Strona głównaStartWiadomości

Trwają przygotowania do zamknięcia mostu
Około 1,4 mln złotych kosztować będzie budowa tymczasowego mostu przy ul. Wańkowicza w Prudniku łącznie z powstanie dróg dojazdowych.

Modernizacja Kolejowej jeszcze w tym roku
Powiat prudnicki otrzyma blisko 4 mln złotych dofinansowania z funduszy unijnych na modernizację ul. Kolejowej w Prudniku.

Głogówecki OPS na cenzurowanym
Młoda mieszkanka Głogówka twierdzi, że dostała się w tryby bezdusznej maszyny urzędniczej. Druga strona stanowczo odpiera zarzuty, choć kierownictwo Ośrodka Pomocy Społecznej na jedną z pracownic nałożyło karę finansową.

Wybory piękności: Jess nadal w grze
Jessica Sacher powalczy o koronę dla najpiękniejszej Polki.

Rajd Maluchów: Szaleństwo na hipodromie
Najmłodszy uczestnik Rajdu Maluchów Jakub Sobota z Prudnika miał 15 dni. – Od małego chcemy go uczyć takich wypraw – zapowiada tato Kuby.

Twoja SKOK upada
12 maja Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność kędzierzyńskiej Twojej SKOK. Upadła kasa miała swoją placówkę również w Prudniku. Co z jej klientami?

Przed nami jubileuszowa Wystawa Twórców Ludowych
W 1998 roku uczestników pierwszej Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego w Prudniku spodziewało się, że impreza rozrośnie się do wielkich rozmiarów, a organizatorom przyjdzie świętować 20. edycję.

Darmowy autobus do Krnova
Zobacz, jak za darmo przejechać się autobusem do czeskiego Karniowa.

Prudnik „w blasku słońca”
W konkursie na najlepszy film amatorski podczas Festiwalu Sieci Miast Cittaslow w Kaletach zwyciężyła praca Mariusza Jaszczyszyna z Prudnika pt.: „W blasku słońca”. Rozmawiamy z autorem filmu.

Śmieci bliżej okien
Przepełnione pojemniki, a dookoła nich sterty śmieci i różnych przedmiotów, porozrzucanych przez działkowców z okolicznych kompleksów – to permanentny problem przy Al. Miłej w Prudniku.

Wszystko można, trzeba tylko chcieć
Tak uważa Łukasz Dziarmaga, choć i sytuacja i czas są gorące, a moment zbliża się przełomowy.

Zmiany personalne w ZBK
W prudnickim Zarządzie Budynków Komunalnych pracę – w wyniku konkursu – znalazł… No właśnie, kto?

Rally Gala 2017: Było wspaniale!
W cudownych nastrojach opuszczali Prudnik uczestnicy samochodowej imprezy Rally Gala 2017.

Gdzie jest Diana?
Oczywiście rzeźba jest w parku, gdzie wróciła na cokół w roku 2011, A gdzie jest statuetka, ustanowiona jako honorowe prudnickie wyróżnienie? Wręczona raz, w roku 2012 – zniknęła. Jak już w tym roku oficjalnie wraca.

Krwiodawcy strzelali
W Głogówku odbyły się II Zawody Strzeleckie dla Honorowych Dawców Krwi PCK dla Szkół Ziemi Prudnickiej.

Wędrowiec: Za rok w nowej formule
To była prawdopodobnie ostatnia edycja konkursu „Czy znasz ziemię prudnicką?” w dotychczasowej formule. Za rok ma być jeszcze bardziej ciekawie, a uczestnicy wyruszą w teren.

Wędrowiec: 100 kilometrów w 20 godzin
W tym roku prestiżowy XXIII Ogólnopolski Ekstremalny Rajd Pieszy Setka z HAKiem odbył się częściowo na terenie ziemi prudnickiej. Biegacze i wędrowcy przemierzali okolice Prudnika i Gór Opawskich.

Wędrowiec: Gdzie się wybrać w czerwcu?
Tutaj nic się nie dzieje? Nieprawda! Zobacz, jakie wydarzenia będą miały miejsce na polsko-czeskim pograniczu w czerwcu.

Wędrowiec: Młodzi krajoznawcy bezkonkurencyjni
Reprezentanci szkół gminy Prudnik okazali się bezkonkurencyjni w wojewódzkich eliminacjach XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego.

Wędrowiec: Putovani, czy wędrowanie
Ponad stu wędrowców i turystów rowerowych uczestniczyło w sobotę 20 maja w czesko-polskiej imprezie turystycznej Putovani za krasami Zlatohorska.

Wędrowiec: Rajd Majowy
Na przełomie kwietnia i maja Turystyczny Klub Motorowy Zryw PTTK Prudnik zorganizował Regionalny Rajd Majowy „Pogranicze Czesko-Morawskie”.

Kultura: Złota rybka na pełnym morzu
Głuchołazy przygotowują się do III Festiwalu Teatrów Ulicznych. Co w tym roku będzie można zobaczyć u stóp Gór Opawskich?

Kultura: Złota Nutka 2017 w Prudniku
We wtorek 23 maja w Prudnickim Ośrodku Kultury – na scenie Kina „Diana” – odbył się XVIII Powiatowy Przegląd Przedszkolnych i Szkolnych Zespołów Artystycznych „Złota Nutka 2017”.

Sport (piłka nożna): Dziś szkoła, jutro klub
Pięknie przygotowana przez działaczy Pogoni impreza zgromadziła na stadionie K7 około stu młodych piłkarzy oraz uczniów nieuczestniczących do tej pory w żadnych mistrzowskich rozgrywkach. Nie zabrakło zaskakujących rozstrzygnięć i niespodzianek.

Sport (koszykówka): Obronili tytuł mistrzowski
„Wyjadacze” po raz drugi z rzędu wygrali Prudnicką Ligę NBA.

Sport (karate): Cztery puchary
W dalekim Lęborku rozegrano Puchar Polski w karate WKF (olimpijskim). W zawodach uczestniczyło prawie 300 karateków z 37 polskich klubów.

Sport (piłka nożna): I stało się…
Porażka w Piętrówce przesądziła o spadku Pogoni Prudnik do klasy okręgowej. Degradacja o niższej ligi na szczeblu wojewódzkim nie jest zaskoczeniem i niespodzianką.

gfx/newsart/tp332.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 30 - Maj 2017r. Nr 2681/news/2017. Wyświetleń: 972.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje