Strona głównaStartWiadomości

Echa kryminału na Kolejowej: Są sankcje dla Pogoni
Kara finansowa w wysokości 1.500 zł i zakaz rozegrania z udziałem publiczności dwóch pierwszych zawodów o mistrzostwo IV ligi sezonu 2018/2019 w charakterze gospodarza – takie sankcje nałożył wydział dyscypliny Opolskiego Związku Piłki Nożnej na Pogoń.

Trwa wielka mobilizacja
Działacze pierwszoligowej Pogoni Prudnik budują budżet na nadchodzący sezon. Konkretną deklarację złożył burmistrz Fejdych, a szefostwo Grupy Górażdże zaprasza zarząd klubu na rozmowy. Liczy się każda pomoc.

Sąd przyjechał do „jaśnie państwa”
W Prudniku kontynuowano proces 36-letniego Sebastiana K. oskarżonego o zabójstwo dwóch kobiet. Sprawę rozpoznaje opolski Sąd Okręgowy, jednak z powodu niestawienia się części świadków na poprzednią rozprawę zorganizowano sesję wyjazdową w grodzie Woka.

Piknik ze „złotym pociągiem”
Bodaj największą atrakcją jubileuszowego 10. Pikniku Kolejowego „Koleją po pograniczu polsko-czeskim” w Racławicach Śląskich (9-10 czerwca) była możliwość przejechania się pociągiem ze słynną lokomotywą Ty42-24 do Głogówka i Prudnika. Mnóstwo niespodziane czekało też na miłośników kolei na racławickim dworcu.

Pomóż zorganizować koncert z przeszłości
Partnerstwo Borów Niemodlińskich chce zorganizować koncert pieśni ludowych w oparciu o słynne nagrania Paula Schmidta z ziemi prudnickiej.

Jakie podzielniki
Zbigniew Świercz zadaje pytania władzom Spółdzielni Mieszkaniowej w Prudniku dotyczące systemów rozliczenia zużycia ciepła. W gazecie publikujemy odpowiedzi Zarządu SM.

Personalna komedia
W Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku wciąż trwa bezkrólewie.

Stwórzmy coś, co zostanie, gdy nas już zabraknie
Przedstawiciele samorządów i służb mundurowych z terenu nadleśnictwa Prudnik posadzili w piątek 8 czerwca drzewa w Samorządowej Ali Niepodległości, która powstała w lesie nieopodal leśniczówki Kubice.

Seria wypadków
W ciągu czterech dni na drogach powiatu prudnickiego doszło do pięciu groźnych wypadków. Piszemy o okolicznościach ich powstania.

Polska rodziną silna
Takie było hasło odbywającego się w ponad sześćdziesięciu miastach Polski Marszu dla Życia i Rodziny.

Biała: Detale budują całokształt
Drobne elementy architektury tworzą wizerunek całości. Może być albo nijaka, „fabryczna” estetyka, albo zbiór pojedynczych detali przyciągających uwagę swoją wyjątkowością.

Korfantów: Za nami Polonijny Festiwal Piosenki Polskiej
Moc wzruszeń, ale i rozrywki towarzyszyły uczestnikom koncertu w Korfantowie w ramach II Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Biedrzychowice: Świętowanie tradycji
W 2016 roku Muzeum Ziemi Prudnickiej, otwierając wystawę poświęconą etnografii wydało książkę „Spojrzenie przez gardinkę Wielokulturowość Górnego Śląska na przykładzie Ziemi Prudnickiej”. Teraz ukazało się drugie, poszerzone wydanie tej publikacji.

Sztuka nie tylko użytkowa
Czwarta wystawa z cyklu „Sztuka nas łączy” organizowanego przez Prudnicki Ośrodek Kultury i MIKS Krnov przyniosła prezentację twórczości dwóch mistrzów w swoim fachu. Czechy prezentuje Svatoslav Böhm, Polskę Marian Molenda z Nysy.

Kącik prawny: Alimenty w trzech pytaniach
Czym są alimenty? – na to pytanie odpowie czytelnikom adwokat mec. Agata Zwojewska.

Wywiad: Dania, jak w najlepszej sytuacji
Okres wielkanocny już za nami, ale miło powspominać świąteczny żurek, sernik, faszerowane jajka. To właśnie wielkanocnej potrawy były motywem przewodnim konkursu „Regionalne Smaki 2018”. Uczennice Zespołu Szkół Rolniczych: Kasia Malik i Pola Blak zajęły w nim I miejsce, zaś drugi zespół: Bernadetta Mielnik i Paweł Klose – miejsce IV. O ich sukcesie piszemy w wywiadzie Grażyny Jaślar.

Sport (piłka nożna): Zostawili na boisku całe serducho
Prudnicka drużyna UKS Orlik Rocznik 2007 wzięła udział w dwudniowym turnieju piłki nożnej Warmia Cup w Lidzbarku Warmińskim. Na 32 występujące drużyny zajęła 9 miejsce. Co warte podkreślenia, byli najmłodszą drużyną w turnieju.

Sport (piłka nożna): Dały z siebie wszystko w upale
Uczennice Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku wywalczyły srebrny medal Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Sport (łucznictwo): Pod dyktando prudniczanek
Łuczniczki Obuwnika zdominowały rywalizację podczas II rundy Pucharu Juniorów Młodszych w Dobrczu.

Sport (piłka nożna): Powiało „piaskownicą”
Po rocznej przerwie Pogoń Prudnik powróciła do IV ligi, ale trudno ocenić jak przygotowana przystąpi do rozgrywek w wyższej lidze. Radość z awansu przyćmiona została nieoczekiwanym i zaskakującym oświadczeniem zarządu klubu o rezygnacji z pełnionych funkcji w stowarzyszeniu MKS Pogoń Prudnik – pisze Mieczysław Matczak. W gazecie publikujemy również oświadczenie zarządu klubu.

gfx/newsart/tp381.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki, kontakt:

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 13 - Czerwiec 2018r. Nr 2799/news/2018. Wyświetleń: 1044.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje