Strona głównaStartWiadomości

„Solidarność” krytycznie o zmianach
Nowe władze nauczycielskiej Solidarności krytycznie komentują zmiany w strukturze szkół powiatu prudnickiego. W gazecie publikujemy oświadczenie związkowców.

Z wokandy: Katarzyna U.: Były dyrektor groził mi, że jest z Kielc
Zakończył się przewód sądowy w głośnej sprawie afery finansowej w Domu Pomocy Społecznej w Prudniku. Do wydania pozostał jedynie wyrok, a ten poznamy w przyszłym tygodniu.

Kurator negatywnie o przenosinach
Opolski kurator oświaty negatywnie zaopiniował zamiar przeniesienia siedziby poszczególnych szkół wchodzących w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku z ul. Podgórnej na ul. Kościuszki i Prężyńskiej.

Jest akceptacja: Będą nowe drogi
Władze samorządu województwa opolskiego przyznały środki na realizację projektu, w ramach którego zmodernizowana zostanie ulica przy strefie przemysłowej w Prudniku oraz szosa Skrzypiec – Trzebina.

Brama Zamkowa będzie jak nowa
Firma Materia z Górek wygrała przetarg na remont budynku Bramy Zamkowej w Głogówku. Był to jedyny podmiot, który złożył ofertę w ogłoszonym przez Gminę Głogówek zamówieniu, już trzecim na to zadanie. Firma wykona inwestycje za 249,5 tys. zł.

Mnóstwo życzeń i przepis na mazurka ze Skrzypca
W przedświątecznym numerze sporo życzeń dla czytelników „Tygodnika Prudnickiego” oraz… przepis na pyszny mazurek od pań ze Skrzypca. Dziękujemy!

Wielkanoc 2018: Wieczność za darmo
Kolejne święta, przeżywane już po raz któryś, są często smutnym rytuałem, wypełnionym praktycznymi przygotowaniami i obecnością już nierozpoznawalnych symboli – pisze Grzegorz Weigt.

Dziecko przeżyło, matka nie
W zeszłym roku opisaliśmy historię jednej z rodzin, która otrzymała wsparcie Szlachetnej Paczki. Dziś opowieść nie ma szczęśliwego finału.

Wspomnienie o Stanisławie Strapie
19 marca zmarł w wieku 80 lat Stanisław Strap – przewodniczący Zarządu Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Prudniku.

Strażacy również „spoKREWnieni służbą”
We wtorek 20 marca strażacy z powiatu prudnickiego włączyli się do ogólnopolskiej akcji oddawania krwi w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

Jerzy Czerwiński z senatu
Senator Jerzy Czerwiński informuje o kolejnych praca legislacyjnych w senacie, dotyczących m.in. zakazu handlu w niedziele i święta, zmianach w statusie cudzoziemców i wsparciu dla działalności innowacyjnej.

Lubrza: Pysznie i przedświątecznie
Jeśli ktoś szukał inspiracji kulinarnych na nadchodzące święta, to na pewno je znalazł podczas lubrzańskiego XV Stołu Wielkanocnego.

Konkurs kroszonkarski: To czasochłonna praca, ale wyniki są piękne
W konkursie kroszonkarskim zorganizowanym w Muzeum Wsi Opolskiej wzięły udział reprezentantki ziemi prudnickiej – Elżbieta Szymczyna i Ewa Giemza.

Archiwum odkrywcy: Powstaje makieta prudnickiego zamku
Szykuje się niezła gratka dla miłośników dziejów Prudnika i turystów. W lipcu przy Wieży Woka umieszczona zostanie makieta zamku, który stał tam do XIX wieku.

Archiwum odkrywcy: Kapliczka św. Edwarda
Przy drodze z Głogówka do Twardawy, nieopodal nasypu kolejowego, stoi kapliczka św. Edwarda. Henryka Młynarska pisze o tym, kiedy i dlaczego powstała. Są dwie wersje wydarzeń.

Walce: Więcej patroli
Kolejny rok z rzędu Gmina Walce dofinansowuje krapkowicką policję w celu organizacji dodatkowych patroli na jej terenie.

Teatr: Spektakl o „samobójcy”
W Centrum Kultury w Głuchołazach odbyła się premiera spektaklu „Samobójca” na podstawie sztuki rosyjskiego dramaturga i scenarzysty Nikołaja Erdmanna. Reżyserem i scenarzystą sztuki jest znany dobrze mieszkańcom ziemi prudnickiej Piotr Charczuk.

Poezja: W stronę odkrywania talentów
Mamy w Prudniku duży, wciąż nieodkryty talent poetycki – Alinę Nowak.

WĘDROWIEC

Rowerem elektrycznym przez euroregion
Przed autorami projektu „E-bike. Nowoczesna turystyka” stoi ambitne zadanie opracowania koncepcji rowerowych tras turystycznych całego obszaru Euroregionu Pradziad oraz popularyzacja idei korzystania z pojazdów elektrycznych.

Weź udział w rodzinnym rajdzie rowerowym
Już po raz trzeci Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik zaprasza na rodzinną imprezę na dwóch kółkach – Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”.

Śladem słynnej wyrypy ekstremalnej Prudnik – Pradziad
Turyści z PTTK Prudnik przejdą trasę Rajdu Prudnik – Pradziad „na raty”.

Nie będzie likwidacji szlaku
Zarząd prudnickiego oddziału PTTK zdecydował, że nie będzie likwidował pieszego szlaku niebieskiego między Wieszczyną a Przełęczą pod Zamkową Górą. To pokłosie decyzji Gminy Prudnik o likwidacji schroniska młodzieżowego w Wieszczynie.

O świerku raz jeszcze. Wiecznie zielony
O tym, dlaczego świerk szybko znika z krajobrazu Gór Opawskich i jaką rolę pełnił w historii Europy, pisze Rafał Kasza.

Prudniczanie zdobyli Howerlę
W sobotę 24 marca grupa prudnickich turystów już po raz szósty zdobyła najwyższy szczyt Ukrainy – Howerlę.

Radio Erewań nadaje!... czyli wyprawa Zbyszka Zagłoby do Armenii
Prudnicki turysta, Zbigniew Zagłoba-Zygler, zabrał uczestników spotkania w Prudnickim Ośrodku Kultury na kolejną wyprawę na Wschód, tym razem do Armenii.

Gdzie się wybrać w kwietniu
Propozycja ponad 20. imprez na kwiecień na polsko-czeskim pograniczu. Jest z czego wybierać.

Sport (koszykówka): Nie dali szans siarkowcom
Zespół z Prudnika łatwo ograł Siarkę Tarnobrzeg i praktycznie zapewnił sobie przewagę parkietu w fazie play-out o utrzymanie.

Sport (łucznictwo): Prudniczanki „rozbiły bank”
Paulina Pintak, Weronika Święcicka, Aleksandra Woźniak i Natalia Kociuba wywalczyły drużynowo złoty medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które w poprzedni weekend odbyły się w Zgierzu.

Sport (karate WKF): Dwa srebrne finały
W daleki Lęborsku rozegrano 38. Mistrzostwa Polski Seniorów w karate WKF. Na starcie stanęło 150 karateków z 40 klubów, w tym reprezentacja prudnickiego Zarzewia w składzie: Alicja Piątek, Julia Niżyńska, Karolina Zelasko i Patrycja Nowak.

Sport (piłka nożna): Zimny prysznic
Piłkarze Pogoni nie będą mile wspominać rozpoczęcia rundy rewanżowej. W Cisku wysoko ulegli miejscowej Victorii, którą jesienią pokonali aż 4:0. Prudniczanie wyjechali na ten mecz bez trzech obrońców z podstawowego składu.

Sport (piłka nożna): Remisowe derby gminy
Remis jest sprawiedliwym odzwierciedleniem wydarzeń na boisku. W drugiej połowie Sudety Moszczanka nie wykorzystały przewagi nad LZS-em Niemysłowice-Dębowiec jednego piłkarza i gry ze sprzyjającym wiatrem.

gfx/newsart/tp371.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 27 - Marzec 2018r. Nr 2775/news/2018. Wyświetleń: 1156.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje