Strona głównaStartWiadomości

Razem z uczniami naszej szkoły goście obejrzeli program, przygotowany przez naszą młodzież pod kierunkiem p. Jacka Marcinkowskiego. Szczególny nacisk został położony na przybliżenie wizerunku Malty jako anglojęzycznego kraju, należącego do Unii Europejskiej. Uczestnicy uroczystości zostali również poinformowani o trzech konkursach, związanych tematycznie z tym krajem, które odbędą się u nas w tym roku szkolnym.

Następnie został przeprowadzony minikonkurs wiedzy o językach świata. Przedstawiono też skecz „Polski dla Anglikuf”, w którym w role angielskich nauczycieli języka polskiego wcielili się Kacper i Kevin z kl. 3ti. Ponadto prowadzące program – Ksenia i Sylwia z kl. 3ti – próbowały powtórzyć z gimnazjalistami angielskie czasowniki nieregularne. Ta cenna inicjatywa została przerwana przez RapperDżeka JZM (p. Marcinkowski), który zaproponował własny sposób ich nauki, wykonując utwór „Irregular Verbs Rap” (https://www.youtube.com/watch?v=Mkb2-xp-hjY&feature=youtu.be ). Do „koncertu” przyłączyli się nasi uczniowie, bezbłędnie rapując formy tych czasowników (podziękowania od RapperDżeka: „Yo, hommies! Thanx! U is gr8!”).

Na koniec programu gimnazjalistom wręczono małe upominki, których fundatorami jest wydawnictwo Macmillan. Europejski Dzień Języków jest obchodzony w naszej szkole od roku 2011.

gfx/newsart/maltaglzy.jpg

Autor: Uczniowie Zespołu Szkół w Głuchołazach

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Poniedziałek, 9 - Październik 2017r. Nr 2720/news/2017. Wyświetleń: 317.

Napisz swój komentarz

Tagi: głuchołazy, szkoła, gimnazjum,

Poprzedni i następny tekst

Teksty na podobny temat

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje