Strona głównaStartWiadomości

Pożegnanie: Nasz Tadeusz
Tu – na Ziemi Prudnickiej, tak może powiedzieć wiele osób. Tak niektórzy mówili w dniu śmierci. On był NASZ – taki bliski, ciepły, przyjazny, z uśmiechem jakby nieśmiałości, zażenowania, skromności. Tak mogę i ja powiedzieć, bo byliśmy i jesteśmy – z żoną Adą – w tym gronie przez blisko pół wieku.

Biało-czerwony rajd
W najbliższą sobotę (26 maja), kilkukilometrowy pochód młodych turystów Rajdu Maluchów wyruszy z prudnickiego parku do Chocimia. Przeczytaj, jaki będzie program największej, turystycznej imprezy ziemi prudnickiej.

Nie jesteśmy grupą remontową
W Białej zawalił się dach domu jednorodzinnego, a na pomoc wezwano straż pożarną. Teraz poszkodowany zamierza skarżyć się na… straż pożarną.

Niemowlę samo w aucie
Rodzice zostawili ośmiomiesięczne dziecko w samochodzie i poszli na zakupy. Interweniowała policja.

Spacerkiem wokół stawu
Jeszcze w tym roku zbudowana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa wokół zbiornika wodnego przy ul. Poniatowskiego. Gmina Prudnik otrzymała 85-procentowe dofinansowanie na realizację tego zadania.

Na parkurze wystartowało ponad 100 koni!
Ponad 100 koni można było podziwiać podczas Regionalnych i Towarzyskich Zawodów w Skokach przez Przeszkody w Chocimiu. Zawodnicy i zawodniczki walczyli o Puchar 20-lecia Samorządu Województwa Opolskiego, Puchar Euroregionu Pradziad i nagrody pieniężne.

Gorszące sceny podczas obchodów Dnia Strażaka
Uczestniczący w strażackim święcie mundurowi nie potrafili poradzić sobie ze skandalicznie zachowującym się mężczyzną. Zamiast zdecydowanej reakcji było udawanie, że nic się nie dzieje.

Wielkie spotkanie orkiestr w Białej
Dziesięć lat temu odbyła się pierwsza edycja Bialskiej Parady Orkiestr Dętych. Od tamtego czasu impreza zdobyła sobie renomę i jest jedną z wizytówek zarówno Białej, jak i powiatu prudnickiego. Dwa lata z rzędu wydarzenie zdobywało tytuł Imprezy Roku w powiecie prudnickim.

Nasza siła to ludzie i sprzęt
Kto został wyróżniony? Kto awansował? O tym przeczytasz w relacji z Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Prudniku.

Ostatnie pożegnanie: Jadwiga Bugla
14 maja odbył się pogrzeb znanej prudnickiej nauczycielki Jadwigi Bugli. Wspomina ją Bożena Tokar-Matkowska.

Wędkarstwo: Jakub Surmiak na drugim miejscu
Od 10 do 13 maja w Bolesławcu nad Prosną odbyła się druga w tym roku Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Reprezentant prudnickiego Koła PZW zajął w niej drugie miejsce.

Po 109 latach w Prężynie
Święty Florian – patron strażaków – ma swój dzień 4 maja, ale jednostki w tym miesiącu świętują w różnych terminach. My sprawdziliśmy, co się dzieje w OSP Prężyna.

Pogórze: Stali bywalcy i nowi goście
W hotelu dla psów w Pogórzu stały ruch, ale działająca już od 2011 roku „Hubalowi Ostoja”, zdobyła sobie już uznanie właścicieli psów, którzy chętnie wracają ze swoimi ulubieńcami.

Piknik Naukowy: Przyjdź i podziwiaj
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku zorganizowało Piknik Naukowy. Przewodnim hasłem było „Przyjdź i podziwiaj wspaniały świat informatyki, techniki, chemii i fizyki”.

Archiwum odkrywcy: Sensacyjne odkrycie
Ponad sto lat temu niemiecki badacz Paul Schmidt nagrał pieśni ludowe z ziemi prudnickiej. Materiał zachował się do czasów współczesnych. To najprawdopodobniej najstarsze nagrania dźwiękowe z terenu powiatu prudnickiego w jego historycznych granicach.

Archiwum odkrywcy: Potęga i zagłada
Podczas wojen husyckich na Śląsku sławny zamek Gryżów przechodził z rąk do rąk. Kronikarze wspominali graniczą twierdzę przy każdej okazji, a nysanie tak bardzo się jej obawiali, że postanowili ją zdobyć i unicestwić. Ruiny Mauerberga w Piorunkowicach są świadkiem tamtych krwawych wydarzeń, kiedy ludzie mordowali się w imię swojej interpretacji wiary w Boga.

Sport: Podsumowanie plebiscytu sportowego
Korzystając z gościnności organizatorów meczu na szczycie tabeli klasy okręgowej pomiędzy Pogonią Prudnik a LZS Walce (3:0) uhonorowaliśmy laureatów plebiscytu sportowego „TP”.

Sport: Majówka z OSiR-em
Wyjątkowo długa majówka była doskonałą okazją do aktywności i zabawy wspólnie z prudnickim OSiR-em.

Sport (piłka nożna): Łatwo i przyjemnie
Najlepiej spisujący się w klasie okręgowej na wiosnę zespół z Walc był tłem dla dobrze grającej Pogoni Prudnik i tylko dzięki słabszej skuteczności miejscowych wyjechał z Prudnika ze stratą zaledwie trzech bramek.

Sport (piłka nożna): Zagrali na „piątkę”
Pogoń Prudnik pokonała rezerwowy zespół Porawia i na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek zwiększyła przewagę nad najgroźniejszym rywalem – Orłem Źlinice – do 4 punktów. Powrót coraz lepiej spisujących się prudniczan do IV ligi staje się coraz bardziej realny i czas zacząć… mrozić szampany.

Sport (łucznictwo): Znakomita Pintak
Inauguracyjna runda Pucharu Polski juniorów młodszych w Zgierzu padła łupem łuczniczki prudnickiego Obuwnika.

gfx/newsart/tp379.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 23 - Maj 2018r. Nr 2793/news/2018. Wyświetleń: 1125.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje