Strona głównaStartWiadomości

Publiczność ofiarowała 5284 złote
W Prudnickim Ośrodku Kultury odbył się koncert charytatywny na rzecz wsparcia leczenia dwóch osób – strażaka Krzysztofa Maślankiewicz i ratownika medycznego Stanisława Sobkowicza.

Gaz mógł wybuchnąć w każdej chwili
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę 14 marca w godzinach rannych w Prudniku w rejonie ulic: Wańkowiczach i Kochanowskiego.

Afera w DPS-ie: Przerzucanie odpowiedzialności
By ujawnić niedobory w Domu Pomocy Społecznej w Prudniku wystarczyło realizować zadania zgodnie z instrukcją gospodarki magazynowej, gdzie się zawarte podstawowe zasady kontroli – zeznała w piątek przed opolskim Sądem Okręgowy audytor Starostwa Powiatowego. Obszerna relacja z kolejne rozprawy w sądzie w gazecie.

Inwestycje w prudnickich obiektach sportowych
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Prudniku pisze o zrealizowanych i planowanych inwestycjach.

Pociągiem do Kłodzka już od końca kwietnia
Już 28 kwietnia w drogę ruszy pierwszy szynobusy na trasie Kędzierzyn-Koźle – Prudnik – Kłodzko. „Tygodnik Prudnicki” informował o tym już w sierpniu ubiegłego roku.

Gmina Głogówek: Wszystko to, co jest najpotrzebniejsze
Organizatorzy akcji darów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu krótko ją podsumowują: sukces. I zapowiadają kolejne edycje.

Z wokandy: Twoje miejsce jest na Donbasie
Opolski Sąd Okręgowy wydał wyrok w sprawie 43-letniego Bolesława R. z Moszczanki, który naruszył nietykalność cielesną obywatelki Ukrainy.

Lubrza: Zakończenie wielkiej inwestycji
Nazwa „betonówka” pewnie funkcjonować jeszcze będzie jakiś czas, ale na jej miejscu, na ul. Wolności w Lubrzy, jest już zupełnie nowa droga. 13 marca podpisany został protokół odbioru robót.

I LO znów pod lupą śledczych. Dyrektor szkoły ofiarą nagonki?
Prokuratura Rejonowa w Prudniku prowadzi kolejne śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom
Od 20 marca do 29 czerwca w powiecie prudnickim prowadzona będzie bezpłatna akcja szczepienia przeciwko pneumokokom. Warunkiem jest zgłoszenie rodzica chęci zaszczepienia dziecka.

Testowali sprzęt na K7
Jeszcze w marcu zostanie ogłoszony konkurs ofert na dostawę urządzeń do pielęgnacji i renowacji trawiastych płyt boisk w gminie Prudnik w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Podawała się za córkę
Coraz bardziej zuchwali oszuści modyfikują metody wyłudzania pieniędzy. Jednego dnia (w poprzedni poniedziałek) prudnicka policja odebrała pięć zgłoszeń od niedoszłych ofiar.

Lisowska „zgasi światło”
Ludmiła Lisowska formalnie już nie zajmuje stanowiska dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku, lecz jedynie pełni obowiązki szefa tej szkoły.

Frącki i Pogórze: Aktywność i zaangażowanie
Zakończył się cykl zebrań w 30 sołectwach (plus osiedle w mieście) w gminie Biała. O czym mówiono we Frąckach i Pogórzu?

Głogówek: „Pantery” wytańczyły tytuł Mistrza Polski
Dziewczęta same nie mogły uwierzyć w tej sukces i aż popłakały się ze szczęścia.

Głogówek: Dwa lata radości
W marcu minęły dwa lata od otwarcia w Głogówku tego domu seniora i dwa lata służenia osobom starszym.

Recenzja: „Niecodziennik! Prudnik mniej znany…”
Książka Marcina Husaka „Niecodziennik! Prudnik mniej znany…” jest publikacją nietuzinkową i nieszablonową. Bazą dla mniej jest bowiem inna książka, która ujrzała światło dzienne niemal sto lat temu, w 1927 roku.

PLEBISCYT SPORTOWY: Znamy wyniki!
Poznaj wyniki Plebiscytu Sportowego Tygodnika Prudnickiego.

Sport (koszykówka): Niebywała skuteczność
Piętnaście „trójek” (na 22 próby) przełożyło się na efektowne zwycięstwo Pogoni Prudnik nad inowrocławską Notecią. Biało-niebiescy prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty meczu, mając już do przerwy blisko 20 „oczek” zapasu.

Sport (piłka nożna): Terminarze
Wszystko w jednym miejscu, czyli terminarze na wiosnę. Tym razem „rozkład jazdy” w I lidze kobiet (grupa południowa), III lidze kobiet (opolska) i II lidze juniorów młodszych (grupa 2).

Sport (piłka nożna): Czy się uratują?
Seniorzy Pogoni Prudnik przystępują do rundy rewanżowej w klasie okręgowej z myślą o awansie, juniorzy przeżywają trudne chwile i w rundzie wiosennej ich celem będzie utrzymanie w najwyższej lidze wojewódzkiej. O szansach prudnickich juniorów pisze Mieczysław Matczak.

Sport (szachy): Polsko-czeska rywalizacja
W ubiegłą środę zakończył się cykl międzynarodowych turniejów dla dzieci i młodzieży „Zostań szachowym mistrzem 2018”.

Sport (łucznictwo): Nasze panie w kadrze
W zgrupowania kadry narodowej łuczników w Szczyrku wezmą udział dwie zawodniczki Obuwnika Prudnik: Milena Barakońska i Karolina Farasiewicz. W gazecie piszemy również o wynikach prudnickiej drużyny w 11. Halowych Mistrzostwach Opolski Młodzieżowców w łucznictwie.

gfx/newsart/tp370.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 21 - Marzec 2018r. Nr 2772/news/2018. Wyświetleń: 533.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje