Strona głównaStartWiadomości

Nazwał burmistrza spasionym oszustem. Usłyszał wyrok
Sąd Okręgowy w Prudniku zobowiązał Piotra B. do publicznego przeproszenia gospodarza gminy Głogówek.

Radna Langfort: Budynek na Podgórnej nadaje się do rozbiórki
Nieruchomość szkolna przy ul. Podgórnej w Prudniku wciąż jest przedmiotem żywych dyskusji. I choć obiekt niezmienne służy uczniom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, samorządowcy nieprzerwanie spekulują na temat jego zagospodarowania, doskonale wiedząc także, że do żadnej przeprowadzki nie dojdzie, jeśli pozytywnej opinii w tej kwestii nie wyda kurator oświaty.

Odszedł Franciszek Surmiński
Tragicznie zmarły Franciszek Surmiński spoczął na cmentarzu komunalnym w Prudniku.

Kolej: Wykonawca studium linii wyłoniony
Do dokumentacji projektowo-wykonawczej na razie jeszcze daleka droga. Na razie doszło do podpisania umowy na wykonanie studium planistyczno-prognostycznego rewitalizacji linii kolejowej Racławice Śląskie - Racibórz.

Pomysł PKP na swój dworzec
Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak ponownie zwrócił się do dyrekcji PKP S.A. o objęcie dworca kolejowego Programem Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023.

Wieża Prudnicka już dostępna dla turystów
Od ubiegłego tygodnia średniowieczna Wieża Prudnicka odkrywa tajemnice swoich wnętrz dla turystów i mieszkańców.

Jak się wiedzie spółkom gminy Prudnik?
Zakładu Usług Komunalnych poniósł w ubiegłym roku stratę w wysokości ponad 750 tys. zł. Pomimo niekorzystnego rachunku ekonomicznego, zarząd spółki dostrzega pewien pozytyw. Jak, o tym przeczytać można w gazecie.

Relacja: Duchowa droga Wyszyńskiego
Duchowa droga błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego - droga ujęta w Prudniku w środę 6 października na trzy sposoby: aleja buków kardynalskich (materia i przyroda), sesja popularnonaukowa (dziedzictwo i nauka społeczna) oraz koncert (piękno i kultura). Bóg przemawia do ludzi na różne sposoby.

Jubileusz: Nie fizyczność, ale duch jest ważny
Żona nie powinna wszystkiego mówić, a mąż nie powinien wszystkiego wiedzieć - cytował żartobliwie zasłyszaną w kuluarach receptę na długie pożycie małżeńskie burmistrz Grzegorz Zawiślak.

Energia cieplna w budynkach wielolokalowych, jej efektywne wykorzystanie a podzielniki
Do dobie przyspieszania wzrostu cen energii cieplnej warto się zastanowić nad optymalizacją jej wykorzystania - pisze Marian Stolarz. - Wspomniany wzrost jest powodowany zwiększającą się liczbą jej odbiorców oraz rosnących kosztów jej uzyskania. Schodząc na poziom realiów przedstawiam najsprawiedliwsze rozwiązanie związane z wykorzystaniem energii cieplnej w budynkach wielolokalowych, właścicielami których są spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe i inne podmioty.

Interwencje: Lekcje w bałaganie
Uczniowie prudnickiego „Rolnika” poskarżyli się na urzędników Starostwa Powiatowego. Poszło o porządek w pracowni gastronomicznej.

Interwencje: Inwestycja jest w trakcie realizacji
Część mieszkańców zwraca uwagę na niedociągnięcia związane z aktualnie prowadzonym remontem ul. Grottgera w Prudniku. Inwestor uspokaja - do końca prac jeszcze miesiąc.

Rzymkowice: Dzieje się…
…choć czas raczej zastoju, ale „przecież pandemia nie może tak całkiem przeszkadzać” - twierdzi sołtys Rzymkowic Dorota Spyra.

Walce: O puchar przewodniczącej mniejszości
Dorośli musieli uznać wyższość piłkarskiego kunsztu najmłodszych. Dziecięca drużyna Miro Walce wygrała w finałowym meczu turnieju z Zarządem TSKN w Walcach 7:6.

Sport (piłka nożna): Na czerwono
Cieszy ambitna walka naszych piłkarzy i z trudem wywalczone, ale zasłużone, zwycięstwo. Smuci natomiast karygodne zachowanie trenera i piłkarzy - ukaranych czerwonymi kartkami! (Pogoń Prudnik - LKS Ujazd)

Sport (koszykówka): Zabójcze sześć minut
Pogoń odprawiła z kwitkiem rezerwy aktualnego mistrza Polski i awansowała na pozycję wicelidera tabeli grupy D 2. ligi. (Pogoń Prudnik - Stal II Ostrów Wlkp.)

Sport (piłka nożna kobiet): Rolniczki jak bokserski worek treningowy
Wierzyć się nie chce, że drużyna z Głogówka jeszcze niecałe pół roku temu występowała na boiskach ekstraligi. Forma prezentowana po spadku jest tragiczna, o czym świadczą wyniki osiągane w 1. lidze. W najwyższej klasie rozgrywkowej były również wysokie porażki, ale ani razu zespół Rolnika nie stracił 10 bramek.

Sport (biegi): Przemek Marciniak nie dał szans rywalom
Prudniczanin Przemysław Marciniak (NOA) w doskonałym stylu wygrał sobotni Półmaraton Górski - Prudnicki Bieg Prymasowski.

Sport (piłka nożna): Ta ostatnia minuta
Była już trzecia minuta doliczonego czasu gry, kiedy to gospodarcze przeprowadzili akcję meczu zakończoną celnym strzałem Witoszka. Zespół Fortuny przegrał spotkanie będąc zespołem zdecydowanie lepszym, ale wyjątkowo nieskutecznym. (Porawie Większych - Fortuna Głogówek).

Sport (piłka nożna - młodzicy): Sześć na sześć
Debiutująca w terytorialnej lidze młodzików drużyna prudnickiego Orlika nie zwalnia tempa. Podopieczni Przemysława Rudolfa w szóstym meczu odnieśli szóste zwycięstwo.

Sport (karate WKF): Początek sezonu
Kolejny sezon startowy w karate rozpoczęty. Prudniczanie wystartowali w turnieju pod nazwą Silver Cup w odległym Strzałkowie.

gfx/newsart/tygodnilprudnicki12102021.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 12 - Październik 2021r. Nr 2960/news/2021. Wyświetleń: 624.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje