Strona głównaStartWiadomości

gfx/newsart/remontzakilkanasciemilionw1.jpg

Remont przewiduje min wyprofilowanie niebezpiecznych łuków

To będzie największa inwestycja drogowa w Racławicach Śląskich od kilku dekad. Jej wartość wyceniana jest na kilkanaście milionów złotych. Prace, które planuje się wykonać tylko w jeden rok zapowiadają się imponująco.

W centrum miejscowości, w miejscu istniejącego skrzyżowania drogi wojewódzkiej z drogą powiatową powstanie nowe rondo. Wyremontowana zostanie na całej długości ul. Głubczycka. Pojawią się tam nowe chodniki (na całej długości drogi po jednej stronie ulicy i fragmentami po drugiej).

Znaczącą częścią inwestycji będzie budowa całkiem nowego mostu drogowego na rzece Osobłodze. Powstanie on w pobliżu starej konstrukcji, niżej względem biegu rzeki. Stary most zostanie rozebrany.

Poprzez wyprofilowanie drogi, w szczególności zniwelowanie ostrych łuków oraz budowę chodników znacznie zostanie podniesione bezpieczeństwo na tym odcinku trasy wojewódzkiej.

W tej chwili zamawiający, a jest nim Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu, ocenia oferty złożone przez firmy chętne do realizacji zadania. Plac budowy zostanie przekazany dopiero po podpisaniu umowy. Można się spodziewać, że pierwszy przysłowiowy szpadel zostanie na drodze wbity już w sierpniu.

gfx/newsart/remontzakilkanasciemilionw2.jpg

W centrum miejscowości powstanie rondo - źródło plik dokumentacji projektowej z przetargi na realizację zadania wykonawca mapy firma INTERGRAPH

Zarządca zapewnia, że będzie kładł duży nacisk na to, aby w miarę możliwości prowadzić ruch remontowaną drogą. Oczywiście, jeżeli nie wpłynie to na bezpieczeństwo robotników i samych kierujących. Inwestycja zakłada jednak trudne prace przy modernizacji np. kanalizacji i wtedy trzeba liczyć się z czasowym zamknięciem drogi dla przejazdu pojazdów.

O remoncie drogi wojewódzkiej w Racławicach Śląskich mówiło się na dobrą sprawę od dziesiątek lat. Warto pochwalić opolski ZDW, który ponad 2 lata temu obiecał, że inwestycja najpóźniej zostanie wykonana w 2018 roku i wiele na to wskazuje - dotrzyma słowa. Sami mieszkańcy nie kryją zadowolenia i nie mogą się już doczekać rozpoczęcia prac. Oczekują jednak spotkania z inwestorem, ponieważ mają pytania związane z planowanymi pracami i organizacją ruchu.

Przypomnijmy, że nie tak dawno ZDW wybudowało nowy most nad torami kolejowymi w Racławicach Śląskich, także przy drodze wojewódzkiej 417.

Z kolei mieszkańcy Prudnika nie muszą się martwić o objazdy do Głubczyc. Mogą praktycznie nową drogą przez Dytmarów skrócić sobie trasę jadąc dalej przez Czechy.

Autor: Stanisław Stadnicki, kontakt:

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Piątek, 16 - Czerwiec 2017r. Nr 2692/news/2017. Wyświetleń: 365.

Napisz swój komentarz

Tagi: racławice śląskie, droga, remont, rondo, zdw,

Poprzedni i następny tekst

Teksty na podobny temat

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje