Strona głównaStartWiadomości

Oni najlepiej pozyskiwali środki unijne
Miesięcznik „Wspólnota” opublikował ranking wykorzystania środków europejskich przez samorządy w latach 2014-2017. W powiecie prudnickim tylko samorząd powiatowy ma się czym pochwalić. Powody do zadowolenia mogą też mieć samorządowcy z gminy Strzeleczki.

Oto wiceburmistrz Prudnika
Jarosław Szóstka (28 lat) lada chwila zostanie wiceburmistrzem Prudnika.

Nie przeżył pożaru
W siemianowickim szpitalu zmarła jedna z ofiar listopadowego pożaru budynku przy ul. Szkolnej w Prudniku.

Gospodarka: Kolejne rozmowy w sprawie inwestycji
Prowadzone są rozmowy zmierzające do lokalizacji w podstrefie ekonomicznej przy ul. Przemysłowej w Prudniku dużego zakładu kamieniarskiego czeskiego inwestora.

Polityka: Rafał Duszewski nowym skarbnikiem gminy
Polityka nie znosi próżni. Piotr Bujak szybko znalazł nowego skarbnika, a nowi radni 21 listopada jednogłośnie poparli zgłoszoną kandydaturę w głosowaniu.

Polityka: Nowy wiceburmistrz to duże zaskoczenie
W gminie Głogówek nowym wiceburmistrzem będzie osoba z całkowicie czystą kartą polityczną.

Polityka: Korfantów rządzi w powiecie
To nieco przesadzone stwierdzenie ma przełożenie na układ polityczny, jako powstał po październikowo-listopadowych wyborach samorządowych. Gmina Korfantów tak mocnego składu we władzach powiatu nyskiego jeszcze nie miała.

Czesława Antoszczyszyn: Współpracować można z każdym
W gazecie rozmowa z nową przewodniczącą Rady Gminy w Lubrzy Czesławą Antoszczyszyn.

Zmienił się zapach
Po grudniowym remoncie, zapach stuletnich murów, zmienił się w… zapach świeżości w odnowionych pomieszczeniach, w warunkach pracy nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Prudniku.

Krwiodawcy: Mnóstwo wyróżnień w regionie, niedosyt w Prudniku
Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK z Prudnika wrócili z wojewódzkiej akademii krwiodawców w Ozimku z torbą wyróżnień i odznaczeń. Mają tylko żal, że 60-lecie klubu dostrzeżono na poziomie regionu, ale nie w macierzystym Prudniku.

Szesnastu komendantów
Leszek Bobowski, Henryk Stroński i Piotr Sobek zapraszają do lektury pocztu komendantów straży pożarnej w Prudniku.

Historia z Gór Opawskich: Tablica znów jest na swoim miejscu
Zbiegiem okoliczności na kilka tygodni przez Świętem Niepodległości ze skały w Jarnołtówku oderwała się tablica upamiętniająca „poległych za ojczyznę 1939 – 1945”. Przypominamy historię tego miejsca.

Gdzie się wybrać w grudniu: W świąteczno-noworocznej atmosferze
Wybraliśmy dla Was blisko pięćdziesiąt imprez na grudzień w świąteczno-noworocznej imprezie. Kup „Tygodnik” i sprawdź, gdzie będą jarmarki, gdzie uroczyście rozświetlone zostaną choinki, gdzie odbędą pasterki i wiele innych nastrojowych wydarzeń.

Dodatek turystyczny Wędrowiec
W Wędrowcu wspominamy postacie Georga Groscha i Bolesława Capigi, członków prudnickiego oddziału PTTK. Piszemy o Świętomarcińskiej Uczcie w Bohušovie i o problemach finansowych właścicieli obiektów turystycznych w Pradziadzie.

Wędrowiec: O Elektromobilne turystyce rowerowej
Realizatorzy polsko-czeskiego projektu chcą uporządkować sieć tras rowerowych pogranicza oraz spopularyzować turystykę bazującą na e-bike’ach.

Wędrowiec: Pierwszy jarmark w Jarnołtówku
Przeczytaj, co się wydarzy podczas I Opawskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Jarnołtówku.

Głogówek: Kunert przewodniczącym – zdecydował jeden głos,br /> Coś musiało się stać, że nowy przewodniczący Rady Miejskiej w Głogówku został wybrany tylko siedmioma głosami. Tylko co?

Korfantów: Przewodniczący bez zmian
Ryszard Duś przewodniczącym, Stanisław Nasienniak i Damian Zawadzki wiceprzewodniczącymi – tak wyglądać będzie prezydium Rady Miejskiej w Korfantowie w kadencji 2018-2023.

Strzeleczki: Mniejszość bez przewodniczących
Mniejszość niemiecka nie będzie miała w nowej Radzie Gminy w Strzeleczkach ani przewodniczącego, ani wiceprzewodniczących.

Walce: Nowa Rada Gminy
19 listopada w Walcach odbyło się pierwsze posiedzenie nowej rady Gminy, podczas którego wybrano przewodniczącego rady i jego zastępców.

Wojewódzki Konkurs Plastyczny: Kto ty jesteś? Polak mały!
To był konkurs na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowany przez Ognisko Artystyczne w Głuchołazach przy Zespole Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie oraz Starostwo Powiatowe w Nysie.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Prudniku: Parada Polskości – podsumowanie
20 listopada w Kinie „Diana” w Prudniku Szkoła Podstawowa nr 3 w Prudniku podsumowała realizowany przez cały rok projekt pn. „Parada Polskości”.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce: Z miłości do wolności
„Z miłości do wolności” – to wewnątrzszkolny projekt realizowany przez cały rok szkolny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudziczce. Uroczyste obchody 11 listopada – 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – to kolejny etap jego realizacji.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance: Uczniowie dla Niepodległej
Od trzeciego tygodnia września do końca listopada dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance realizowali projekt patriotyczny „Kolumbowie rocznik 2000”.

Sport (koszykówka): Pogonili lidera
Otwierający tabelę Śląsk Wrocław musiał uznać wyższość prudniczan. Podopieczni Tomasza Michalaka i Karola Szpyrki zanotowali trzecią wygraną z rzędu.

Sport (piłka nożna): Chcesz spróbować swych sił w IV lidze?
Piłkarska Pogoń Prudnik przeżywa spore kłopoty kadrowe spowodowane rezygnacjami z gry, kontuzjami, podjęciem dalszej nauki, pracą uniemożliwiającą uczestniczenie w przygotowaniach do gry, czy samych meczach mistrzowskich. Nic też dziwnego, że działacze klubowi szukają sposobów, które mogą poprawić trudną sytuację kadrową. I być może znaleźli na to sposób.

Sport (karate): Wiele wydarzeń w życiu Zarzewia
W ostatnim powakacyjnym okresie wiele wydarzyło się w życiu karateków prudnickiego klubu Zarzewie. Brali oni udział w seminariach sportowych, mistrzostwach, egzaminach i rywalizowali na krajowych zawodach.

gfx/newsart/tp403.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 27 - Listopad 2018r. Nr 2830/news/2018. Wyświetleń: 338.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje