają być pieniądze na projekt przebudowy.

Czeski milioner coraz bliżej Prudnika
Co czerwca 2020 roku ma zostać oddana do użytku fabryka kamienia konglomerowanego przy ul. Przemysłowej w Prudniku.

Polityka: Poszło o straż pracy
Czy burmistrz Grzegorz Zawiślak złamał prawo powołując na swojego zastępcę Jarosława Szóstkę? Chodzi o zaliczenie wymaganego prawem stażu pracy i możliwości jego skrócenia. Sprawie przyjrzy się wojewoda.

Biogazownia rusza
Ponad trzy lata trwało oczekiwanie na wciąż przesuwany termin aukcji, która uzależniała pełny rozruch planowanej w Prężynce biogazowi, z gwarancją na zbycie produkcji.

Kącik prawny: Czy moje zdjęcia i słowa są tylko moje?
Kampania wyborcza już za nami, ale w jej trakcie można było zaobserwować pewien problem, na który warto spojrzeć od strony prawnej. A mianowicie chodzi o wykorzystywanie zdjęć oraz nagrań z naszym wizerunkiem przez osobę trzecią.

Porozumienie szkoły z aresztem
Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Prudniku będzie korzystać z doświadczeń zawodowych funkcjonariuszy miejscowego Aresztu Śledczego. W ubiegłym tygodniu doszło do podpisania porozumienia o współpracy między szkołą a aresztem.

Walczył o ludzie życie
W piątek 30 listopada prudniczanie mogli być zaskoczeni widokiem kilku pojazdów Żandarmerii Wojskowej, które pojawiły się na ul. Kościuszki. To była smutna zapowiedź uroczystości pogrzebowych prudniczanina Roberta Kuwika.

Głogówek: Nie żyje Andrzej Wawer
Radny Rady Miejskiej w Głogówku zmarł nagle 30 listopada. Miał 53 lata.

Biała: Kiermasz Mikołajkowy
Po raz kolejny kiermasz odbył się w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białej. Frekwencja była ogromna.

Głogówek: Nadanie sztandaru Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Głogówku
We wtorek, 27 listopada odbyły się uroczystości związane z nadaniem sztandaru Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Głogówku.

Walce: Komisje Rady Gminy
Radni nowej radny w Walcach przydzielili ze swojego grona osoby do pracy w gminnych komisjach. Zorganizowali się do nowej pracy już podczas premierowej sesji 19 listopada.

Dni Kultury Romskiej
W piątek 23 listopada w Galerii Wykrzyknik Prudnickiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie podsumowujące 10 lat organizacji Dni Kultury Romskiej w Prudniku Pt. „My Cyganie, co pędzimy z wiatrem…”

Mikołajki: Rico&Ruphert
Trudno sobie wyobrazić dobrą zabawę bez tego popularnego nie tylko na ziemi prudnickiej duetu clownów. Tym razem gościli na prudnickich Mikołajkach.

Przedszkolaki i Złoty Harmoniusz
W środę 28 listopada w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyły się XXI Prezentacje Artystyczne Przedszkolaków „Złoty Harmoniusz 2018”.

Publikacje: Trans-misja historii
Otrzymałem 15 listopada książkę pod tytułem „Dom nad łąkami” napisaną przez Teresę Kamieniecką-Hreczaniuk. Przez lata długo oczekiwana – pisze Jan Szczurek.

Młode pokolenie
Tym razem wiadomości ze swoich szkół dzielą się nauczyciele i uczniowie Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Moszczance i Szybowicach oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Prudniku.

Sport (łucznictwo): Obuwnik czwartą siłą w kraju
Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało ranking klubów łuczniczych we współzawodnictwie dzieci i młodzieży za rok 2018.

Sport (koszykówka): Zaważył fatalny początek
W meczu sąsiadów z tabeli GieKS-a wyraźnie lepsza od Pogoni Prudnik. Słaby występ biało-niebieskich i pierwszą po serii trzech zwycięstw porażkę obserwowała kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców, która specjalnie wybrała się do Tychów.

Sport (piłka nożna): Czwartoligowe obrachunki
Jednym radość, drugim smutek. Wśród tych drugich znajduje się prudnicka Pogoń. Tak najkrócej można ocenić panującą atmosferę wśród piłkarzy, działaczy i kibiców zespołów IV ligi po zakończonej rundzie jesiennej w sezonie 2018/2019.

gfx/newsart/tp404.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Czwartek, 6 - Grudzień 2018r. Nr 2831/news/2018. Wyświetleń: 453.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje