Strona głównaStartWiadomości

Pożar w Szybowicach: Do sądu trafiła tylko sprawa… kradzieży wody
Nie stwierdziliśmy, aby ktoś umyślnie lub nieumyślnie spowodował pożar tartaku w Szybowicach – mówi dla „TP” prudnicki prokurator Klaudiusz Juchniewicz. – W związku z tym śledztwo zostało umorzone. Przeczytaj, co jeszcze ustalono w sprawie sierpniowego dramatu.

Hejt, bo jest żoną burmistrza?
W krótkim odstępie czasu nastąpiły zmiany na stanowiskach prezesa i dyrektora Sądu Rejonowego w Prudniku. W opolskich mediach zawrzało, gdy okazało się, że na drugim z wymienionych stanowisk zasiądzie żona burmistrza Nysy.

Gospodarka: Henniges wchodzi w nową halę
Gmina Prudnik podpisała umowę z Henniges Automotive na najem części hali b. farbiarni Froteksu przy ul. Nyskiej położonej obok budynku obecnie zajmowanego przez amerykańską firmę.

2000 złotych dotacji na wymianę źródeł ogrzewania
Gmina Prudnik otworzyła nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na wymianę źródeł ogrzewania wypływających na redukcję niskiej emisji zanieczyszczeń. Wnioski przyjmowane będą do 31 marca.

Kącik prawny: Wymogi prawne zgromadzeń publicznych
Adwokat Agata Zwojewska wyjaśnia, jakie wymogi należy spełnić, by zorganizować zgromadzenie publiczne.

Gospodarka: Rzemieślników coraz więcej
Dynamicznie wzrasta liczba osób zatrudnionych w zakładach należących do prudnickiego Cechu Przedsiębiorców i Rzemieślników.

Prokurator generalny chce kasacji wyroku w sprawie zabójcy z Prudnika!
Chodzi o zbrodnię sprzed dwu i pół roku. Czerwcowego wieczoru w jednym z mieszkań na Jasionowym Wzgórzu 40-letni wówczas Sławomir B. zamordował swoją konkubinę.

Wieża Woka: Człowiek, Firma i Wydarzenie Roku
Początek roku to najlepszy czas na uhonorowanie osób, które w szczególny sposób zasłużyły się na ziemi prudnickiej w 2017 roku. Jak zwykle czytelników „Tygodnika Prudnickiego” prosimy o pomoc w wyborze Człowieka, Firmy i Wydarzenia Roku. Listę kandydatów publikujemy w gazecie.

Kolej obiecała, że zajmie się zadaszeniem
Dzięki konsekwencji i uporowi pana Łukasza PKP S.A. sprawdzi stan zadaszenia na terenie dworca kolejowego w Prudniku i przeprowadzi niezbędne prace remontowe.

Powiat: Gdy spanie śnieg
Firma Hout z Szybowic wygrała przetarg na zimowe utrzymanie dróg powiatowych na ziemi prudnickiej w 2018 roku. W gazecie publikujemy mapę kolejności utrzymania wraz z drogami, które wyłączone zostały z akcji odśnieżania.

Trzej królowie przemierzyli ziemię prudnicką
W co najmniej czterech miejscowościach ziemi prudnickiej odbyły się 6 stycznia Orszaki Trzech Króli. Choć odnoszą się one do wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, to w naszym regionie są zwyczajem, który upowszechnił się wraz z uczynieniem święta Objawienia Pańskiego Dniem Wolny. W gazecie publikujemy fotografie z orszaków zorganizowanych w powiecie prudnickim.

Sołtysi mają głos: Jaki był, jaki będzie?
Sołtysi Piorunkowic, Radostyni, Skrzypca i Zawady, komentują poprzedni rok i plany na 2018.

Seniorzy dzielą się opłatkiem
Bożena Tokar-Matkowska pisze o wigilii Rady Seniorów i Rady Programowej Uniwersytetu Złotego Wieku „Pokolenia” w prudnickim ratusz.

Sprzątanie na Kopie
Kilka dni po sylwestrze zapalony fejsbukowicz z Prudnika Wojciech Bandurowski znalazł na Biskupiej Kopie worki i śmieci pozostawione przez osoby, które witały Nowy Rok na najwyższej górze Opolszczyzny. Widok pozostawionych przez śmieci powtarza się co roku, niemniej jednak, po pewnym czasie „znika”. Czy gdyby nie ofiarne zniesienie ze szczytu kilku worków odpadów przez Wojciecha Bandurowskiego i jego znajomych Kopa utonęłaby pod zwałami odpadów? Znamy odpowiedź na to pytanie: nie.

Głogówek: Blisko tona darów
Marek Karp podsumowuje kolejną akcję wsparcia mieszkańców gminy Głogówek dla Polaków mieszkających na Litwie.

Biała: Jasełka i „Żywa Szopka”
W drugi dzień świąt po godz. 15.00 w kościele parafialnym w Białej odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów.

Jasełka Paschalne u św. Michała
Mówiąca ikona Bożego Narodzenia to jedna z najstarszych ikon w tradycji chrześcijańskiej odnosząca się do narodzenia Zbawiciela, w której każda postać (a jest ich nie mało), jej ułożenie, miejsce i wygląd, ma swoje znaczenie. To właśnie ona stała się inspiracją do powstania Jasełek Paschalnych w parafii św. Michała Archanioła w Prudniku.

Muzyczny spektakl na święta
Sposób inscenizowania tradycyjnego Bożonarodzeniowego przedstawienia bywa bardzo różny Jasełka odgrywane są w kościołach, szkołach, instytucjach kultury. Przez dzieci i dorosłych. Przybierają przy tym odmienne formy. O tym, jaki miały charakter w parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku piszemy w „Tygodniku Prudnickim” (z fotorelacją).

Kultura: Poezja ukryta w różańcu, róże kwitnące w poezji
Rok 2017 obfitował w wydarzenia, jubileusze i publikacje poetyckie na ziemi prudnickiej. Nim się skończyły ukazała się jeszcze jedna książka. Już czwarty zbiór wierszy Edwarda Sztonyk z Prudnika.

AKTUALNE WYNIKI PLEBISCYTU NA IMPREZĘ ROKU
Przeczytaj, jak radzą sobie kandydatury do tytułu Imprezy Roku w powiecie prudnickim.

MŁODE POKOLENIE

Konkurs przyrodniczy: Byli bardzo dobrze przygotowani
Karol Koziarowski podsumowuje konkurs o Drzewie Roku w Nadleśnictwie Prudnik. Publikujemy również listę laureatów.

Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Szachowy
Dowiedz się, jakie były wyniki grudniowego turnieju szachowego w Szybowicach.

Wieczór kolęd trzech szkół
W nastrojowym, świątecznym nastroju odbył się Wieczór Kolęd w Kinie „Diana” w Prudniku.

Baśniowa Noc w Szkole
W nocy z 24 na 25 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Prudniku odbyła się pierwsza „Baśniowa Noc w Szkole”.

Ścinawa Mała: Mały Opolanin
Bardzo dobrze wypadki uczniowie Szkoły Podstawowej w Ścinawie Małej biorący udział w projekcie „Opole moje miasto. Mały Opolanin”.

Sport (koszykówka): Tęgie lanie Pogoni
Na inaugurację rundy rewanżowej Pogoń została rozbita przez nieobliczalny, acz niżej notowany w tabeli SKK.

Sport (piłka nożna): Ciekawostki rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w grze Pogoni Prudnik
Pogoń po spadku do klasy okręgowej szybko się podniosła i w rundzie jesiennej w sezonie 2017/2018, prezentując solidny futbol, sprawiła swoim kibicom wiele miłych i zaskakujących niespodzianek. Kibice wierzą, że ich zespół ponowie będzie rywalizował o mistrzowskie punkty w najwyższej lidze wojewódzkiej.

gfx/newsart/tp361.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 10 - Styczeń 2018r. Nr 2756/news/2018. Wyświetleń: 1076.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje