Strona głównaStartWiadomości

Wojsko (może) zbuduje nam most!
Wobec fiaska procedury przetargowej na budowę mostu tymczasowego i dróg dojazdowych przy ul. Wańkowicza w Prudniku gmina zwróciła się do wojska, by te zbudowało przeprawę nad rzeką.

Za nimi wydano listy gończe
Kilkudziesięciu przestępców związanych z naszym regionem jest obecnie poszukiwanych przez policję. Prokuratury i sądy wydały wobec nich zgodę na publikację listów gończych.

Gospodarka: Wpłacamy więcej do budżetów gmin
W gminach rosną dochody z podatku od osób fizycznych (PIT).

Pijany kierowca autobusu chciał wieźć dzieci
Gdyby nie troska kierownictwa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance o bezpieczeństwo uczniów i pracowników, zdrowie i życie 60 osób, w tym 51 dzieci znalazłoby się w rękach potencjalnego mordercy.

Niesłychane! Kolejny rekord zbiórki WOŚP w Prudniku
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, dobrowolna „składka” obywateli na służbę zdrowia państwa polskiego, znów zaskoczyła. W tym roku na konto fundacji spłynęło ponad 81 mln złotych (stan na godz. 6.00 w poniedziałek). Pieniądze przeznaczone zostaną na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.

Łączenie szkół średnich
Zarząd powiatu prudnickiego zabiera się za kolejną reformę sieci szkół.

Będą pieniądze na dokumentację obwodnicy Prudnika
Rzutem na taśmę w budżecie państwa na 2018 rok znalazły się pieniądze na dokumentację projektową wschodniej obwodnicy Prudnika. Środki na ten cel znalazły się dzięki posłance PiS Katarzynie Czocharze, która złożyła kilka poprawek do budżetu uwzględniających m.in. wspomniane zadanie.

Polityka: Publikacja umów i imienne głosowanie
Poprawa transparentności gminy Prudnik była tematem piątkowego spotkania członków stowarzyszenia Prudniczanie z mieszkańcami.

Gospodarka: Wiatraki we mgle
Po kilku latach, ponownie „coś się dzieje” w sprawie wiatraków na terenie gmin powiatu prudnickiego, ale całość sprawy otacza mgła informacji nieprecyzyjnych, niepewnych i sprzecznych.

Problem: Ratownicy nie wiedzieli, gdzie jest Morcinka
Spieszący na ratunek choremu ratownicy medyczni zgubili się w Prudniku, bo zwiodła ich nawigacja. Jakim cudem?

Więcej pieniędzy dla klubów
Gmina Prudnik udzieliła dotacji celowych na realizację zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu w 2018 roku. Zobacz, kto i ile otrzymał.

Fundusze na zabytki sakralne
Jak informuje posłanka PiS Katarzyna Czochara w budżecie państwa na 2018 rok znalazły się jej poprawki dotyczące ochrony zabytków sakralnych w województwie opolskim.

Skasują cię nawet za zasadną reklamację
Pasażerowie Arrivy skarżą się na „kanarów” starogardzkiej firmy Roma, która świadczy na rzecz przewoźnika usługi w zakresie kontroli biletów oraz windykacji należności.

Polemika: A Trzebina wciąż „na czasie”
Jest odniesienie do listu naszej czytelniczki, która pisała o problemach Trzebiny, głównie drogowych.

Po sylwestrze: Dlaczego policja nam nie pomogła
Pierwszego stycznia, krótko po północy mieszkanka poinformowała nas o psie rasy doberman, który jej zaginął, dodając że o zdarzeniu powiedziała policja. Zwierzę znalazła inna osoba, która również zadzwoniła na policję… Co było dalej, o tym piszemy w gazecie.

Powiat prudnicki w rankingu ZPP
W ogólnopolskim rankingu powiatów do 60 tys. mieszkańców Związku Powiatów Polskich samorząd prudnicki zajmuje 11 miejsce.

Aktywność strażaków – gwarancją bezpieczeństwa mieszkańców
Tak zatytułowany wniosek do Euroregionu Pradziad złożyli strażacy w Białej i otrzymali 80 tysięcy na realizację projektu.

Biała: Aktywni strażacy
Aktywność strażaków – gwarancją bezpieczeństwa mieszkańców – tak zatytułowany wniosek do Euroregionu Pradziad złożyli strażacy z Białej i otrzymali 80 tysięcy złotych na realizację projektu. W gazecie całostronicowy materiał na temat bialskich „ogniowych”.

Niemysłowice – Czyżowice: Jasełka
Misterium o Bożym Narodzeniu w Niemysłowicach i gościnnie w Czyżowicach.

Pogórze pięknieje
Przywracania tradycji upraw przydomowych, a tym samym udział mieszkańców w tworzeniu ogólnej estetyki wsi – to był cel realizowanego w Pogórzu projektu.

Trzebina: Przedszkolach też może uratować czyjeś życie
Szkolna Drużyna Ratownicza „Pomocna Dłoń” działająca w ramach Publicznego Technikum Zespołu Szkół Medycznych w Prudniku uczy, jak prawidłowo udzielać pomocy przedmedycznej. W czwartek 11 stycznia grupa odwiedziła dzieci w przedszkolu w Trzebinie.

Patronat TP: Miss i Mister Opolszczyzny
Ruszył nabór do konkursów Miss i Mister Opolszczyzny 2018. Przeczytaj, jakie warunki trzeba spełnić, by wziąć w nim udział.

Dzień dobry, co słychać? Grudniowe spotkanie
18 grudnia, to był jeszcze z adwentowym wieńcem czas oczekiwania, ale choinka i stroiki na stołach już zapowiadały święta. Tym razem zaproszenie Marka Karpa na spotkanie przyjęli: lekarz weterynarii Sonia Rokacz, ks. Manfred Słaboń, lekarz pierwszego kontaktu Marzena Nogieć.

Prudniccy poeci podsumowali 40 lat swojej twórczości
W grudniu 2017 roku Klub Ludzi Piszących działający przy Prudnickim Ośrodku Kultury świętował 40-lecie istnienia. Z tej okazji KLP i POK wydały jubileuszową antologię wierszy dawnych i obecnych członków klubu. Almanach poetycki nosi tytuł „Muśnięcie piórem”.

Orszak Trzech Króli w Prudniku: Bóg jest dla wszystkich
Orszak Trzech Króli pop raz kolejny przeszedł ulicami polskich miejscowości. Trzeci raz orszak odbył się również w takiej formie w Prudniku.

ROZPOCZĄŁ SIĘ PLEBISCYT SPORTOWY

W gazecie publikujemy kandydatów to tytułów najpopularniejszego sportowca, sportowca-ucznia, trenera oraz drużyny ziemi prudnickiej 2017 roku.

Sport (piłka nożna): Stracone złudzenia
Marzyli o wielkich piłkarskich karierach przekonywani, że tylko wyjazd z Prudnika pomoże im w osiągnięciu celu. A jak się skończyło?

Sport (koszykówka): Pościg bez happy-endu
Prudniczanie odrobili osiemnastopunktowe manko, ale na finiszu zabrakło im zimnej krwi i trochę szczęścia. Nasz zespół znowu pozwolił sobie rzucić powyżej 90 „oczek”.

Sport (hokej): Grał Krnov z Dominiakiem w składzie
Hokejowa drużyna Michała Dominiaka (uczeń klasy PSP 4 Prudnik) HK Krnov rozegrała w ostatnim okresie dwa turnieje.

gfx/newsart/tp362.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 16 - Styczeń 2018r. Nr 2757/news/2018. Wyświetleń: 1247.

Napisz swój komentarz

Tagi: ,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje