Strona głównaStartWiadomości

Pomóżmy Kamilowi wrócić do normalnego życia
Kamil Fudali, prudniczanin, w maju 2016 roku uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu.

Auschwitz zamiast Oświęcimia, Niemcy w miejsce faszystów
Wskutek wejścia w życia nowej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej zmieniony zostanie napis na tablicy pomnika ofiar Marszu Śmierci na prudnickim cmentarzu komunalnym. W tym roku mija pół wieku od jego powstania.

Jednostki OSP z nowym sprzętem
Na stan siedmiu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Prudnik trafił nowy sprzęt o wartości blisko 44 tys. zł.

Gospodarka: Za wysoka cena
Gmina Prudnik musiała unieważnić przetarg na IV etap modernizacji ul. Przemysłowej. Jedyny oferent zaproponował cenę znacznie przekraczającą kwotę, jaką samorząd zamierzał na ten cel przeznaczyć.

Alarmy nie tylko od święta
1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w całej Polsce włączone zostaną systemy alarmowe. W 2013 roku weszły w życie nowe przepisy związane z systemem ostrzegania ludności w sytuacjach kryzysowych. Warto wiedzieć, co się w tej sprawie zmieniło.

Nie ma chętnych do „terytorialsów”?
Może być problem ze skompletowaniem składu brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, która ma być sformowana w 2019 roku w województwie opolskim. Na razie zainteresowanie jest mizerne.

Doczekali się sprawiedliwości
Zapadł wyrok w sprawie wypadku drogowego sprzed trzech lat, kiedy to w okolicy Chrzelic doszło do zderzenia traktora z motocyklem. Jego konsekwencją była śmierć motocyklisty.

Kumulacja zdarzeń
W poprzedni wtorek doszło w powiecie prudnickim (Lubrza, Szonów, Wierzch) do trzech wypadków drogowych. Wszystkie w ciągu dwóch godzin.

Racławice Śląskie: Droga będzie zbudowana przed terminem
Dwa miesiące prze planowanym terminem nowa droga jest prawie gotowa.

Volkswagen w miejsce żuka
Już nie żuk a volkswagen LT35 będzie ratował życie, zdrowie i mienie mieszkańców Czyżowic i okolic. W niedzielę 22 lipca odbyło się uroczyste przekazanie pojazdu strażackiego dla miejscowej jednostki OSP. Samochód kupiła Gmina Prudnik, przeznaczając na ten cel prawie 80 tys. zł.

Bociany: Skutki dziwnego zachowania
To „dziwne zachowanie” sygnalizowali obserwatorzy od chwili przylotu, a teraz widać w gniazdach skutki tego zachowania. Po raz kolejny zaglądamy do bocianich gniazd w gminie Biała.

Wędrowiec: Okrągłe urodziny wąskotorówki
Linia kolei wąskotorowej Osoblaha – Třemešna obchodzi w tym roku 120-lecie. We wrześniu szykuje się duża, jubileuszowa impreza.

Wędrowiec: Wymyślił Szlak Korony Polskich Sudetów
Dominik Cybulski obronił na Uniwersytecie Warszawskim pracę magisterską pt.: „Korona Polskich Sudetów. Koncepcja pieszego długodystansowego szlaku turystycznego”.

Wędrowiec: Tędy prowadzić będzie Rajd Prudnik – Pradziad
Już po raz ósmy sympatycy długodystansowych wędrówek ruszą szlakami ekstremalnego Rajdu Prudnik – Pradziad. Imprezę współorganizują Oddział PTTK Sudetów Wschodnich w Prudniku i redakcja „Tygodnika Prudnickiego”.

Wędrowiec: Ścieżka powstanie do końca roku
Do końca roku powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, która będzie otaczać zbiornik wodny przy ul. Poniatowskiego w Prudniku. Gmina ogłosiła przetarg na wykonanie tego zadania.

Wędrowiec: Tajemnice zlatohorskich podziemi już dostępne
Od 1 czerwca w Zlatych Horach zwiedzać można XVI-wieczną kopalnię. Czeka nas tam ponad godzinna podróż śladem dawnych górników. Z kaskiem na głowie i górniczą latarką w dłoni.

Wędrowiec: Z Prudnika do Lądka i z powrotem
Przejście Głównego Szlaku Sudeckiego etapami nastręcza problemów natury logistycznej. Jak na przykład, posiadając samochód, przejść odcinek z Lądka do Prudnika? Opowiedzieli o tym Janusz i Grzegorz Kołaczowie z Mielca, którzy odwiedzili naszą redakcję.

Wędrowiec: Wstyd dla powiatu i turystycznych miejscowości
Taki duży powiat, a nie potrafi zadbać o drogi w turystycznych miejscowościach – taki wniosek nasuwa się po przejażdżce przez Pokrzywną i Jarnołtówek w powiecie nyskim.

Wędrowiec: Kalendarz wydarzeń na sierpień
Żaden Facebook, ani gminna strona internetowa nie da ci tego, co comiesięczny kalendarz imprez w „Wędrowcu”. Ponad 20 najciekawszych wydarzeń turystyczno-rozrywkowych na prudnickim pograniczu.

Głuchołaska Kropka w nowej scenerii
Przeczytaj obszerną relację z XII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej „Kropka” w Głuchołazach.

Młode pokolenie
Na stronie młodzieżowej wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Prudniku.

Poezja: Debiut Wojciecha Ostrowskiego
Wojciech Ostrowski dopiero niedawno dał się poznać w naszym środowisku, jako autor wierszy. Rozpoczął równocześnie współpracę z prudnickim Klubem Ludzi Piszących.

Sport (piłka nożna): Terminarz IV ligi
Zobacz, kiedy i gdzie zagrają drużyny IV ligi.

Sport (piłka nożna): Przygotowania pod Giewontem
W dniach od 7 lipca kadry U-14 i U-16 kobiet Opolskiego Związku Piłki Nożnej przebywały na obozie piłkarskim w Zakopanem.

Sport (piłka nożna): Nie chcem, ale muszem
Działacze Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Prudnik odwołali swoją dymisję.

Sport (piłka nożna): Hokejowy wynik
Krystalizuje się kadra zespołu Pogoni Prudnik na zbliżające się rozgrywki i wszystko wskazuje na to, że podstawowa jedenastka wyłoniona zostanie z zawodników biorących udział w grze z 12. zespołem dolnośląskiej grupy wschodniej IV ligi. Nysą Kłodzko.

gfx/newsart/tp389.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 24 - Lipiec 2018r. Nr 2808/news/2018. Wyświetleń: 1000.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje