Strona głównaStartWiadomości

Schronisko nie będzie sprzedane
Radni Rady Miejskiej w Prudniku nie zgodzili się na sprzedaż budynku, gdzie znajduje się filialne schronisko młodzieżowe w Wieszczynie. Dyskusja podczas sesji była ostra.

Będzie jeszcze bardziej ekstremalnie
Trudno uwierzyć, obserwując dotychczasowe zawody motocyklowe na żwirowni w Skrzypcu, by było coś bardziej ekstremalnego. A jednak…

Protest #wolnesądy
W niedzielę 1 października Komitet Obrony Demokracji zorganizował wiece przed sądami na terenie całej Polski, również przed Sądem Rejonowym w Prudniku. Członkowie i sympatycy organizacji nie zgadzają się z projektami ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym przedstawionymi przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Szlachetna Paczka: Lubisz ludzi? Zostań Wolontariuszem! Bądź Super
Organizatorzy ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka” poszukują wolontariuszy. Są już pierwsi chętni, również na ziemi prudnickiej.

XXI wiek w medycynie na Parkowej
W sobotę 30 września w Prudniku odbyło się oficjalne otwarcie gabinetu ortodontycznego Judyty Prusko-Findzińskiej oraz chirurgii twarzowo-szczękowej Michała Findzińskiego., Wyposażenie placówki medycznej roli wrażenie.

Polityka i środowisko: Kukiz’15 przeciwko uchwale „antysmogowej”
Poseł Paweł Grabowski negatywne wypowiada się na temat uchwały sejmiku województwa opolskiego, dotyczącej walki ze smogiem.

Polityka: Nawet posłanka nic nie wskórała
Stobrawskie Centrum Medyczne (stuprocentowym udziałowcem jest samorząd województwa) wystawiło na sprzedaż ośrodek Aleksandrówka w Jarnołtówku.

Arriva zgadza się na sprzedaż dworca, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła
Burmistrz Prudnika i zarząd spółki Arriva Bus Transport uzgodnili możliwość kupna przez gminę działki z dworcem autobusowym przy ul. Kościuszki. To wstępny warunek umożliwiający powstanie tam nowoczesnego centrum przesiadkowego.

Rajd Starucha za nami
Prudniccy seniorzy nie od dziś zaskakują swoją aktywnością i pokazują, że dobrze można bawić się w każdym wieku.

Głuchołazy jak Prudnik chcą mieć basen kryty
W ubiegłym tygodniu radni gminy Głuchołazy dali tamtejszemu burmistrzowi „zielone światło” w sprawie budowy w centrum miasta krytego basenu.

Kultura i sztuka: Pierwsza wystawa Hanny Bakuły w Republice Czeskiej
Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na wystawę prac Hanny Bakuły, zorganizowaną we współpracy z Narodnik Pamatkowym Ustavem. Wernisaż wystawy odbędzie się 5 października (czwartek) o godz. 17.00 w Wielkiej Galerii Białego Zamku Hradec nad Morawicą. Wystawę można oglądać do końca 2017 roku.

Oświata: Pasowanie pierwszaków i czytanie
Przeczytaj, co ciekawego dzieje się w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku.

Hobby: Największy karaś srebrzysty
W niedzielę 17 września nad stawem sportowego połowu ryb w Niemysłowicach odbyły się ostatnie w tym roku towarzyskie zawody wędkarskie – zakończenie sezonu sekcji Szczupak z Rudziczki.

Biała: Seniorzy mają swoje miejsce
Zależność jest prosta: aby mieć swoje miejsce do odpoczynku i zabawy, trzeba pracować, aby je stworzyć.

Olbrachcice: Mieszkańcy sami zrobili chodnik
Nie mogli już patrzeć na powykrzywiane stare płyty i na ludzi wykręcających nogi. Postanowili działać.

Fotografujemy krajobraz
Każdy z nas fotografował krajobraz, „na żywo” zachwycamy się kolorami, panoramą… i na zdjęciu czar prysł. Zdjęcie w ogóle nie przypomina tego, co zobaczyliśmy – pisze Paweł Hoffmann w kolejny odcinku poradnika „Jak robić zdjęcia smartfonem”.

Archiwum odkrywcy: Winobrania nadszedł czas
Wrześniowa pogoda sprzyja zbieraniu ostatnich warzyw i owoców. Przyszła też pora winobrania. Głogówek ma w tej sprawie wiele do powiedzenia. Dlaczego, o tym przeczytacie w artykule Henryki Młynarskiej.

Archiwum odkrywcy: W poszukiwaniu śladów Felicji Bauer
Podczas wakacji w Prudniku gościła Corinna Anton, studentka z Norymbergii, zainteresowana postacią czeskiego pisarza Franza Kafki. Prudnik nie był przypadkowym miejscem na trasie jej podróży.

Kultura: Przez 40 lat z Klubem Ludzi Piszących w Prudniku
Zdarza się, że bogate w talenty środowiska lokalne, posiadają swoje kluby twórcze. Najczęściej tworzą je ludzie piszący. W środowisku prudnickim od 40 lat działa Klub Ludzi Piszących, założony w 1977 roku przez poetę Tadeusza Soroczyńskiego.

Pielgrzymka: Być dobry jak chleb
W Roku Brata Alberta prudniczanie wyruszyli w drogę, by odwiedzić miejsca związane z tym świętym.

Twórczość: Pomalujmy razem bajki
Piszemy o nowych bajkach dla dzieci Ryszarda Ścibora i wierszach dr. Piotra Skarbka.

Sport (koszykówka): Tychy pokazały moc
Świetny występ Piotra Zielińskiego nie uchronił biało-niebieskich przed wysoką porażką z zaliczanym do grona faworytów ligi GKS-em Tychy.

Sport (piłka nożna): Zatrzymali rozpędzoną Pogoń
Pogoń Prudnik stworzyła wystarczającą ilość dogodnych sytuacji podbramkowych, aby zdobyć komplet punktów. Gospodarze LKS Bodzanów mądrze i rozsądnie bronili jednobramkowej przewagi i to oni sięgnęli po zwycięstwo.

Sport (piłka nożna): Przesądził rzut karny
Trenerem piłkarzy z Moszczanki jest były bramkarz Pogoni, zespół z Dytmarowa z dużym powodzeniem szkoli również były czołowy piłkarz Pogoni. Powody do radości po zakończonym spotkaniu miał jednak niżej notowany w tabeli zespół gospodarzy z Moszczanki.

Sport (łucznictwo): Nie miał sobie równych
Zygmunt Walecki został międzynarodowym mistrzem Polski masters w łucznictwie (kategoria 60+).

Sport: Nasi na wielkich imprezach
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głogówku wzięli udział w ceremonii otwarcia Mistrzostw Europy w siatkówce oraz w meczu reprezentacji Polski i Serbii, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

gfx/newsart/tp348.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 3 - Październik 2017r. Nr 2718/news/2017. Wyświetleń: 1073.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje