Strona głównaStartWiadomości

Szpital maluchom
Jak co roku 1 czerwca Prudnickie Centrum Medyczne obdarowało pacjentów oddziału dziecięcego.

Co doprowadziło do zgonu?
Choć od śmierci wiceprezesa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Prudniku minęły blisko dwa lata, to rodzina zmarłego wciąż nie wie, co było jej przyczyną. Wyjaśnienia sprawy podjął się Krzysztof Rutkowski.

Gastronomia wróciła do parku
Brak punktu gastronomicznego w rozległym Parku Miejskim w Prudniku był jedną z bolączek tego ulubionego przez prudniczan miejsca wypoczynku i aktywnej rozrywki. Od 1 czerwca jest inaczej.

Rywalizacja, ale i dobra zabawa
Drużyna OSP Piorunkowice okazała się najlepsza w tegorocznych Gminny Zawodach Sportowo-Pożarniczych Jednostek OSP Gminy Prudnik w Niemysłowicach.

Zakopana broń
Na zapleczu byłego „Ekonomika” odnaleziono wojenną pamiątkę – archaiczną broń pamiętającą czasy I wojny światowej i policyjne hełmy. O co chodzi?

Wywiad z Przemysławem Haczkiewiczem: Punkty do Pucharów Europy i Świata
O tym, jakie niespodzianki czekają zawodników i kibiców Pucharu Polski MTB XCO w Białej rozmawiamy z dyrektorem zawodów Przemysławem Haczkiewiczem.

Promowali swój program biegnąc
W nietypowy sposób opolskie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej prezentują swój program… biegnąć.

Noże za kurczaka
W Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku odbyły się warsztaty kulinarne z udziałem mistrzów kuchni Restauracji „Opolska Biesiada”. Na stołach pojawił się kurczak.

Wędkarski Dzień Dziecka
Ponad 100 osób (z opiekunami) uczestniczyło w spławikowych zawodach wędkarskich dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka na stawie niemysłowickim.

Marcin Husak wyjaśnia: „Dlaczego rzemieślnik musiał się myć?”
Kiedy noce muzealne odbywały się w Głogówku i Prudniku. Marcin Husak z Muzeum Ziemi Prudnickiej zaproszony został na noc do Archiwum Państwowego w Opolu.

Gostomia: Jak pani sołtys powie, tak będzie
Wieś „bioróżnorodna”, do estetyki przywiązuje wielką wagę, bo mieszkańcy chcą żyć w pięknym otoczeniu i chcą je kształtować. Witamy w Gostomi.

Biała: Pełna sala i świetna zabawa
Marzena Kipiel-Sztuka, aktorka filmowa, teatralna i kabaretowa, najbardziej znana jako Halinka Kiepska z popularnego serialu – na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury – spotkała się z mieszkańcami Białej.

Moszczanka – Łąka Prudnicka: Strażacy „lali wodę”
W piękną i słoneczną środę 17 maja strażacy z Moszczanki ruszyli z kolejnym pokazem do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance i przedszkola w Łące.

Przydroże Małe: Religia i poezja
W sanktuarium na Szwedzkiej Górce odbywają się wyjątkowe spotkania religijno-artystyczne, nawiązujące do pamięci o św. Janie Pawle II.

Archiwa rodzinne – to kłopot czy duma?
Ważnym elementem współczesnego społeczeństwa powinno być zrozumienie historii na poziomie lokalnym i ogólnym. Tylko jak to zrobić, skoro rodzinne pamiątki często lądują na śmietniku.

Tajemnicze podziemia przed kościołem
W 2011 roku w trakcie prac wokół kościoła parafialnego pw. św. Michała Archanioła w Prudniku odsłonięto ceglane mury. Czym były?

Mały miś w świecie wielkiej literatury
Mały miś i 5-latki z Publicznego :Przedszkola nr 1 w Prudniku w świecie wielkiej literatury.

Kultura i sztuka: Po wątku do obrazu
W piątek 2 czerwca w Centrum Tradycji Tkackich Muzeum Ziemi Prudnickiej otwarta została wystawa prac Grupy Tkackiej „Wątek” z Wrocławia.

Rytm 2017
W ostatni dzień maja w hali przy I Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku odbył się XIV Powiatowy Przegląd Zespołów tanecznych „Rytm 2017”.

Tadeusz Kościuszko w poezji
Taki był temat XVI Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla uczniów gimnazjów i zasadniczych szkół zawodowych specjalnych, który odbył się 27 kwietnia w naszym ośrodku.

Sport (lekkoatletyka): O medale w królowej sportu
Na stadionie K7 w Prudniku rozegrano Miejsko-Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w lekkoatletyce. W gazecie publikujemy pełne wyniki zawodów.

Sport (MTB): Smolski najlepszy na „trzydziestce”
120 zawodników stanęło na starcie Prudnickiego Maratonu MTB, który odbył się w niedzielę 4 czerwca. Wśród zwycięzców są również reprezentanci ziemi prudnickiej.

Sport (piłka nożna): Gorszące sceny przy Kolejowej
Postawa Pogoni w pierwszej połowie dawała nadzieję na powiększenie skromnego dorobku punktowego. Po zmianie stron było już tylko coraz gorzej i dotyczy to nie tylko wyniku, ale niemiłej atmosfery na boisku. Pogoń Prudnik – TOR Dobrzeń Wlk. 1:3.

Sport (piłka nożna): Oddali jeden strzał w meczu
Podłamana degradacją do niższej logi Pogoń Prudnik była tylko tłem dla wyraźnie lepszego zespołu gości z Olesna. Na szczęście OKS raził nieskutecznością, dzięki czemu gospodarze uniknęli klęski.

Sport (piłka nożna): Tak było…
Spadek piłkarskiej Pogoni Prudnik do niższej ligi przywołuje w pamięci podobną historię sprzed dwóch dekad. Czy tym razem klub podźwignie się?

Sport (karate): Za południową granicą
Trójka reprezentantów Zarzewia Prudnik wzięła udział w międzynarodowych zmaganiach na dwóch turniejach w Czeskiej Republice.

Sport (karate): „Tygrysy” w akcji
Około 270 karateków, reprezentujących 45 klubów z Polski, Słowacji i Czech, spotkało się na Otwartych Mistrzostwach Moraw i Śląska w Karate w czeskich Mikulovicach.

Sport (łucznictwo): Pracowity czas
Karolina Farasiewicz zajęła 4 miejsce w olimpijskiej rundzie WA podczas II rundy Pucharu Polski w Głuchołazach.

gfx/newsart/tp333.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 6 - Czerwiec 2017r. Nr 2685/news/2017. Wyświetleń: 758.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje