Strona głównaStartWiadomości

Uczestnicy nie zawiedli. Gościliśmy uczniów PSP nr 1 w Głuchołazach, PSP nr 2 w Głuchołazach, PSP w Bodzanowie, PSP w Nowym Świętowie, PSP w Jarnołtówku, PG nr 1 w Głuchołazach, PG nr 2 w Głuchołazach oraz NPG w Jarnołtówku wraz z opiekunami (ponad sto osób ).

Obie tury warsztatów poprzedzone zostały słowem wstępnym konferansjera Patryka Drulika, powitaniem gości przez Dyrektora Zespołu Szkół Panią Marzenę Grubiak , występem recytatorskim Konrada Korytkowskiego licealisty z kl. II a oraz prezentacją multimedialną (obsługiwaną technicznie przez Wojciecha Diakowskiego). W trakcie zajęć, prowadzonych przez Panią Małgorzatę Dobranowską – Kuchnę, uczestnicy zespołowo rywalizowali w pisaniu tradycyjnego dyktanda oraz w wykonywaniu ćwiczeń w językach obcych. Grupy dobrze poradziły sobie zarówno z dyktandami, jak i zadaniami z j. angielskiego oraz niemieckiego . Zadania dla nich przygotowali nauczyciele języków obcych Pani Monika Kubowicz i Pan Jarosław Worek, a oceniało jury w składzie: Dawid Mosakowski, Diana Czieczierow, Dominika Grabowska - licealiści z kl. III b.

Po tej rywalizacji przewidziano słodki poczęstunek, który był możliwy dzięki życzliwości Firmy „Cztery Pory Roku” z Głuchołaz, Piekarni S.C. Kulpa w Głuchołazach, Firmy Intermarche w Głuchołazach i Pani Katarzyny Czieczierow . O młodszych kolegów zatroszczyły się licealistki z III b Paulina Kręcichwost, Agnieszka Serwecińska, Nikola Hulboj, Patrycja Ząbczyk. Przygotowany poczęstunek zasmakował gościom, o czym świadczyło jego znikanie z talerzy w błyskawicznym tempie.

W drugiej części warsztatów, już po wysłuchaniu wcześniej prezentacji, wprowadzającej ich w zagadnienia związane z recenzją, zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć filmy, których miały dotyczyć ich własne wypowiedzi - recenzje. W przypadku grupy młodszej był to fragment filmu animowanego „Odlot”, skupiający się na życiu Carla i Eli, zaś na gości trochę starszych czekał materiał dojrzalszy w postaci filmu „Cyrk Motyli”. Tak przygotowani uczniowie przystąpili do owocnej pracy, wcielając się w prawdziwych recenzentów. Nie wszystkie zespoły były równie liczne, ale każdy z nich potrafił skutecznie rozwiązywać postawione przed nim zadania. Dodatkowo byli wspierani przez opiekunów zespołów, czyli licealistów z klas II a i III b Dominikę Semeniuk, Martynę Szczepańską, Katarzynę Zielińską, Konrada Korytkowskiego, Dawida Mosakowskiego, Dianę Czieczierow, Dominikę Grabowską.

Z obiema grupami gości pożegnaliśmy się wspólnymi fotografiami, które wraz z fotorelacją z przebiegu wydarzenia (obiektywem próbowały uchwycić najciekawsze sytuacje fotoreporterki Alicja Szewczyk i Gabriela Kurowska), oraz wynikami zadań i recenzjami uczniów trafią do specjalnego wydania gazetki szkolnej „Chrobry News” oraz będą dostępne na stronie internetowej zsglucholazy.pl; loglucholazy.pl/gazetka/warsztaty-gazetka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za udział i zaangażowanie. Sponsorom, Dyrekcji Szkoły, nauczycielom, licealistom, pracownikom administracji i obsługi za różne formy wsparcia organizacji V edycji (i mamy nadzieję nie ostatniej) Warsztatów dziennikarskich.

Autor tekstu: Dawid Mosakowski

gfx/newsart/ptewastydzienni.jpg

Autor: Ewa Kazula ZS Głuchołazy

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 2 - Styczeń 2018r. Nr 2755/news/2018. Wyświetleń: 678.

Napisz swój komentarz

Tagi: głuchołazy, szkoła, dziennikarz, chrobry,

Poprzedni i następny tekst

Teksty na podobny temat

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje