Strona głównaStartWiadomości

„Dąbrówka” to znana w regionie marka turystyczna
Z roku na rok rośnie zainteresowanie usługami schroniska młodzieżowego w Prudniku. Obłożenie miejsc noclegowych dorównuje już innym obiektom tego typu w Polsce i to w miejscowościach uważanych za turystyczne. Obiekt wpisuje się też w krajobraz miasta, jako placówka oświatowa i zaplecze dla organizacji szeregu imprez i wydarzeń skierowanych do mieszkańców.

Burmistrz z absolutorium, radni PiS przeciw
Przy szesnastu głosach za i czterech przeciw burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok.

Sukces biznesmena z Prudnika
Podczas konferencji „AutoEvent” skupiającej wiodące koncerny motoryzacyjne w Polsce tytułem Menedżera Roku uhonorowano prezesa Spółdzielni Pionier w Prudniku Tomasza Kuszłę.

Polityka: Zmieniamy rzeczywistość
W sobotę w Prudnickim Ośrodku Kultury gościł minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Co miał do powiedzenia na temat państwowych inwestycji w powiecie prudnickim? Niewiele.

Odwołają się do sądu
Opolski kurator oświaty negatywnie zaopiniował uchwałę rady Powiatu w sprawie utworzenia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nowoczesnych Technologii i Rolnictwa w Prudniku na bazie szkół wchodzących w skład CKZiU oraz ZSR. Powiat zapowiada odwołanie się od tej decyzji.

Dni Prudnika: Od Elvisa do Wilków
Dzień Muzyki to niekwestionowany punkt kulminacyjny obchodów święta miasta. Przeczytaj, co się działo w sobotę na prudnickim Rynku.

Dni Prudnika: Śpiewali o Bogu bez patosu
Tegoroczne Dni Prudnika rozpoczął we wtorek Dzień Pieśni Religijnej. Na scenie sali reprezentacyjnej Prudnickiego Ośrodka Kultury wystąpiły grupy: Mocni w wierze i Serce Dawida.

Dni Prudnika: Jarmark Historyczny – jak to z zamkiem było
To było ostatnie wydarzenie Dni Prudnika, zorganizowane głównie przez Muzeum Ziemi Prudnickiej. Ale nie tylko dla miłośników historii. Jednym z oczekiwanych elementów jarmarku było odsłonięcie makiety prudnickiego zamku.

Oszustwa: Pieniądze w niebezpieczeństwie
Oszuści działający metodą „na wypadek” usiłowały wyłudzić w powiecie prudnickim 150 tys. zł.

A to ciekawe: Ile jest ulic w Prudniku?
Kupując wydany na dniach nowy plan Prudnika można policzyć, że w mieście jest… no właśnie – ile ulic, placów i rond? W gazecie publikujemy zestawienie liczby ulic w wybranych miejscowościach województwa opolskiego.

Gwałciciel i pedofil skazany
Daniel W., aby uniknąć odpowiedzialności karnej, dowodził przed sądem, że nie obcował płciowo z dziewczynką, ponieważ jest gejem.

Miss zza oceanu: Znowu jest o niej głośno
Urodzona w Prudniku Patricka Kozina ubiega się o koronę Miss Polonia Illinois.

Biała: Polskie ślady w Niemczech
Tematem autorskiego spotkania byłego mieszkańca Białej – dr. Andrzeja Kałuży, będzie wydana przez Niemiecki Instytut Spraw Polskich książka „Polskie ślady w Niemczech”.

Głogówek: Tytuł superczempiona dla Komedii
Jak co roku Ośrodek Hodowli Zarodowej „:Głogówek” wziął udział w dwóch wystawach i jak co roku odniósł sukces.

MŁODE POKOLENIE

Pożegnanie z projektem Erasmus+
W dniach od 3 do 11 czerwca Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku był gospodarzem międzynarodowej wymiany młodzieży w ramach realizacji projektu Erasmus+.

Edukacja: Laury za ponadprzeciętność
Władze Prudnika, wzorem lat ubiegłych, uhonorowały wyróżniających się uczniów za wyniki w nauce i sporcie. Młodzież w nagrodę udała się na wycieczkę do Krakowa.

VIP-y czytały dzieciom
Fundacja ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom” już po raz siedemnasty ogłosiła Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku pod hasłem „Czytanie zbliża” i trwał od 2 do 9 czerwca.

Parada Polskości w maju postawiła uczniom nowe zadania
Jednym z zadań Parady Polskości na 100-lecie Niepodległości były „Tańce Narodowe”. Koordynatorami zadania były panie: Barbara Czeczel-Michniak, Urszula Ciepielowska, Ewa Zabiegała i Marzena Goździkowska.

SP w Moszczance: Rodzice dla dzieci
Lustereczko powiedz przecie… któż nie zna tych słów? W niecodzienny sposób przypomnieli je swoim dzieciom rodzice i wychowawczynie z przedszkola w Moszczance.

Dzień Dziecka w Optymistycznym Przedszkolu
Z uwagi na to, że w tym roku Dzień Dziecka – najbardziej oczekiwane przez dzieci święto – przypadał w piątek tuż po Bożym Ciele, w naszym przedszkolu obchody tego święta rozpoczęły się 4 czerwca i trwały cały tydzień.

Biblioteki szkolne przygotowują uczniów do życia
Takie hasło widać w bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Prudniku. Zobaczyłam je przychodząc na inaugurację IV Krajowej Nocy Bibliotek „RzeczpospoCzyta!” w dniu 8 czerwca.

Najmłodsi z wędkami
W niedzielę 10 czerwca nad stawem w Niemysłowicach odbyły się spławikowe zawody wędkarskie z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
Szkolny Klub Europejski „Euro-Teens” szkoły podstawowej w Lubrzy, już po raz szósty zorganizował Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „You can sing!”.

Sport (piłka nożna): Zespół zasłużył na słowa uznania
Po wielu latach niepowodzeń i grze naszych piłkarzy w klasie okręgowej trener Waldemar Sierakowski w sezonie 2009/2010 wprowadził Pogoń Prudnik to IV ligi. Po przerwie znów wrócił do klubu i powtórzył swój poprzedni sukces. Mieczysław Matczak przeprowadził z nim wywiad.

Sport (piłka nożna): Kolejny raz wstawali z kolan
Fortuna Głogówek po roku przerwy wraca do klasy A. Poznaj statystyki zespołu z Głogówka oraz LZS Szonów.

Sport (łucznictwo): W Warszawie i Zamościu
Przeczytaj, jak poszło zawodnikom Obuwnika Prudnika podczas zawodów w Warszawie i Zamościu.

Sport (karate); Przedwakacyjnie
Bialscy karatecy zakończyli pierwsze półrocze startowe udziałem w Otwartych Mistrzostwach Opolszczyzny w Prudniku.

Sport (siatkówka): Czwarci w Europie
W serbskiej miejscowości Zrenjanin odbywały się Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. Zagrali w nich zawodnicy Pogoni Prudnik z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Głogówka.

gfx/newsart/tp384.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 4 - Lipiec 2018r. Nr 2804/news/2018. Wyświetleń: 1027.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje