Strona głównaStartWiadomości

Żywy kot wyrzucony na śmietnik!
Młoda prudniczanka uratowała kota przed pewną śmiercią. Nieznany dotąd sprawca pozbył się zwierzęcia w perfidny sposób.

Niespełnione marzenia
Prezes Stowarzyszenia Kultury i Edukacji Romów w Prudniku od trzech lat bezskutecznie zabiega o środki na działalność. – Dla nas nie ma ani grosika, a drugie prudnickie stowarzyszenie tylko w tym roku dostało ponad 50 tysięcy złotych – skarży się Lucyna Mirga.

Polityka: Uchwała o obniżeniu diet została zablokowana
Radnemu opozycji Piotrowi Bujakowi nie udało się wprowadzić do porządku obrad Rady Miejskiej w Głogówku projektu uchwały obniżającej diety radnych.

Zjazd Absolwentów: Zasłużony dla miasta i gminy Prudnik dla „Medyka”
Podczas III Zjazdu Absolwentów Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku burmistrz Franciszek Fejdych zapowiedział złożenie wniosku do rady miejskiej o nadanie tytułu „Zasłużony dla miasta i gminy Prudnik” tej placówce oświatowej.

Po prostu ręce opadają
Tak twierdzi sołtys Szybowic, oceniając sposób na ograniczenie prędkości pojazdów w Niemysłowicach na drodze wylotowej w kierunku Szybowic.

Okrutny los zabrał życie matce i dziecku
W poniedziałek na prudnickim cmentarzu komunalnym pochowano 39-letnią kobietę i jej nienarodzoną córkę, ofiary makabrycznego wypadku drogowego.

Za daleko do sądu
Nie udało się przesłuchać kluczowego świadka w głośnej sprawie nielegalnego składowania odpadów komunalnych w Konradowie. Oskarżonemu daleko jest do sądu w Prudniku (137 km!).

Tak, jak to czynił święty Hubert
W piątek 3 listopada myśliwi z prudnickich kół łowieckich – oraz głuchołaskiego – uczcili Dzień Świętego Huberta uroczystą Mszą świętą w kościele pw. św. Józefa w Prudniku-Lesie.

U nas bez ofiar w ludziach
Prudnicka policja podsumowuje akcję „Znicz”.

Lubrza: Na ulicy Wolności
Określanie głównej ulicy przez Lubrzę „betonówką”, powoli odchodzi w zapomnienie, bo też i po betonie śladu nie ma.

Głogówek: Zniszczył babciny samochód
Niemałych problemów narobił sobie 21-letni mieszkaniec gminy Głogówek. Mężczyzna cudzym autem i po pijaku stworzył śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Prudnik: Ten sprzęt zabezpieczy miejsce wypadku
Wyposażenie prudnickiej policji wzbogaciło się o sprzęt pomocny przy oznakowaniu miejsca wypadku drogowego lub innych nagłych zdarzeń.

Moszna: W przyszłym roku zbudują kanalizację
Od początku przyszłego roku do listopada trwać będzie budowa kanalizacji w Mosznej.

Dzień dobry, co słychać: Dwa w jednym z jedną ideą
O kolejne odsłonie programu „Dzień dobry, co słuchać?” pisze Marek Karp.

Poezja: Książka Jana Szczurka
W Gminnym Centrum Kultury w Białej znajomi przyjaciele Jana Szczurka oraz osoby zainteresowane poezją spotkały się na promocji nowej poetyckiej książki.

Rocznice poetki
40 lat temu, na łamach „Głosu Włókniarza” ukazał się pierwszy wiersz Danieli Długosz-Pency. 40 lat temu poeta została opiekunką Klubu Ludzi Piszących w Prudniku. 25 lat temu wydany został jej pierwszy tomik poetycki „Zielnik”. Tej jesieni ukazuje się 10 zbiór wierszy. Daniela Długosz-Penca obchodzi 16 listopada swoje 85. urodziny. Jest co świętować…

Archiwum odkrywcy: Co można przeczytać w dawnych gazetach
Przedwojenne gazety z Prudnika i Głogówka, to nieocenione źródło informacji. Na przykład rozkład jazdy autobusów z 1933 r. (przedruk w „TP”!) lub zaproszenia na imprezy.

Co słychać w szkołach?
Tym razem zapraszamy do lektury wieści z: Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku, Szkoły Podstawowej w Łące Prudnickiej i Szkoły Podstawowej w Szybowicach.

Sport (koszykówka): Poleciała głowa trenera!
Maciej Maciejewski nie jest już trenerem Pogoni Prudnik. Czarę goryczy przelała porażka w Bydgoszczy – czwarta z rzędu i szósta w rozgrywkach.

Sport (lekkoatletyka): W grupie siła
Reprezentacje prudnickich „Jedynek” zdominowały Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Sport (piłka nożna): Pogoń jest już liderem!
Pierwsza połowa w wykonaniu naszych piłkarzy nie zapowiadała końcowego sukcesu. Po zmianie stron Pogoń Zaprezentowała się zdecydowanie lepiej i po zasłużonym zwycięstwie „wskoczyła” na fotel lidera z dużymi szansami na wywalczenie mistrzostwa rundy jesiennej.

Sport (piłka nożna): Rośnie narybek piłkarski
Trampkarze Pogoni pozazdrościli seniorom dobrej gry oraz sukcesów w klasie okręgowej i podążają w ich śladami. W zakończonych rozgrywkach rundy jesiennej zajmują pierwsze miejsce w II lidze wojewódzkiej z przewagą dwóch punktów nad Unią Tułowice.

Sport (piłka nożna): Kończą w wyśmienitych nastrojach
W ostatnim meczu I rundy opolskiej III ligi kobiet prudnicka Pogoń zwyciężyła na wyjeździe rezerwy Unii Opole 4:3 (3:1).

gfx/newsart/tp353.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 7 - Listopad 2017r. Nr 2736/news/2017. Wyświetleń: 1711.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje