Strona głównaStartWiadomości

Chcą odpowiedzialności nawet starosty
Do Prokuratury Rejonowej w Prudniku wpłynęło zawiadomienie o domniemanych nieprawidłowościach w Prudnickim Centrum Medycznym.

Taki poszło szkołom w egzaminie ósmoklasisty
Tygodnik Prudnicki publikuje wyniki egzaminu ósmoklasisty w podziale na powiaty, gminy i szkoły oraz zdawane przedmioty. Sprawdź, jak poszło szkole, w której uczy się Twoje dziecko.

Powrót jej mości, szarości
Wraz ze zmianą kierownictwa Prudnickiego Centrum Medycznego zmieniło się także wyżywienie na oddziałach. Niestety nie ma się czym chwalić.

Aleja Słowa - ludzie przemijają, ale pamięć zostanie
W prudnickim Parku Miejskim uroczyście odsłonięto płyty z cytatami utworów poetyckich. Na początek w Alei Słowa miejsce znalazło się na czworga twórców: Danieli Długosz - Pency, Zofii Kulig, Wojciecha Ossolińskiego i Františka Všetički.

Odkrycie. Polichromie sprzed ponad 400 lat
Podczas prac badawczych w Pałacu Rozkochów natrafiono na okazałych rozmiarów ścienne, renesansowe polichromie. Prawdopodobnie powstały w 2. połowie XVI w.

W Prudniku przybywa wniosków o 300 plus na wyprawkę szkolną
Od początku lipca rodzice i opiekunowie mogą sięgać po pieniądze z programu „Dobry Start”.

Zapowiedź: Wojewódzkie Święto Policji z atrakcjami
Po 11 latach przerwy w Prudniku odbędą się wojewódzkie obchody Święta Policji.

Pożegnanie z wieloletnią księgową
Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się pożegnanie z wieloletnią księgową Prudnickiego Ośrodka Kultury Danutą Razik.

Literatura: Jeżeli masz ponad 60 lat
To regulamin ogłoszonego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla osób w tak zwanym wieku senioralnym, tak zachęcał do zwierzeń własnych, lub opisu historii zaobserwowanych w życiu innych, a może nawet wymyślonych. Wzięła w nim udział, z sukcesem, prudnicka pisarka, Zofia Kulig.

Kalejdoskop kultury
W ostatni dniu czerwca, w holu kina „Diana” w Prudniku, Grażyna Kunka zaprezentował najnowszą regionalną publikację, drugi tom księgi „Biblioteka w kalejdoskopie”. O książce pisze również Grażyna Jaślar.

Nie ma czasu na nudę
Franciszkanin o. Antoni Dudek przebywa w prudnickim klasztorze do końca lipca. Później wyjeżdża do Głubczyc. Do Prudnika przyjeżdżał na dłuższy pobyt trzy razy. Zawsze wyraźnie zaznaczał tę obecność swoimi działaniami. 29 czerwca opowiadał o tym podczas spotkania w Muzeum Ziemi Prudnickiej.

Opinie: Czym trudzi się nasz rząd?
Regularnie słyszymy, że nasz rząd ciężko pracuje. Pochyla się nad codziennymi sprawami zwykłych Polaków z takim zacięciem, że nie starcza już czasu ani energii na sprawy, które tradycyjnie leżą w kompetencjach rządu centralnego, jak na przykład na politykę zagraniczną.

Prudniccy strażacy mistrzami województwa!
Prudniccy strażacy nie tylko profesjonalnie udzielają pomocy poszkodowanym i likwidują wszelkie zagrożenia, ale i świetnie grają w piłkę nożną. Przekonali się o tym ich koledzy z pozostałych powiatów województwa opolskiego.

Historia: Tu pracowały tysiące prudniczan
Przez długie dziesięciolecia prudnickie zakłady obuwia były drugą, największą fabryką w mieście po „Froteksie”. Wspomnieniem minionej świetności są pozostałości zakładowych budynków.

Sport (nordic walking): Efekt miłości do gór
Tradycyjnie w pierwszą sobotę lipca członkowie Stowarzyszenia Wesoły Borsuk Team wyruszli do Polanicy-Zdroju, by wystartować w 4. etapie zawodów z cyklu Enea Polish Nordic Walking Cup.

Sport (koszykówka): MVP w Pogoni
Najbardziej wartościowy zawodnik grupy D 2. 2. ligi minionego sezonu zasilił szeregi prudnickiej Pogoni.

Sport (piłka nożna): Zadziwiający przebieg rozgrywek
Piłka nożna jest sportem nieprzewidywalnym, w którym zdarzają się niespodziewane i zaskakujące rozstrzygnięcia. Jednak takiego przebiegu rozgrywek w klasie okręgowej w sezonie 2021/2022, w rundzie rewanżowej, trudno było się spodziewać.

Sport (biegi): Zwycięstwo z uśmiechem
Blisko 150 zawodników wzięło udział w XI Biegu Prudnickim. Na czele stawki na głównej trasie 10 km uplasował się sportowiec z Ozimka, ale ziemia prudnicka też ma powody do zadowolenia.

gfx/newsart/tygodnikprudnicki13072022.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 12 - Lipiec 2022r. Nr 2993/news/2022. Wyświetleń: 357.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje