Strona głównaStartWiadomości

Wywiad: Prudniczanin „drukuje” supersamochód
Pochodzący z Prudnika Dawid Zapała w przydomowym warsztacie buduje auto marzeń. To pierwszy „wydrukowany” polski supersamochód z napędem elektrycznym.

W powiecie niemal po staremu
Radosław Roszkowski został starostą prudnickim na kolejną, tym razem pięcioletnią kadencję. W gazecie publikujemy krótki wywiad z politykiem.

Nie było podwyżek, były nagrody
Dotarła do nas informacja, że na koniec kadencji samorządu pracownicy Urzędu Miejskiego w Prudniku otrzymali specjalne gratyfikacje. Sprawdziliśmy to.

Wracają tymczasowe kontrole graniczne
Od 22 listopada do 16 grudnia przywrócona będzie tymczasowa kontrola na wewnątrzunijnych granicach Polski z Niemcami, Słowacją, Litwą i Rep. Czeską.

Oni również potrzebują pomocy
W jednej chwili straciłem cały dorobek - rozkłada bezradnie ręce Czesław Stącel, poszkodowany w listopadowym pożarze kamienicy przy ul. Szkolnej w Prudniku. – Wiem, że ucierpiało więcej osób, w tym dzieci, i też dołożę cegiełkę do pomocy, ale ja z synek również znaleźliśmy się w dramatycznej sytuacji i potrzebujemy wsparcia.

Biała: Sabina Gorek przewodniczącą rady
Sabina Gorek startująca w wyborach z komitetu wyborczego Edwarda Plicki została przewodniczącą Rady Miejskiej w Białej.

Szlachetna Paczka otworzyła bazę potrzebujących rodzin
W sobotę 17 listopada otwarta została baza danych na temat potrzebujących rodzin zakwalifikowanych do akcji „Szlachetnej Paczki”. Na prudnickim Rynku wolontariusze promowali akcję wspólnie z burmistrzem – elektem Grzegorzem Zawiślakiem.

Ważny jubileusz: 10 lat współpracy POK i MIKS
To była bardzo radosna i zarazem pełna wielu wzruszających wspomnień uroczystość. Złożyły się na nią nie tylko oficjalne wystąpienia, ale i bardzo osobiste relacje.

Więcej pociągów do Kłodzka
W niedzielę 9 grudnia w życie wejdzie nowy rozkład jazdy pociągów. Dowiedz się, jakie zmiany dla mieszkańców ziemi prudnickiej szykują kolejarze.

Wykonawca wyłoniony! Rusza modernizacja drogi z Prudnika do Białej
W czwartek 15 listopada nastąpiło oficjalne wyłonienie wykonawcy modernizacji drogi wojewódzkiej nr 414 między Rondem im. Stanisława Szozdy w Lubrzy a obwodnicą Białej.

Rozpoczęła się odbudowa studni Świętego Źródła
Rozpoczęły się prace przy odbudowie oprawy studni Świętego Źródła przy ul. Poniatowskiego w Prudniku.

Z ziemniakami ponownie przed sąd
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił zaskarżony przez powiat prudnicki wyrok w sprawie tzw. Afery żywnościowej w Domu Pomocy Społecznej w Prudniku.

Świąteczny festyn w Prudniku
Narodowe Święto Niepodległości na w tym roku w Polsce wyjątkowo podniosły i bogaty w wydarzenia charakter. W świętowaniu uczestniczą niemal wszystkie miejscowości. Dlatego też wracamy do wydarzeń związanych z okrągłą rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem z perspektywy festynu na prudnickim rynku.

Głogówek: Razem bezpieczniej
Efektem wygranego projektu pod takim tytułem, był jesienny festyn w Głogówku.

Bociany nad Afryką a gimnazjaliści z Białej podsumowują sezon
Miniony sezon pobytu bocianów w gminie Biała był – niestety – jednym z uboższych, jeżeli liczyć ptaki w gniazdach oraz ilość odchowanych młodych.

Operatorzy mają nas w nosie?
Wydawać by się mogło, że operatorzy komórkowej walczą o nas, klientów, niczym wygłodniałe lwy na sawannie. Faktycznie okazuje się, że lokalnie jesteśmy dla nich „towarem” drugiej kategorii. Dowiedz się, dlaczego.

Prudnicki Jarmark Bożonarodzeniowy
Jak atrakcje czekają nas podczas tegorocznego Prudnickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego?

Niepodległość na Śląsku
Z okazji jubileuszu 100 lat odzyskania niepodległości Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprosiło na cykl listopadowych wykładów, który zakończył się w ostatni wtorek. Na łamach gazety wracamy do spotkania z Alicją Nabzdyk-Kaczmarek.

Młode pokolenie: Jeździli na rowerach i poznawali zasady bezpieczeństwa
W środę 17 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Prudniku odbył się III Wojewódzki Turniej Rowerowy dla uczniów klas gimnazjalnych Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych i Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Przedszkole nr 6 w Prudniku: Polska to nasza ojczyzna
Pod takim hasłem, w naszym przedszkolu, odbył a się uroczystość z okazji 100.rocznicy odzyskania niepodległości.

Sport (łucznictwo): Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Oto historia opowiadająca część mojego życia. Tą część, która miała największy wpływ na zdefiniowanie mojej osoby. Spisywana tygodniami w wielkich emocjach. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach – pisze Kasper Helbin.

Sport (piłka nożna): Sukcesy w hali i pod balonem
Młodzi prudniczanie zdominowali rywalizację podczas turnieju Banderola Cup w Głuchołazach.

Sport (koszykówka): Genialny Pisarczyk
Pogoń Prudnik pierwszy raz w sezonie wygrała na wyjeździe. Wiktoria w Pruszkowie jest tym cenniejsza, iż odniesiona nad sąsiadem w tabeli. Bohaterem spotkania okazał się Wojciech Pisarczyk, zdobywca 36 punktów.

Sport (piłka nożna): Pogoń przezimuje na samym końcu tabeli
Prudnicka Pogoń doznała kolejnej, wysokiej porażki. Przegrana jest tym bardziej bolesna, że na zimową przerwie poloniści odchodzą okupując ostatnie miejsce w tabeli IV ligii.

Sport zamiast nałogów
Za nami 5 edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku pod hasłem „Jestem zdrowy u wolny od uzależnień”.

gfx/newsart/tp402.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 21 - Listopad 2018r. Nr 2829/news/2018. Wyświetleń: 363.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje