Strona głównaStartWiadomości

Drożej za żłobek. O 67 procent
Decyzją Rady Miejskiej Prudnika pobyt dziecka w oddziale żłobkowym przedszkola publicznego będzie kosztować 200 zł miesięcznie.

Inwestycje: Koniec I etapu za pasem
Już we wrześniu planowane jest oddanie do użytku części hali byłego „Froteksu”, która została zaadaptowana na cele produkcyjne spółki Henniges w ramach I etapu kilkuletniej inwestycji. Docelowo Amerykanie chcą kupić wynajmowane obecnie od gminy nieruchomości.

Zmiana koncepcji. „Nie mamy patentu na mądrość”
Zarząd Powiatu wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu utworzenia Domu Marzeń (dawna nazwa: Dom Dziecka) w budynku przy ul. Parkowej w Prudniku, w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu pogrzebowego i cmentarza.

Zmarł Krzysztof Maślankiewicz
Po długiej chorobie w wieku 64 lat zmarł Krzysztof Maślankiewicz, były komendant rejonowy i powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku.

Biznes: Prudnik ma za mało gazu
Okazuje się, że Prudnik ma jeszcze większe problemy z gazem, niż nasz rząd w perspektywie całego kraju i uruchomienia gazociągu Nord Stream 2. Niestety na tym nie koniec przeszkód, które mogą zahamować rozwój miasta na co najmniej kilka najbliższych lat.

Kompromitacja radnego. „Po co mam podawać prawdę?”
Radny powiatu Kazimierz Bodaszewski publicznie wyznał, że rozważa… popełnienie przestępstwa.

Wysiłek i świetna zabawa
Ponad 100 osób stanęło na starcie Turystycznego Rajdu Rowerowego Śladami Legend Prudnickiego Kolarstwa. Organizatorem dofinansowanego ze środków unijnych wydarzenia było Starostwo Powiatowe.

Akcja: Ręce same składają się do barw!
23 strażaków z całego kraju zdobyło Rysy, by promować ideę przekazywania komórek macierzystych i szpiku potrzebującym. W grupie śmiałków znalazło się rodzeństwo ze Skrzypca.

Nie zostawił kierowcy w potrzebie
Pan Edward napisał do prudnickiego komendanta policji list z podziękowaniem dla funkcjonariusza, który pospieszył mu z pomocą, gdy ten chciał zmienić w koło w samochodzie. Pan Edward jest inwalidą.

Wnioski na Szkolną i Staszica
Gmina Prudnik stara się o środki na remont ulic Staszica i Szkolnej.

Zadyma w urzędzie
Właściwie to nie „zadyma”, a zadymienie, czyli potencjalne miejsce ogniska pożaru. W czwartek rano na terenie Urzędu Miejskiego w Prudniku odbyły się ćwiczenia przeciwpożarowe.

Głogówek: Wieże w rusztowaniach
Trwa remont wież i elewacji zachodniej kościoła parafialnego w Głogówku.

Śmicz: Dożynki ze szczepieniami
Gmina Biała należy do tej części samorządów, które nie zrezygnowały w tym roku z organizacji dożynek z obawy przed epidemią.

Grocholub Zawody strażackie z jubileuszem
Uroczystość stulecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grocholubiu towarzyszyła Gminnym Zawodom Sportowo-Pożarniczym o Puchar Wójta Gminy Walce.

Olszynka: „Jakuszko” już szykuje się do odlotu
Takie sympatyczne imię otrzymało pisklę bociana, które w Olszynce wykluło się z jajka wyrzuconego z gniazda i rozbitego na ziemi.

Dziedzice: Dożynki z rozmachem
Dziedzice będą gospodarzem dwudniowych dożynek gminy Strzeleczki. Program jest wyjątkowo bogaty.

Rozkochów: Wczesnośredniowieczny obóz
Przez dwa weekendowe dni w parku Pałacu Rozkochów obozowali wczesnośredniowieczni rekonstruktorzy.

Korfantów: Warsztaty wyplatania koron żniwnych
Podczas wakacji ciekawą propozycję zajęć przygotował Miejsko-Gminny Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Korfantowie.

KULTURA

Obywatel GC w książce
Postać wybitego muzyka Grzegorza Ciechowskiego prezentuje Sylwia Gawłowska, dyrektorka Prudnickiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej.

Dziedzictwo kardynała Stefana Wyszyńskiego
Oratorium „Najważniejsza jest miłość” to najnowsze dzieło Piotra Rubika i Zbigniewa Książka poświęcone Stefanowi Wyszyńskiemu. W Prudniku odbył się premierowy koncert.

Muzyczna Stodoła w Lubrzy: Pożegnanie wakacji z Koszau
Koncert grupy Koszau zakończył cykl wydarzeń Muzycznej Stodoły w Lubrzy. To była ciekawa, artystyczna inicjatywa miejscowego Domu Kultury.

Nina Rosa
W niedzielę 29 sierpnia odbył się ostatni letni koncert zrealizowany w ramach polsko-czeskiego projektu „Kultura uskrzydla”. Przed prudnicką publicznością wystąpiła Nina Rosa.

Wędrowiec: GSS wśród turystów zastępuje Frotex
Z czego w Polsce słynie Prudnik? Kiedyś bardzo łatwo było odpowiedzieć na to pytanie, bo wizytówką miasta były ręczniki z „Froteksu”. A teraz?

Wędrowiec: Wielka, turystyczna impreza już 11 września
Rozpoczęły się zapisy na jedną z najpopularniejszych imprez wędrówkowych na polsko-czeskim pograniczu – Prudnickim Maraton Pieszy. Co roku bierze w niej udział około 300 osób.

Wędrowiec: Moje widzenie pogranicza (cz. 2)
Daniela Długosz Penca kontynuuje swoją podróż szlakiem miast i miasteczek polsko-czeskiego pogranicza. Na liście są: Kietrz, Branice, Głogówek, Głuchołazy i Zlate Hory.

Sport (wywiad): Otrzymałem zaproszenie na testy i tam już zostałem
Daniel Pietruszka to jeden z większych talentów piłkarskich w powiecie prudnickim. Nietuzinkowe umiejętności w połączeniu z ciężką pracą na treningach mogą wynieść nastolatka bardzo wysoko.

Sport (łucznictwo): Rywalizowali po sąsiedzku
Trzecie miejsce wystrzelały zawodniczki Obuwnika podczas kolejnej, już czwartej rundy drużynowej ekstraklasy. Gospodarzem zmagań był tym razem Chrobry Głuchołazy.

Sport (piłka nożna): Emocji nie zabrakło
Nie potrzeba bramek, by spotkanie pozostało na długo w pamięci kibiców i zawodników. Takim pojedynkiem była właśnie potyczka Fortuny z Polonią Głubczyce.

Sport (piłka nożna): Pożegnanie z pucharem
Pucharowa konfrontacja dwóch czołowych zespołów pierwszej i drugiej grupy klasy okręgowej przebiegała przy wyraźnej przewadze gości, którzy łatwo, różnicą w piłkarskich umiejętnościach, udokumentowali pięcioma golami. (Pogoń Prudnik – Start Jełowa)

Sport (piłka nożna): Bezradność Rolniczek
Nie mogą się przebudzić zawodniczki Rolnika w bieżących rozgrywkach 1. ligi. Po dwóch wcześniejszych wysokich porażkach uległy tym razem w Częstochowie tamtejszej Skrze 0:3.

Sport (piłka nożna): Golkiperzy w roli głównej
Nie przestaje zadziwiać drużyna Fortuny Głogówek. Po raz drugi w przeciągu zaledwie kilku dni odniosła zwycięstwo z silnym Piastem Strzelce Opolskie na jego terenie.

gfx/newsart/tygodnikprudnicki31082021.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 31 - Sierpień 2021r. Nr 2955/news/2021. Wyświetleń: 254.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje