Strona głównaStartWiadomości

Z roku na rok popularność sierpniowego marszu rośnie. W tym roku organizator ustalił limit uczestników na maksymalnie 150 osób. Z tego powodu chętni do wzięcia udziału w imprezie powinni się zapisać już teraz.

Aby to uczynić należy wpłacić kwotę 30zł na konto PTTK Prudnik: 06 8905 0000 2000 0000 1401 0001. W tytule przelewu należy wpisać Rajd Prudnik-Pradziad i swoje imię oraz nazwisko. Co ważne: wpisowe obowiązuje każdego uczestnika imprezy niezależnie od tego, czy wróci do Prudnika zamówionym przez organizatora autobusem.

Maraton odbędzie się w sobotę 12 sierpnia 2017. Zapisy przyjmowane są tylko do 30 lipca. Wymarsz na trasę od godziny 5:00.

A co to jest rajd Prudnik-Pradziad: - to impreza turystyczna, której celem jest przejście wyznaczonej przez organizatorów - PTTK Prudnik i redakcję „Tygodnika Prudnickiego” - trasy z Prudnika na Pradziad w limicie czasu 15 godzin. Trasa przebiegać będzie oznakowanymi szlakami turystycznymi – polskimi i czeskimi. Uczestnicy otrzymają na starcie mapę z opisem trasy. Gdzieś po drodze przewidziany będzie niezapowiedziany punkt kontrolny. Pod dojściu na szczyt o godz. 20.00 przewidziane jest krótkie podsumowanie imprezy i wręczenie certyfikatów (ze strony www organizatora).

Co ważne można wędrować samemu lub w grupie osób. Nie ma przewodnika.

Maraton przez duże "M"

W tym roku trasa jest bardzo trudna. Uczestnicy wyruszą z Prudnika i przez górę Długotę i okolice Jarnołtówka dotrą do czeskiego miasteczka Zlaté Hory (1/3 trasy). Tam czeka ich trudne podejście przez Sanktuarium na szczyt góry Příčný vrch. Potem ostre zejście w dół w okolice miejscowości Horní Údolí i po kilku kilometrach krótkie, ale mordercze podejście pod Zámecky vrch.

Dalej do przełęczy Videlský kříž będzie pod górę, ale bez fajerwerków. Od przełęczy Videlský kříž, która znajduje się na około 49 kilometrze trasy, uczestników wyprawy czeka arcy-trudne podejście pod górę Mały Dziad. Nogi będą już bolały i trzy kilometry maszerowania w górę dadzą się we znaki. Na szczęście potem będzie już widać szczyt Pradziada i ostatnie 2km jakoś zlecą.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej imprezy. Redakcja Prudnicka.pl jak zwykle patronuje medialnie temu wydarzeniu.

gfx/newsart/rajdppr17a.jpg

W drodze z Prudnika na Pradziad

Autor: Stanisław Stadnicki, kontakt:

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Czwartek, 29 - Czerwiec 2017r. Nr 2695/news/2017. Wyświetleń: 705.

Napisz swój komentarz

Tagi: prudnik, pradziad, rajd, maraton, pttk,

Poprzedni i następny tekst

Teksty na podobny temat

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje