Strona głównaStartWiadomości

W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi.

Do wspólnego czytania został zaproszony dyrektor naszego centrum Pan Wiesław Kopterski , który jako pierwszy przeczytał fragment „Przedwiośnia”. Następne fragmenty odczytali nauczyciele języka polskiego. O oprawę muzyczną, nagłośnienie i wystrój zadbały uczennice klasy VI TB. W bibliotece zorganizowano wystawę różnych wydań lektury.

Jak co roku, otrzymaliśmy list oraz pamiątkową pieczęć z Kancelarii Prezydenta RP, którą ostemplowane zostały przyniesione przez uczniów egzemplarze.

Lekturą Narodowego Czytania na akcję 8 września 2018 roku było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości – to rozpoczyna cykl czytania w CKZiU w poszczególnych miesiącach.

gfx/newsart/nczy18tanie1.jpg
gfx/newsart/nczy18tanie2.jpg
gfx/newsart/nczy18tanie3.jpg
gfx/newsart/nczy18tanie4.jpg
gfx/newsart/nczy18tanie5.jpg

Autor: Małgorzata Matczak

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 19 - Wrzesień 2018r. Nr 2818/news/2018. Wyświetleń: 866.

Napisz swój komentarz

Tagi: prudnik, szkoła, czytanie, prezydent,

Poprzedni i następny tekst

Teksty na podobny temat

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje