Strona głównaStartWiadomości

31 sierpnia 2017 roku. W ramach tegorocznej edycji Akademii Zdrowia Santandera w bezpłatnych treningach nordic walking wzięło udział 5,6 tys. osób, które wspólnie pokonały ponad 28 tys. kilometrów. Podczas cotygodniowych, wtorkowych zajęć spotykali się zarówno amatorzy, dla których było to pierwsze podejście do maszerowania z kijkami, jak i osoby zaawansowane. Każdy zainteresowany mógł skorzystać z bezpłatnych konsultacji z trenerami. Organizatorzy zapewniali też niezbędny sprzęt

- Już po raz drugi wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking promujemy aktywność fizyczną wśród Polaków. Jak pokazuje frekwencja na bezpłatnych treningach nordic walking Akademii Zdrowia Santander, Polacy pokochali ten sposób spędzania wolnego czasu. Marsz z kijkami to wyjątkowo bezpieczna i efektywna dyscyplina sportowa, którą uprawiać można niezależnie od wieku i kondycji fizycznej – mówi Mirosława Krzyścin, kierownik Zespołu Komunikacji Marketingowej Santander Consumer Banku, koordynator Akademii Zdrowia Santandera.

W Białej uczestnicy treningów przeszli wspólnie 1,6 tys. km. Łącznie w zajęciach Marzeny Spychały z Polskiej Federacji Nordic Walking wzięło udział 318 osób. Średnio we wtorkowym spotkaniu obecnych było 19 pasjonatów nordic walking.

- Maszerowanie z kijkami to dyscyplina sportu przyjazna dla każdego. Trzeba jednak pamiętać, że choć technika chodzenia na pozór wydaje się łatwa, to pierwsze kroki warto stawiać pod okiem trenera, który skoryguje nasze błędy– mówi Edyta Kędzierska z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santandera. Okazje do konsultacji z instruktorem trenujący mieli właśnie w każde wtorkowe popołudnie podczas bezpłatnych treningów nordic walking odbywających się w ramach Akademii Zdrowia Santandera.

Uroczyste zakończenie tegorocznej edycji Akademii Zdrowia Santandera odbędzie się podczas finału 23 września w Parku Południowym we Wrocławiu. Tego dnia odbędą się zawody nordic walking na dystansach 5 oraz 10 km dla osób dorosłych, 2,5 km dla dzieci do lat 13 oraz bieg przełajowy na 10 km. Udział w imprezie zapowiedzieli ambasadorowie akcji - Tamara Arciuch i Bartłomiej Kaszprzykowski. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów on-line do 19 września przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://www.akademia-zdrowia.com/.


Akademia Zdrowia Santandera to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Santander Consumer Bank, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. Ambasadorami Akademii Zdrowia Santandera są Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich i czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli, a także znani polscy aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

W ramach Akademii Zdrowia Santandera odbywa się cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęć nordic walking. Ta cenna inicjatywa organizowana przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking została objęta patronatem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zajęcia umożliwiają rozpoczęcie przygody z nordic walking pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Raz w tygodniu, we wtorek, od maja do sierpnia, w 25 miejscowościach w Polsce przez godzinę można się nauczyć prawidłowej rozgrzewki oraz podstawowych kroków nordic walking. Treningi są przeznaczone dla każdego, bez względu na doświadczenie, wiek czy poziom sprawności fizycznej. Wystarczy założyć wygodny strój i zabrać ze sobą dobry humor oraz kijki do nordic walking. Santander Consumer Bank jest jednym z liderów rynku consumer finance w Polsce. Oferuje klientom szeroki zakres produktów obejmujący kredyty na nowe i używane samochody, kredyty gotówkowe, kredyty ratalne, karty kredytowe oraz lokaty. Produkty dystrybuowane są poprzez sieć oddziałów, salony i komisy samochodowe oraz sklepy i punkty usługowe.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:
https://www.santanderconsumer.pl/akademia-zdrowia/akademia/

Autor: Agata Brańska

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Piątek, 1 - Wrzesień 2017r. Nr 2706/news/2017. Wyświetleń: 405.

Napisz swój komentarz

Tagi: biała, nordic walking,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje