Strona głównaStartWiadomości

Prudnik ma nową placówkę pocztową
I to z niemal pełnym zakresem usług. Gdzie? W pasażu handlowym „Czerwona Torebka”.

Protestują przed sądem
Od 16 lipca osoby nie zgadzające się ze zmianami w sądownictwie forsowanymi przez Prawo i Sprawiedliwość protestują przed budynkiem Sądu Rejonowego w Prudniku. Zaczęło się od czterech osób, w kolejne wieczory przed sądem pojawiało się ich jednocześnie nawet 30 (średnio kilkanaście), również goście z innych miast.

Interwencje: Śmierdzi ze śmietników
Mieszkańcy ul. Sobieskiego w Prudniku skarżą się na smród, który dobiega do ich domów z pojemników na odpady komunalne usytuowanych na zapleczu budynków.

Gospodarka: Daleko od zamożności
Z rankingu zamożności jednostek samorządu terytorialnego w Polsce wynika, że gminy ziemi prudnickiej to z reguły średniacy lub ubodzy krewni innych samorządów.

Kukiz’15 pyta o most i proponuje bezpłatną komunikację miejską
Burmistrz odpowiada, że temat jest analizowany od dłuższego czasu. W grę wchodzą linie autobusowe po obu stronach rzeki.

Co się dzieje na „klasztorku”, czyli początek „antropopresji”
Wielki hałdy materiałów budowlanych, przekopana ziemia, wycięte samosiewy i nowe alejki, które na razie nie wiadomo, gdzie prowadzą – to dzisiejszy obraz prac na Koziej Górze przy sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Piszemy o tym, co się tam dzieje i jak będzie wyglądało po zakończeniu inwestycji.

Głogówek: Najlepsze przed nami
Tak uważa Aleksander Cuber – dyrektor Muzeum regionalnego, dla którego głogówecki zamek jest szczególnie bliski, także jako była i przyszła siedziba.

W rocznicę powstania warszawskiego
Zadziwiła mnie jedna skromna mogiła na prudnickim cmentarzu. W 1948 roku pochowany został tu Ignacy Kmak – powstaniec warszawski, urodzony w 1896 roku. Sektor 5, rząd 16, kwatera 327. Mogiła jest w miarę zadbana, chwała dbającym.

Uczcili pomordowanych
Uroczysta Eucharystia w intencji Polaków zamordowanych na Wschodzie przez nacjonalistów odbyła się 9 lipca w kościele w Niemysłowicach.

Nasz prudnicki fighter
To opowieść o prawdziwych polskich wojownikach, żołnierzach z krwi i kości. Stanęli do walki z godnymi siebie przeciwnikami i okazali się lepsi.

Promocja komiksu Artura Biernackiego
Niestety, w tym komiksie jest krwawo i niekoniecznie w zgodzie ze sprawiedliwością. A to wszystko w Prudniku przed wiekami. Połączenie komiksu i historii w Muzeum Ziemi Prudnickiej.

Ścinawa Mała: Nowa strzelnica
W Ścinawie Małej oficjalnie otwarto nową strzelnicę, której gospodarzem jest Klub Strzelecki „Strzał” powiatu prudnickiego.

Dlaczego strzelnica nie powstała?
Podczas uroczystego otwarcia strzelnicy w Ścinawie Małej ze strony władz Klubu Strzeleckiego Strzał padły gorzkie słowa pod adresem burmistrza Prudnika, sprowadzające się do tego, że ostatecznie obiekt uruchomiony został w gminie Korfantów, choć w pierwotnych planach miał to być Prudnik. Dlaczego tak się stało?

Dzień dobry, co słuchać? Najazd joannickich rycerzy
Różni już goście na tych spotkaniach byli, ale uzbrojonej rycerskiej drużyny – pomimo długiej historii – jeszcze nie było.

Opole – Korfantów: Pożyczka na oczyszczalnię
Gmina Korfantów przygotowuje się do rozbudowy oczyszczalni ścieków sięgając po środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Nasze kulinarne dziedzictwo: Na drodze do „Perły”
„Perła” to najwyższe wyróżnienie w tym kulinarnym konkursie i na tej drodze, blisko już „perły”, są Teresa i Witold Hreczaniukowie w Gostomi.

Wakacje: Wycieczki, wycieczki…
Dalekie i bliskie, ale w wakacyjnych programach ośrodków kultury w Białej, Głogówku, Lubrzy i Prudniku, zawsze należą do najatrakcyjniejszych propozycji.

List do redakcji: Muzyka łączy narody
Marta Mróz pisze o swojej wizycie w Northeim z okazji 25-lecia istnienia orkiestry młodzieżowej NNO.

Poezja: Szczęście bez retuszu
Na początku czerwca ukazał się zapowiadany już od jakiegoś czasu tomik wierszy Jana Szczurka z Łącznika. Autor znany z tekstów publicystycznych, udziału w wielu antologiach wierszy, w końcu doprowadził do wydania autorskiej książki.

O szkołach podczas wakacji
Mamy wakacje, ale wiadomości ze szkół nie brakuje, tym razem publikujemy informacje z: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szybowicach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Łące Prudnickiej, Zespołu Publicznych Szkół w Lubrzy.

Sport (piłka nożna): Pogoń coraz mocniejsza
W drugim meczu kontrolnym, w trakcie przygotowań do rozpoczynających się 12 sierpnia rozgrywek mistrzowskich w klasie wojewódzkiej Pogoń pokonała zespół z „wyższej półki” Porawie Większyce, prezentując coraz lepszą grę.

Sport (piłka nożna): Powróciły do treningów
W poniedziałek przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły na własnych obiektach piłkarski MUKS Pogoni Prudnik. Co słuchać w klubie, o tym piszemy w gazecie.

Sport (piłka nożna): Sukces goni sukces
Drużyna UKS-u Orlik wygrała krajowy finał turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka” (rocznik 2004/2005).

gfx/newsart/tp338.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 26 - Lipiec 2017r. Nr 2700/news/2017. Wyświetleń: 1542.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje