Strona głównaStartWiadomości

O puchar minister edukacji narodowej
Na hipodromie w Chocimiu odbyły się inaugurujące sezon zawody konne w skokach przez przeszkody. Najlepszych uhonorowała minister edukacji narodowej.

Inwestycje: Nowy dworzec najpóźniej za dwa lata
Gmina Prudnik uzyska dofinansowanie w wysokości 1,4 mln złotych na przebudowę dworca autobusowego przy ul. Kościuszki.

Ofiara uczęszczała do liceum w Prudniku
Prawdopodobnie niezachowanie przez kierowcę osobówki należytej ostrożności podczas pokonywania przejazdu kolejowego było przyczyną zeszłotygodniowej tragedii w Szybowicach.

Prudnicka stadnina prekursorem wsparcia dla resocjalizowanej młodzieży
Stadnina Koni Prudnik, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie podpisały porozumienie, na mocy którego wychowankowie zakładu będą uczestniczyć w zajęciach z końmi. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.

Służył w prudnickiej parafii, został skazany za pedofilię
Dwa i pół roku bezwzględnego więzienia wymierzył Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich Mariuszowi K., oskarżonemu o molestowanie ministranta.

Kopa coraz bardziej zielona
Posłanka Katarzyna Czochara, wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Prudniku a czele z komendantem Krzysztofem Urbanem, strażacy jednostki OSP w Jarnołtówku, mieszkańcy okolic i turyści – to uczestnicy weekendowej akcji „Przywróć las na Kopie”, polegającej na sadzeniu drzew na najwyższym szczycie polskich Gór Opawskich.

Parada orkiestr bez bialskiej orkiestry
W ostatnią niedzielę 19 maja orkiestry dęte z towarzyszeniem mażoretek przemaszerowały spod Gminnego Centrum Kultury na stadion sportowy w Białej. Udział wzięły orkiestry reprezentujące miejscowości z Polski, Niemiec i Czech.

Głogówek: O kobietach, które nigdy nie mają czasu
Nazwa konferencji (w tytule) zorganizowanego w Głogówku była przewrotna, co podkreślali sami organizatorzy. Przewrotna choćby z tego powodu, że prelegentkom zabiegającym głos podczas konferencji należałoby zadać pytanie: Drogie panie, ja wy na to wszystko znajdujecie czas?

Felieton: Ruch jednostronny
Z handlowego punktu widzenia, prudnicki Rynek jest swoistym fenomenem: idąc pierzeją południową i dalej ulicą Sobieskiego trudno znaleźć puste lokale sklepowe czy usługowe. Sama ulica Ratuszowa i ciąg komunikacyjny Zamkowa-Rynek-Damrota-Batorego i pozostałe uliczki w centrum miasta już takiego szczęścia nie mają. Biznesowi wystarczy nie przeszkadzać aby się rozwijał, ale poszukiwanie przyczyn, dlaczego jest jak widać, z pewnością nie zaszkodzi.

Niemysłowice – Ścinawa Mała: Strażacy walczą… ze sobą
Na szczęście to walka sportowa, choć zaciekła. Na „ubitej ziemi” boisk w Niemysłowicach i Ścinawy Małej spotkały się drużyny OSP podczas zawodów sportowo-pożarniczych gmin Prudnik i Korfantów.

Zofia Kulig członkiem Związku Literatów Polskich
To ogromne wyróżnienie dla prudnickiej poetki. Pisze o tym Daniela Długosz-Penca.

Pierwszy taki w Brożcu
Strażacy z jednostki OSP w Brożcu cieszą się z nowego samochodu. Zobacz, jakie „cacko” otrzymali ochotnicy z gminy Walce i skąd wzięli pieniądze na zakup.

100 kilometrów „z hakiem”
Tylko 82. spośród 181. osób uczestniczących w XXV Ogólnopolskim Ekstremalnym Rajdzie Pieszym Setka z Hakiem udało się dotrzeć na metę w wyznaczonym czasie 24 godzin. Wśród nich byli reprezentanci ziemi prudnickiej.

Wydarzenie: Znowu w muzeum, tym razem w nocy
Za nami niedawny jubileusz 60-lecia działalności Muzeum Ziemi Prudnickiej a pracownicy instytucji już przygotowali kolejne wydarzenie dla szerokiej publiczności – Noc Muzeów.

W szkole w Jarnołtówku
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja ustanowione zostało 100 lat temu, w 1919 roku. Mówiono o nich podczas apelu w szkole w Jarnołtówku.

Archiwum Odkrywcy: Prehistoria pomnika w Moszczance
Pomnik w Moszczance, przed którym w ostatnich latach odbywają się uroczystości Dnia Flagi RP ma swoją „prehistorię”, która zasługuje na przypomnienie. Sięgnijmy zatem do źródeł.

Ewa Płonka: Bez muzyki i opery, nie potrafię żyć
Kiedy już po kilku latach Ewa Płonka ma za sobą dziesiątki występów i sukcesów na operowych scenach Europy i Ameryki Północnej – krótko przypomnijmy jej historię.

Teatr: Najlepsze „Jedyneczki”
W Prudnickim Ośrodku Kultury odbyły się XX Prezentacje Teatralne Przedszkolaków „Tajlandia” o statuetkę „Złotej Żaby”.

Sport (piłka nożna): Jaka gra, taki wynik
Chemik Kędzierzyn-Koźle obnażył piłkarskie braki Pogoni Prudnik i tylko dzięki dobrej postawie naszego bramkarza prudniczanie uniknęli wyższej porażki. Trudno jednak myśleć o znacząco lepszych wynikach przy tak trudnej sytuacji kadrowej, w jakiej znajduje się nasz zespół.

Sport (piłka nożna): Hokejowy wynik
W A-klasowych derbach powiatu prudnickiego LZS Dytmarów łatwo pokonał LZS Niemysłowice-Dębowiec.

Sport (karate WKF): Mistrzowskie kwalifikacje
Na rozegranych w Legnicy XXVIII Mistrzostwach Ziemi Legnickiej w karate udział wzięło 420 zawodników i zawodniczek z 43 klubów, w tym sportowcy Zarzewia Prudnik.

Sport (piłka nożna): Bezstratny punktu i bramki
Nie było mocnych na drużynę PSP 1 Prudnik w powiatowych mistrzostwach dziewcząt (roczniki 2013-2005) w piłce nożnej.

Sport: Tabele, tabele…
Blisko 20 tabeli ze wszystkich rozgrywek sportowych, w których biorą udział drużyny ziemi prudnickiej. Zawsze i co tydzień w „Tygodniku Prudnickim”.

gfx/newsart/tygodnik21050219.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 21 - Maj 2019r. Nr 2854/news/2019. Wyświetleń: 471.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje