Strona głównaStartWiadomości

Jest to bardzo szczególne wyróżnienie za wybitne wyniki w nauce, przyznawane co roku uczniom zdolnym i pracowitym, którzy nawet swój wolny czas poświęcają na pogłębianie wiedzy. Nagroda jest więc rekompensatą za ich trud. Jest również zachętą do dalszej, mozolnej i systematycznej pracy w dążeniu do doskonałości. Głuchołaski Zespół Szkół reprezentowało aż dwóch uczniów.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali: uczennica klasy 3a liceum - Sara Kieca oraz Adrian Kowalski – uczeń klasy 4TiH technikum.

Uroczystość miała miejsce w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu. Oprawę artystyczną zapewnili uczniowie tej szkoły. Wszystko zostało zorganizowane w sposób profesjonalny i elegancki. Były zapierające dech w piersiach występy młodych skrzypaczek oraz piękne pieśni wykonywane solo lub w zespołach. Nie zabrakło także tańca.

Po części artystycznej nadszedł czas na część oficjalną uroczystości, a mianowicie wręczenie dyplomów z gratulacjami oraz wystąpienia zaproszonych gości. Głos zabrali: Kurator Oświaty w Opolu- Pan Michał Siek, Poseł Antoni Duda, Biskup Rudolf Pierskała oraz w zastępstwie Pana Wojewody Opolskiego – Doradca Pan Marcin Żukowski.

Tego dnia gratulacje i nagrody otrzymało 88 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa. Ponadto serdeczne podziękowania zostały skierowane w stronę nauczycieli, dyrektorów szkół oraz oczywiście rodziców.

Po uroczystości zaproszono wszystkich na poczęstunek, a później uczniowie powrócili do domów, aby tam świętować sukces wspólnie z rodzinami i przyjaciółmi.

Autor: Stypendystka - Sara Kieca

gfx/newsart/stepndgl1.jpg
gfx/newsart/stepndgl2.jpg

Autor: Ewa Kazula ZS Głuchołazy

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Poniedziałek, 18 - Grudzień 2017r. Nr 2750/news/2017. Wyświetleń: 688.

Napisz swój komentarz

Tagi: głuchołazy, szkoła, stypendium,

Poprzedni i następny tekst

Teksty na podobny temat

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje