Strona głównaStartWiadomości

Jak wiedzie się naszym ludziom na Wiejskiej?
Prześwietlamy majątki parlamentarzystów ziemi prudnickiej: Katarzyny Czochary i Jerzego Czerwińskiego.

W końcu sukces!
Po ubiegłorocznej porażce prudnickich projektów w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim, w tym roku inicjatorzy lokalnych zadań pokazali się z jak najlepszej strony. Dzięki zaangażowaniu liderów i głosujących w powiecie prudnickim zrealizowane zostaną projekty za łączną kwotę ponad 300 tys. złotych.

Z prezesa na dyrektora
Wojciech Dancewicz nie jest już prezesem Zakładu Usług Komunalnych w Prudniku.

Prudnik ma nowy plan miasta
Już jest! Prudnik ma nowy plan miasta. Nowa publikacja Spółki Wydawniczej Aneks w Prudniku, to coś więcej, niż klasyczny plan miasta.

Rywalizacja w międzynarodowej obsadzie
Czy jeździectwo może stać się wizytówką ziemi prudnickiej? Obserwując rosnące zainteresowanie tym sportem zarówno ze strony zawodników, jak i publiczności, podczas zawodów w Chocimiu, może być tylko jedna odpowiedź: tak.

Odpady przez granicę
Prudnicka drogówka wraz z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej sprawdzała ciężarówki przejeżdżające przez teren powiatu pod kątem legalności transportu odpadów.

Zmiany w parafiach
Podczas wakacji dojdzie do kilkudziesięciu ruchów kadrowych w parafiach diecezji opolskiej. Zmiany zapowiedziano również w Prudniku, Korfantowie i Kazimierzu.

Zieleń – Architektura – Krajobraz
W ramach odbywającego się od 7 do 10 czerwca seminarium – szkolenia Ogrodowe Perły Opolszczyzny specjaliści z całej Polski zajmujący się zielenią i architekturą odwiedzili m.in. Głogówek, Prudnik i zamek w Mosznej.

Jubileuszowo, bardzo kolorowo i żywiołowo
Po paru chłodniejszych, deszczowych dniach, w piątek 15 czerwca, tradycyjnie święto Romów odbyło się w pełnym słońcu, stąd feria barw i radosna muzyka.

Z Prymasem Tysiąclecia
W Prudniku odbyły się XXX Spotkania Modlitewno-Formacyjne poświęcone myśli i nauczaniu Prymasa Tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego. W tym roku w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Młode pokolenie: Recytowali wiersze Eichendorffa
Gościnnie w budynku Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku odbył się XXVII Konkurs Recytatorski Wierszy Josepha von Eichendorffa.

Młode pokolenie: Ze szkół i przedszkoli
Co wydarzyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Moszczance i Szkole Podstawowej nr 3 w Prudniku?

Dzień dobry, co słychać: Spotkanie z dziećmi
Już po raz 142. Marek Karp niestrudzenie pyta mieszkańców Prudnika, co słychać i serdecznie ich pozdrawia. 4 czerwca o godz. 18.00, zaraz po Dniu Dziecka, w Sali kameralnej Prudnickiego Ośrodka Kultury, odbyła się cykliczna impreza „Dzień dobry, co słuchać?”

Dębowiec: U nas już jasno…
…mówi sołtys Dębowca, Elżbieta Bodnar-Cieluch i dodaje: teraz trzeba coś zrobić dla Wieszczyny.

Biała – Łącznik: Strażacy ochotnicy z defibrylatorami
Nowoczesne automatyczne defibrylatory zewnętrzne otrzymały w niedzielę 10 czerwca podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych jednostki OSP Łącznik oraz OSP Biała.

Moszczanka: Z myślą o przyszłych strażakach
W środę rano 23 maja remizę OSP Moszczanka odwiedziły przedszkolaki z Łąki Prudnickiej. Potem, strażacy pojechali do dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance.

Zielina: Najlepsza wiejska filia biblioteczna
Taki tytuł zdobyła biblioteka w Zielinie w drugiej edycji konkursu ogłoszonego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu.

Kultura: Święto tańca
We wtorek 12 czerwca w Sali widowiskowej kina „Diana” w Prudniku odbył się XV Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych „Rytm 2018”. W gazecie publikujemy fotografie i wyniki rywalizacji młodych artystów.

Sport (koszykówka): Blaski i cienie sezonu 2017/2018
Po siedem wygranych i jedenaście porażek w domu i na wyjeździe – oto bilans Pogoni Prudnik w minionych rozgrywkach I ligi. Zwycięskie spotkanie w Kłodzku, wieńczące sezon, było 900. meczem ligowym prudniczan na szczeblu centralnym. Damian Wicher przygotował obszerną statystykę naszej drużyny.

Sport (piłka nożna): Malijczyk i Ukrainiec daleko do przodu
Mademba Cisse został królem strzelców grupy drugiej klasy okręgowej. Malijczyk zdobył aż 37 goli (z 70 zespołu), ale jego Orzeł Źlinice mnie dostał się choćby do baraży o IV ligę. W gazecie publikujemy klasyfikację strzelców grupy.

Sport (lekkoatletyka): Każdy dołoży swoją cegiełkę
Na stadionie przy ul. Kolejowej w Prudniku wyłoniono mistrzów powiatu szkół podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym.

Sport (piłka nożna): Prudnickie Orły znów na podium. AP Biała na drugim miejscu
Drużyny młodych piłkarzy z powiatu prudnickiego (Orlik Prudnik i AP Biała) zajęły pierwsze dwa miejsca w turnieju Hattrick Cup w Głuchołazach.

gfx/newsart/tp382.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 20 - Czerwiec 2018r. Nr 2801/news/2018. Wyświetleń: 1144.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje