Strona głównaStartWiadomości

Zmiana lokalizacji ZUS? Możliwa, ale w obrębie miasta
Rzecznik opolskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dementuje przekazane przez burmistrza Grzegorza Zawiślaka pogłoski o rzekomej likwidacji inspektoratu tej państwowej instytucji w Prudniku.

Ostro na sesji Rady Powiatu. Lekarze w Głubczycach pracują za 60 złotych za godzinę i… są zadowole-ni
Burzliwy przebieg miała piątkowa sesja Rady Powiatu, której głównym punktem była informacja szefostwa Prudnickie-go Centrum Medycznego o działalności miejscowego szpitala.

Czekając na remont rośnie niezadowolenie kierowców
Nie ma kierowcy, który nie cieszyłby się z modernizacji drogi wojewódzkiej między Prudnikiem a Białą, która ma ru-szyć w tym roku. Zadowolenie miesza się jednak z oburzeniem na obecny stan szosy. Jeżdżenie po niej staje się nie-bezpieczne.

Uczcili pamięć premiera Olszewskiego
Posłanka na Sejm Katarzyna Czochara z grupą osób oddała hołd zmarłemu 7 lutego byłemu premierowi Janowi Ol-szewskiemu. W gazecie przypominamy fotografię nietuzinkowego polityka podczas wizyty w Prudniku.

Zgubiły się w lesie
Dwie osiemnastolatki kilkadziesiąt kilometrów drogi do domu chciały pokonać pieszo. W okolicach Chrzelic straciły jednak orientację w terenie.

Podróż do Izraela bez biletu
W poniedziałek 11 lutego w Prudnickim Ośrodku Kultury otwarta została wystawa fotograficzna „Izrael wczoraj i dziś”, prezentująca fotogramy przygotowane przez Departament Kultury Ambasady Izraela. Wystawa przygotowana została przy współpracy POK-u i Domu Pomocy Społecznej w Prudniku.

Przed beatyfikacją
Tak, już poważnie mówi się o najbliższej jesieni, jako terminie beatyfikacji Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyń-skiego. Prymas Tysiąclecia jest patronem wielu spotkań, modlitewnych, publicystycznych, kulturalnych organizowa-nych przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Prudniku. Kolejne z takich spotkań odbyło się we wtorek 5 lutego w sali kameralnej Prudnickiego Ośrodka Kultury.

Były burmistrz znalazł pracę
Franciszek Fejdych, który przez 12 lat stał na czele gminy Prudnik, wygrał konkurs na stanowisko naczelnika wydziału utrzymania dróg Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Prudnik ma dwóch wiceburmistrzów
Stanisław Hawron formalnie nadal jest wiceburmistrzem.

Dachowanie pod Mochowem
Osiemnastolatek kierujący osobowym fiatem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał dop przydrożnego rowu i dachował.

Opel dla tajniaków
Starostwo Powiatowe w Prudniku dołożyło się do zakupu nieoznakowanego radiowozu dla prudnickiej policji.

Przygody „elek”
Samochód jednej z prudnickich szkół nauki jazdy uczestniczył w wypadku drogowym w stolicy województwa.

Ulgi dla przedsiębiorców
Działa w pięciu obszarach: ulg, inkubatorów, lokali użytkowych, programu lojalnościowego oraz wsparcia przy wnio-skach, mają pomóc ożywić prudnicki biznes.

Kącik prawny: Koniec z użytkowaniem wieczystym
5 października 2018 roku weszła w życie ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudo-wanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, która zapoczątkowała operację całkowitej likwidacji instytucji użytkowania wieczystego naszym kraju.

Biała remontuje razem z Opolem
Rada Miejska w Białej podjęła decyzję o udzieleniu pomocy finansowej samorządowi województwa opolskiego na rozbudowę drogi nr 407 na odcinku Pogórze – Łącznik.

Wróblin: Zginął mężczyzna
Mężczyzna zginał w wypadku do jakiego doszło we Wróblinie.

Strzeleczki: Ze środków funduszu sołeckiego
W tegorocznym budżecie gminy Strzeleczki, w ramach funduszu sołeckiego, poszczególne miejscowości będą miały do wydania kwoty od 9,5 tys. do ponad 35 tys. zł. Przeczytaj, gdzie i co zostało zaplanowane do zrobienia.

Biała: Wiceburmistrz i nowi sołtysi
Od pierwszego lutego tego roku burmistrz Białej Edward Plicko ma pomoc w postaci swojego zastępcy. Wiceburmi-strzem został, powołany przez Edwarda Plickę, Mirosław Libront.

Biała: Może dojdzie do remontu
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Białej zdecydowano o zaciągnięciu kredytu długoterminowego w wysokości 2 mln 600 tys. zł.

Korfantów: Ośmioklasowe, czy sześcioklasowe?
W gminie Korfantów nadal nie jest jasna sytuacja, co do struktury organizacji szkół podstawowych poza siedzibą gminy – w Ścinawie Małej i Przechodzie.

Walce: Nowa Rada Społeczna przy SPOZ w Walcach
Zmiana w składzie rady działającej przy ośrodku zdrowia w Walcach.

Sołtysi mają głos: Bialski maraton
W naszym kąciku sołtysów wypowiadają się tym razem liderzy wsi z gminy Biała: Łącznika, Czartowic i Radostyni.

Młode pokolenie: Realizować swoje pasje
W naszym dodatku dla młodzieży publikujemy wywiad z Małgosią Majewską i Nadią Gruchmann, uczennicami Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku i uzdolnionymi wokalistkami.

Tak było na feriach
Zobacz fotoreportaż z ferii zimowych na ziemi prudnickiej.

Opinie: Bezstylowe hale i klocki na pustkowiu
Janusz Stolarczyk pisze krytycznie o planowanych w najbliższym czasie inwestycjach w Prudniku i okolicy. Na tape-cie: zakład kamieniarski, centrum handlowe w Lubrzy i obejście alei lipowej.

Komentarz: Chciałbym zadać pytanie…
Radny powiatowy Dariusz Kolbek (PiS) odnosi się do sprawy uniemożliwienia podczas sesji składania ustnych zapy-tań i interpelacji.

Archiwum odkrywcy: Pastorówka ma już 110 lat!
W sąsiedztwie willi Frenkla stoi budynek przez mieszkańców zwany czasem „Pastorówką”. W tym roku obchodzi swoje 110 urodziny, o czym przypomina data zamieszczona nad drzwiami. Zabytkowe wejście do budynku zachwyca prze-chodniów, szczególnie rzucają się w oczy dwie olbrzymie kule – ozdobniki poręczy.

Sport (koszykówka): Pogoń już pod kreską
Biało-niebiescy doznali już dziesiątej wyjazdowej porażki w sezonie i na osiem kolejek przed zakończeniem fazy za-sadniczej spadli na 11. miejsce, które oznacza konieczność gry w play-out o utrzymanie. Naszą drużynę wyprzedziła w tabeli młoda drużyna Znicza Pruszków, która wygrała pięć spotkań z rzędu.

Sport (piłka nożna): Kolejny bagaż doświadczeń…
…w meczu z czołowym zespołem ligi będzie na pewno procentował w spotkaniach o mistrzowskie punkty. W grze piłkarzy Pogoni Prudnik można dostrzec stopniowy postęp, co daje nadzieję na skuteczną walkę o mistrzowskie punkty.

gfx/newsart/tp413.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 12 - Luty 2019r. Nr 2841/news/2019. Wyświetleń: 569.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje