Strona głównaStartWiadomości

Ucieczka z Domu Dziecka
Policja poszukuje dwóch chłopaków i jednej dziewczyny z głogóweckiego Domu Dziecka.

Powiat dostanie działkę na rozbudowę szpitala
Powiat Prudnicki otrzymał za darmo od Gminy Prudnik działkę położoną naprzeciwko szpitala – Prudnickiego Centrum Medycznego przy ul. Piastowskiej. Samorząd powiatowy stara się o ten teren w związku z planami rozbudowy placówki medycznej. Nie wszyscy radni poparli ten pomysł. Dlaczego, o tym piszemy w gazecie.

Takiego Święta Flagi jeszcze nie było
Zorganizowanego z taką pompą wojewódzkiego Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Moszczance jeszcze nie było w dziesięcioletniej historii imprezy. W gazecie publikujemy obszerną, trzystronicową relację.

Klasa w programie Ministerstwa Obrony Narodowej
Klasa wojskowa II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku została objęta certyfikowanym programem Ministerstwa Obrony Narodowej. – Korzyści z tego tytułu będą płynąć szerokim strumieniem – ocenia dyrektor „Rolnika” Sławomir Hajdecki.

RODO, czyli unijna „rewolucja: w ochronie danych osobowych
Adwokat Agata Zwojewska pisze o nowych przepisach w skrócie nazywanych RODO. Kogo dotyczą i z czym się wiążą?

Inwestycje: Żeby było gdzie pograć w piłkę
Gmina Prudnik chce pozyskać środki zewnętrzne na modernizację przyszkolnych boisk w Szybowicach i Rudziczce.

Biała Głuchołaska zanieczyszczona
Dwieście litrów paliwa i duża ilość wapna wylały się do rzeki Białej Głuchołaskiej z cysterny, która w Adolfovicach koło Jesenika uległa wypadkowi. Część zanieczyszczeń mogła dotrzeć do Jeziora Nyskiego.

Prezydent Republiki Czeskiej będzie „jedną nogą” w Dytmarowie
Za kilka dni prezydent Republiki Czeskiej Miloš Zeman odwiedzi czeski „koniec świata” – Slezske Pavlovice. Oznacza to, że „jedną nogą” będzie prawie w powiecie prudnickim.

Polityka: Piotr Bujak kandydatem na burmistrza Głogówka
Nowa energia, aktywność, kompetencja – pod tymi hasłami Piotr Bujak ogłosił swój udział w jesiennych wyborach samorządowych. Polityk będzie walczył o fotel burmistrza.

Wracam z wypadu majowego
Tak tłumaczyła policjantom swój stan nietrzeźwości 42-latka siedząca za „kółkiem” osobowego chevroleta.

Kompletnie pijani rowerzyści
Bracia Paweł L. i Janusz L. stworzyli śmiertelne zagrożenie na drodze. Na szczęście przez ich lekkomyślność nikt nie stracił życia.

Śladami Emanuela Fränkla – najlepszego ze starej szkoły
Marcin Husak z Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na kolejną wycieczkę po Prudnik tym razem śladami mało znanego członka rodziny Fränklów – Emanuela.

Poezja: Spotkanie z aforyzmami Ryszarda Ścibora
W czwartek 19 kwietnia w Sali kameralnej Pałacu Fränkla w Prudniku odbyło się spotkanie z Ryszardem Ściborem, połączone z promocją tomiku aforyzmów „Myśli nieprzypadkowe”.

Komiks: Biernacki po raz drugi w „Super Hero”
W drugim w tym roku numerze pisma miłośników komiksu „Super Hero Magazyn” ukazała się druga część komiksu „Starodrzew” współautorstwa Artura Biernackiego z Niemysłowic.

OSP Moszczanka: Z poczuciem odpowiedzialności za jakość niesionej pomocy
Podczas weekendów w drugiej połowie kwietnia mieszkańców Moszczanki oraz osoby, które podróżowały przez wieś mogła zaciekawić wzmożona aktywność strażaków ochotników udzielających pierwszej pomocy pozorantom lub ćwiczących na fantomie na terenie przy remizie OSP.

Turystyka wiejska: Odkrywanie niezwykłości
To mieszkańcy Prudnika, zadziwieni odkryciami niezwykłych ludzi, miejsc i zjawisk w pobliskich wsiach, mówią: „tyle lat tu mieszkamy i nie wiedzieliśmy…” O urokach prudnickiego regionu, ze Stanisławem Derdą rozmawia Marek Karp.

Z pielgrzymką do sanktuarium Św. Lipki i na pola Grunwaldu
Pielgrzymi z Koła Radia Maryja w Głogówku wybrali się do Gietrzwałdu, Św. Lipki i na pola Grunwaldu.

Młode Pokolenie
Co słychać w Szkole Podstawowej nr 3 w Prudniku, Publicznym Przedszkolu nr 4 w Prudniku i Publicznym Przedszkolu w Łące Prudnickiej?

Archiwum Odkrywcy: Co było za kamieniem pamiątkowym?
Podczas rozbiórki mostu na ul. Batorego zdemontowano kamień pamiątkowy, który był umieszczony w jednym z filarów konstrukcji. Co znaleziono za nim?

Sport (piłka nożna): Horror przy Kolejowej
Takich emocji w spotkaniu lidera z broniącym się przed spadkiem zespołem z Racławiczek chyba nikt się nie spodziewał. Goście wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i byli bliscy sprawienia dużej niespodzianki. Pogoń obroniła pierwszą lokatę w tabeli po ambitnej walce i zdobytej bramce w końcowych minutach meczu.

Sport (piłka nożna): Derby dla Pogoni
Derbowy pojedynek Pogoni Prudnik z Racławią Racławice Śląskie nie dostarczył kibicom oczekiwanych emocji. Jednak w tym meczu najważniejsze było zwycięstwo, bo za ładną i widowiskową grę punktów się nie przydziela. Prudniczanie wygrali zasłużenie dzięki lepszej organizacji gry i skuteczności. Dla „TP mecz komentują: Wiesław Frydryk, Waldemar Sierakowski i Stanisław Stadnicki.

Sport (karate WKF): Kolejne krążki do kolekcji
Za karatekami prudnickiego Zarzewia kolejne starty nagrodzone medalami. Będący w pełni sezonu zawodnicy nie zwalniają tempa i do swoich kolekcji dorzucają kolejne trofea. Przy okazji dobrych rezultatów, karatecy poprzez sport, w znaczącym jego potencjale promują nasze miasto.

gfx/newsart/tp377.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 9 - Maj 2018r. Nr 2788/news/2018. Wyświetleń: 1057.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje