Strona głównaStartWiadomości

Największy obiekt handlowy w powiecie już otwarty
Od czwartku 28 października otwarty jest nowy, największy w powiecie prudnickim kompleks handlowy w Lubrzy przy ul. Opolskiej - Premium Park. To drugi obiekt tej marki na ziemi prudnickiej.

Sąd: opieszałość i lekceważenie w PCPR
Prudnicki Sąd Rejonowy poskarżył się staroście na działalność Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Ogromne zainteresowanie kwestą na prudnickim cmentarzu
Podczas zorganizowanej w dniu Wszystkich Świętych kwesty „Ocalić od zapomnienia” na prudnickim cmentarzu komunalnym zebrano 15.335,79 zł, 15,72 euro i 31 koron szwedzkich. To o ponad połowię więcej w porównaniu z poprzednią edycją akcji (w 2019 r.), kiedy odwiedzający cmentarz przekazali blisko 10 tys. zł.

Rajcy zdecydowali o losie schroniska
Gmina Prudnik zmieniła zdanie w sprawie sprzedaży budynku w Wieszczynie, gdzie znajduje się filia Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Dąbrówka”.

Lokalne podatki w górę
Rada Miejska Prudnika uchwaliła nowe stawki podatku od nieruchomości. Wejdą one w życie 1 stycznia.

Ostatnia droga dra Piotra Skarbka w Prudniku
Właśnie obchodziliśmy święto Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i w tym czasie myślimy o tych, którzy odeszli do Pana. Wśród nich jest zmarły 18 października Piotr Skarbek. Człowiek wielu aktywności, także osobowość lokalnej kultury, pasjonat, twórca. Czasem poprzez wiersze bywał w „Tygodniku Prudnickim”.

Gospodarka: Prudnik ma kawowy biznes
Jak już informowaliśmy w Prudniku rozpocznie działalność firma spożywcza zajmująca się produkcją kawy i napojów na jej bazie.

Oświadczenia majątkowe: Kto ma najbardziej wypchane portfele?
Pieniądze szczęścia nie dają, ale… Któż nie chciałby zarabiać więcej? Wzięliśmy pod lupę majątki ponad 40 osobistości z ziemi prudnickiej żyjących na koszt podatników.

Powiat prudnicki: „Te pieniądze stwarzają tylko problem”
Włodarze samorządu powiatu prudnickiego mówią o problemach wynikających ze środków państwa przekazanych w ramach programu Polskiego Ładu. Temat pojawił się przy okazji dyskusji o drogach powiatowych.

Nowy film dokumentalny: Prymas uwięziony
Prudnicki Ośrodek Kultury zaprosił w sobotę 30 października do kina Diana w Prudniku na prapremierę filmu dokumentalnego pt. „Prymas uwięziony”. Film dotyczy oczywiście uwięzienia Prymasa Tysiąclecia błogosławionego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Dokument przedstawia „trzy lata z tysiąca”, lata ważne, przełomowe, a w tym czasie jest miejsce także dla Prudnika.

Na talerzu: Z karpiem w roli głównej
Kofty rybne z sosem słodko-kwaśnym na chrupiącym makaronie ryżowym, czarne pierogi z azjatyckim nadzieniem z karpia, karpioburgery - twórcy tych dań stanęli na podium konkursu kulinarnego, jaki odbył się w Zespole Szkół Rolniczych w ramach Tygodnia Szefa Kuchni.

Rajd Starucha: Doznałem olśnienia
Nazwa prudnickiego Rajdu Starucha od lat budzie emocje. Z komandorem imprezy Andrzejem Górą rozmawia nie tylko na ten temat Bożena Tokar-Matkowska.

Marek Trzaska: Trzeba mieć swój pomysł
Podejmując jakiekolwiek działanie trzeba mieć swój pomysł - znać cel, posiadać wiedzę i przekonanie. Marek trzaska od dzieciństwa miał pomysł i przez 40 lat z powodzeniem go realizuje z pasją i miłością do gołębi.

Prudnicka premiera (cz. 1): W ramionach Ojca
O księdzu Andrzeju Szpaku pisze Marek Domagała, reżyser filmu dokumentalnego o tym niezwykłym duchownym.

Nowy pociąg dalekobieżny ominie Prudnik
Nowością w rozkładzie jazdy pociągów będzie bezpośrednie połączenie Dolnego Śląska z Bieszczadami. Niestety pociąg ten ominie stacje w powiecie prudnickim.

OHZ Głogówek: Tradycja i przyszłość polskiej hodowli
Takim mottem firmuje się Ośrodek Hodowli Zarodowej w Głogówku. Rangę - wciąż samodzielnej - spółki potwierdzają krajowe rankingi i tytuły czempionów, zdobywane przez tutejsze bydło.

Moszczanka: Wciąż w atmosferze jubileuszu
Przypadające w tym roku 700-lecie wsi świętowane było uroczyście i rozrywkowo na wszelkie możliwe sposoby. W cyklu zdarzeń ostatnio zaistniały ciekawe warsztaty.

Pogórze: Hubal, Gaja i Dragon
To główna trójka „hubalowej rodziny”, ale role w tym układzie wraz z upływem lat jednak się zmieniają.

Gmina Prudnik: Strażacy - ochotnicy gminy Prudnik wybrali nowe władze
Zjazd oddziału gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Prudniku odbył się 23 października w Niemysłowicach.

Nagrody w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym dla uczniów z Moszczanki
„Kokosz, grosz do grosza!” to projekt edukacyjny z zakresu edukacji finansowej, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, realizowany przez uczniów klasy trzeciej w Moszczance.

Spacerując po Prudniku - ciąg dalszy
W kilku poprzednich odcinkach tego cyklu starałem się przybliżyć Czytelnikom „Tygodnika Prudnickiego” zmiany zachodzące w naszym grodzie, zarówno te pozytywne, jak i błędy, czy niedociągnięcia. Obecny artykuł zacznę od zieleni miejskiej, tak ważnej w zachodzących w szybkich tempie zmianach klimatycznych - pisze biolog Karol Koziarowski.

Archiwum Odkrywcy: Transitus, pamiątki śmierci św. Franciszka
O mało znanych głogóweckich zabytkach związanych ze św. Franciszkiem i franciszkanami pisze Henryka Młynarska.

Sport (piłka nożna): Kolejna próba nerwów biało-niebieskich
W Kietrzu prudniczanie rozegrali dobre spotkanie i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Kolejny komplet punktów nie zwiększył jednak przewagi nad najgroźniejszymi rywalami do awansu: GKS-em Głuchołazy i LZS-em Walce.

Sport (koszykówka): Debiutant Krupiński
Łatwo, lekko i przyjemnie. Tak można krótko podsumować mecz 7. kolejki, w którym Pogoń zgodnie z planem ograła rezerwy zielonogórskiego Zastalu.

Sport (karate WKF): Wysoko zawieszona poprzeczka
Przez dwa dni trwały międzynarodowe zmagania w Bielsku-Białej pod nazwą Polish Open. W zawodach wystartowało 1300 karateków ze 190 klubów reprezentujących 28 państw.

gfx/newsart/tygodnik3112021.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 2 - Listopad 2021r. Nr 2963/news/2021. Wyświetleń: 522.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje