Strona głównaStartWiadomości

Gospodarka: Upadłe miasto, czy mocny średniak?
Z rankingami i analizami dotyczący samorządów jest tak, że według jednych zaliczamy się do najgorszych, a według innych radzimy sobie zupełnie dobrze.

Powiat badan zanieczyszczenie powietrza
Od ubiegłego tygodnia Starostwo Powiatowe w Prudniku prowadzi monitoring jakości powietrza w stolicy powiatu pozwalający na sprawdzenie danych online przez każdego zainteresowanego.

Wiadukt w remoncie
Od poniedziałku zamknięta jest ul. Nyska pod wiaduktem kolejowym w Prudniku.

Mniej cięć, więcej lasów
Jak będzie wyglądała gospodarka leśna na najbliższą dekadę w Nadleśnictwie Prudnik, o tym rozmawiano w czwartek 9 listopada podczas narady techniczno-gospodarczej.

Prezydenckie dni
W odstępie kilku dni prezydencji Republiki Czeskiej i Polski pojawili się w najbliższym sąsiedztwie ziemi prudnickiej: Miloš Zeman w Vapennej i Jeseniku, a Andrzej Duda w Krapkowicach.

Grali dla Kacpra
Sporą niespodziankę przygotowali dla swojego boiskowego kolei zawodnicy LZS Niemysłowice-Dębowiec.

Aby wiedzieć, jak się zachować
Na obrzeżach Prudnika kręcono sceny do filmu instruktażowego na temat prawidłowego zabezpieczenia miejsc wypadków drogowych.

Jakuba Forystka nie ma w dokumentach IPN
Jakubek Forystek, dawny działacz prudnickiej „Solidarności” udostępnił nam zaświadczenie IPN, z którego wynika, że nie współpracował z bezpieką.

Szlachetna Paczka – dlaczego warto pomagać
Agnieszka Wilk z redakcji „Tygodnika Prudnickiego” zaangażowała się w akcję „Szlachetnej Paczki”. Przeczytajcie, co ją do tego skłoniło.

Z okazji Święta Niepodległości i świętego Marcina
W piątek wieczorem (10 listopada) w Lubrzy mieszkańcy uczcili przypadające dzień później zarówno Święto Niepodległości jak i coraz popularniejszego „Świętego Marcina”. Piszemy również o uroczystościach patriotycznych w Prudniku.

Ćwiczenia: Wypadek w Wysokiej
Strażacy z Polski I Rep. Czeskiej wzięli udział we wspólnych ćwiczeniach w Vysokiej i Rusinie.

Cela dla pedofila
Dwa lata więzienia i dziesięcioletni zakaz zbliżania się do swojej ofiary na mniej niż dwieście metrów – taki wyrok usłyszał młody mieszkaniec gminy Głogówek, oskarżony o wielokrotne wykorzystanie seksualne małoletniej.

Biała: Muzyczny Seans Filmowy
Wśród różnorodnych form świętowania, obok oficjalnych spotkań i wystąpień w miejscach pamięci oraz uroczystości religijnych, chyba najpopularniejszym sposobem spędzenia wspólnie czasu jest koncert muzyczny. Tak też było w Białej 11 listopada.

Bezpieczeństwo: Najwięcej donosów na amatorów alkoholu
PO roku od uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjanci z powiatu prudnickiego odnotowali blisko 700 zgłoszeń od mieszkańców.

Kącik prawny: Co będzie po śmierci? Wszystko o dziedziczeniu Adwokat Agata Zwojewska wyjaśnia prawne tajemnice nabycia spadku.

Archiwum Odkrywcy: 160 lat straży pożarnej w Prudniku
Leszek Bobowski i Henryk Stroński piszą o początkach straży pożarnej w Prudniku.

Pielgrzymka: Sanktuarium na Krzeptówkach
Maria i Witold Jankowscy zapraszają do lektury relacji z pielgrzymki parafialnej do sanktuarium Marki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Poezja: Konfraternia wspomina
Czas wspominania zmarłych, to także Zaduszki muzyczne, literackie. Do takich tradycji sięga krakowska Konfraternia Poetów wydając okolicznościowy zbiór wierszy.

Edukacja
Zapraszamy do lektury wiadomości ze szkół: Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szybowicach oraz Publicznego Przedszkola nr 4 w Prudniku.

Sport (koszykówka): Upragniona wygrana
Okrągły miesiąc czekali kibice Pogoni na zwycięstwo swoich pupili. Zanim jednak nadeszła wiktoria, biało-niebiescy zostali rozbici przez „farmaceutów”.

Sport (piłka nożna): O krok od mistrza jesieni
Trwa bardzo dobra passa piłkarzy, którzy po kolejnym zwycięstwie powiększają punktową przewagę nad najgroźniejszymi rywalami do awansu. Przedostatnia kolejka spotkań była tym bardziej szczęśliwa dla naszego zespołu, że wszystkie czołowe zespoły poniosły porażki.

Sport (karate): Imieninowy prezent
Teamy Zarzewia Prudnik i Polonii Torakan Biała wzięły udział w Mistrzostwach Ziemi Legnickiej. Dowiedz się, jak walczyli zawodnicy z ziemi prudnickiej.

gfx/newsart/tp354.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 15 - Listopad 2017r. Nr 2739/news/2017. Wyświetleń: 1390.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje